bugün

kızılay başkanı kerem kınık'ın açıklaması.

görsel
https://twitter.com/Gazet...tatus/1222572360592699392

kızılay başkanı kerem kınık'ın (bkz: 8 milyon dolar kızılay bağışının ensar a verilmesi)
skandalı sonrası yapmış olduğu daha beter skandal açıklama.

bu bağışta kızılay'ın bir paravan olarak kullanılarak vergi kaçırılması ile ilgili sorulan soruya "vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başkadır" diye cevap vermiş.

izleyelim;
https://streamable.com/nrn4e

yazık...
koskoca hilal-ı ahmer'i düşürdükleri duruma bak.
balkan harbi'nin, çanakkale destanı'nın, kurtuluş savaşı'nın kahraman kızılay'ı yandaş şirketlerin para akladığı, vergi kaçırmak için paravan olarak kullandıkları bir kurum oldu siyasal islamcıların elinde.

kerem kınık kimdir bilmeyenler için kısa bir kerem kınık tanıtımı;
görsel
görsel
görsel
görsel
ne güzel lan, her şeye kendilerine göre tanım getiriyorlar. zam değil düzenleme. vergi kaçırma değil, vergiden kaçınma. gemi değil, gemicik falan. kelime oyunlarıyla kendi beyinsiz kitlelerini kanıdırıyorlar.
(bkz: hem ayranım dökülmesin hem g*tüm s*kilmesin)

Not: Silivri soğukmuş. Silivri bana soğuk değil, zamanında (aslında hâlâ) FETÖ'ye güzelleme yapanlara, Türkiye ve Türk düşmanlarına soğuk.
Çiftlikbank kurucusu tosun Mehmet de zamanında kendini böyle savunmuş, Kızılay başkanı da...

Yorum yok.
Vergiden kaçınmak için birilerinin açtığı bürokratik yollarda gene birilerinin vasıtasıyla hareket edersin sana fısıldarlar bak şu kadar parayı benim Hesaba at ödeyeceğin vergiden daha düşük maliyetle bilmem ne kurumu üzerinden işini halletmene yardımcı olalım şeklinde.
Diger versiyonu faiz yerine Kar payi demektir.
Vergi kalkınmanın temelidir diyenden vergi kaçırmak yasaldır diyene gelene kadar sahi kaç yıl geçti? insan merak eder.
" ha sıçtın ha karnın gitti " gibi .
ben neden kaçınamıyorum o vergiden mesela? senin kaçındığın ama benim iğne deliğine girsem kaçınamadığım vergilerimden sana ne kadar pay verildi? yoksa taa amarigalarda filan mı kaçındınız vergiden?
Aynen akrabaya torpil yapmak ve de faizcilik yapmak gibi AKP dininin helalleri arasındadır.

Selam ve dua ile..
şu an izlemekte olduğum, tom cruise un rol aldığı 1993 yapımı şirket isimli filmde de geçen replik.

tom cruise un hocası sorar :

vergiden kaçınma ile, vergi kaçırmak arasındaki fark nedir?

A) Maliye ne derse o dur.
B) Zeki bir avukat
C) On yıl hapis.
D) Hepsi

sonunda devam ediyor.
vergi avukatı olmanın hukukla alakası yoktur.
bu bir oyun.
zenginlere zengin kalmaları için oyunu nasıl oynamaları gerektiğini öğretiyoruz.
maliye sürekli kuralları değiştiriyor. biz de yeniden öğreterek zenginleşiyoruz.

adamlar 1993 yılında noktayı koymuş.

son olarak yakın zamanda ayın şeyleri söyleyen kızılay başkanının ak. işte böyle zenginleşiyorlar.
(bkz: çoklu kupon)