bugün

üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin silinemeyecektir o numara. üstelik aile bireylerinden biri kullanmaya devam ediyorsa ekranda yazan "babam" yazısı insanın içine oturur, değiştiremezsin de. bazen markette alış veriş yaparken babanın cep telefonu melodisini duyup ağlamak için rafların arasına gizlenirsin. bazen de o kadar aklından çıkar ki yokluğu, güzel bir şey olduğunda telefonu eline alıp çevirirsin. sonra kendine kızarsın. sanki açacakmış gibi beklediğin, bunu aklından çıkartabildiğin için. numarasını hala ezbere bilirsin, sana yolladığı mesajları saklarsın sim kartında. kaç telefon değiştirirsen değiştir yanındadır o mesajlar. yanlışlıkla sana yolladığı "25 kontör" mesajı mesela. geldiğinde nasıl güldüğünü hatırlarsın. bu da böyle bir anımdı. açtığınız başlığa bakın. ayıp.
Telefonu kapanıp numarası silinene kadar aranır o numara .
hayatın acımasız gerçekleri. Kalp dayanmaz.
Yapılamayandır. Artık o telefona kimsenin yanıt vermeyeceğini bilirsin ama yapamazsın işte. Kıyamazsın.
Basiniz sag olsun mekanlari cennet olsun.
Olm şöyle şeyler yazmayın, içiniz bir hoş oluyor. sonra annenin hiçbir şeyine hayır diyemiyorsunuz, başınıza çıkıyor o da, bunalttıkça bunaltıyor.

insanı aptallaştıran eylem.
Annesiyle ayrı yaşayan tiplerin sözde nankör olmadıklarını kanıtlama çabasıdır. O kadar sevseydiniz evinizde yaşardı. Afedersiniz ama çok samimiyetsizsiniz.
Anne ve babasını huzur evine gönderebilen tipler gelmiş artistlik yapıyor.
Şu sözlükteki sayılı anlamlı başlıklardan biridir herhalde.
gözümden iki damla yaş geldi başlığı okurken bile bi kötü oldum keşke anneler ve babalar ölümsüz olsaydı da böyle bi acıyı yaşamasak.
lan yapmayın şöyle. annemden 938 km uzaktayım. ne üzücüdür bu rabbim annesini almasın kimsenin. anne lan bu.
cezmi kalorifer de paylaşmış yazdiklarimi. hem huzunlendim hem de 100binlerce insana ulaştığı ve annemin ruhuna bir enerji yaratildigi icin mutlu oldum. donem donem mesaj atıp acimi paylasan herkese tesekkur ederim.

https://m.facebook.com/Ce...420286459348&__tn__=E

https://mobile.twitter.co...status/704411034979835908
ağladım :(
O zaman daha cep telefonu yoktu...
Ben de doğum tarihini dövme yaptırdım..

Sebepler ve sonuç aynı...

Allah sabır versin kardeşim...
Off! Titanic bu yazdıkların ne dokundu bana. Boşuna dememişler "Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz" diye. Onlara Bağdat yolları kurban olsun.
Allah tüm ölen annelerin mekanlarını cennet eylesin. geride kalan annelerimize de uzun ömürler versin.
kaydedecek kadar zaman geciremedik anamla beraber.
Bazen sebepsizce ararsınız telefon ulaşılamıyora düşer. Bir gün yine aradığınızda telefon çalar ve hızlıca kapatıp bir süre için kendi kabuğunuza çekilirsiniz.
çok özledim.
öyle böyle değil lan.
hala yillar oncesinin mesajlariyla avunuyorum.
kimse de kalmadi dayimdan baska.
babam desen bir alem.
yok lan tutunacak bir dal.
yiyecem kafayi.
bu sikko yalan dunyada sadece mutlu rolu yapiyoruz.
kimse onun gibi olamiyor, kimse.
kusura bakmayin, bazen cok duygusallasiyorum. ama buraya yazmasam da olmuyor. bir sekilde desarj olmam gerekiyor.
ihmal etmeyin onu. lutfen.
Aynı durum babam için geçerli. Halen babam duruyor rehberde. Sadece telefonda değil facebook ta da duruyor. Bazen yazıyorum baba orada mısın diye? Cevap gelmiyor....
7 yıl oldu kac telefon degistirdim ama babamın numarasını hic silemedim elim gitmedi silmeye. sanki ona ihanet etmis gibi hissedecegimden korkuyorum sanırım.
bende arada ararım ama telefona bir orospu çıkıyor ve bu numara kullanılmamaktadır diyor.
çok şükür annem hayatta olduğu halde, başlığa girip bakmak bile beni çok üzdü. Allah sabır versin bunu yaşayanlara.
bu nasıl başlık lan.
yok yere boğazım düğümlendi.

allah korusun.
Telefon rehberini her açtığınızda ilk gördüğünüz hala arada bir arayıp “ aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor, kullanılmıyor.” Cümlesiyle bir kez daha gerçeğe aymanızı sağlayan eylemdir.
listenin en başında olan ve daima orada kalacak olan annenin numarasını silmeye kıyamamaktır.

seni çok özledim anne. gelsen de seni akşam geç aradım diye trip atsan keşke...
Ama yarın içecektik biz içkimizi...