bugün

boğaziçi işletme'nin biricik finans hocası. tek amacı finans öğretmek olmayan fikir veren, ufuk genişleten akademisyen maaşı az diye Türkiye'ye döndüğünde kardeşleriyle birlikte Bimeks'i kurmuş komik şirin sempatik adam.

edit:spk başkanı oldu, hala aynı.
(bkz: girişimci profesor başkan oldu). o kadar meşhur, bilgili, esprili hocadan ders aldım ama düşünüyorum da hiç birine vedat hoca kadar sevinmezdim. *
her dersine girdigimde tekrar hayran olmaktayim kendisine.
spk adam görsün
efendim bugün itibariyle nesrin okay'dan aldığımız bilgiye göre spk nın yeni başkanı olmuş boğaziçi üniversitesi hocasıdır.
bogazici gibi ukala hocalarin bolca bulundugu bir okulda sahip olduklarina * * * ragmen hala mutevazi ve ogrencilerin dersten yuzlerinde kocaman bir gulumsemeyle ayrilmasini saglayan ayni zamanda derste bir seyler ogretebilen adam. bu iki guzelliklerin birine bile zor raslanirken ikisinin birlikte sunulmasi dadindan yinmemektedir. keske spk baskani olmasaydi da daha cok gelebilseydi derslere.
dün gece TBMM Genel Kurulu'nda Sermaye Piyasası Kurulu Yasası görüşülürken son dakika önergesiyle yönetim kurulu üyeleriyle birlikte görevlerine son verilen spk başkanı. üyelerle birlikte müşavirliğe atandı.
spk nın gelmiş geçmiş en başarısız başkanı,başkan olduğu dönemde imkb nin bana göre en karanlık dönemidir..bu dönemde ''halka arz seferberliği''adı altında bir sürü halka açılmaması gereken niteliksiz şirket halka açılmış ve küçük yatırımcı: manipülasyon destekli arz+ortak satışı+bedelli sermaye arttırımı üçgeniyle söğüşlenmiş,borsaya küstürülmüştür.
hakkında soruşturma açılmış olan SPK eski başkanı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, SPK eski Başkanı Vedat Akgiray ve üyeler hakkında Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından yakın zamanda başlatılan soruşturmayla ilgili bugün açıklama yaptı. ”Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun baktığı bazı konular var ama bu konular ne kadar özlü konular, ne kadar yüzeysel bir şikayet boyutunda bunları bilemiyoruz tabii. Dolayısıyla genelde bu tür gelen bilgileri, duyumları iletiyoruz, kurul da ne kadarı gerçek ne kadarı değil bakıyor. Çok ciddi problemler olduğu kanaatinde değilim. Ben söyledim özellikle bakın diye… Ne var ne yok, bu kadar birşeyler duyuluyor, yazılıyor, çiziliyor, siz bir bakın dedim. Onlar gerçekten problem var mı yok mu bakacaklar” dedi.
- Kardeşinin ihlas Holding'de yönetici olup insider trading girişimlerinin bulunmasından,
- iHA'larda kıytırık şirketlerin değerinin 1'e 10 gösterilmesinden

- Galatasaraylı olmasından mütevellit sistemdeki açığı GS'ye gösterip, etik olarak engellemesi gereken, ama seyirci kaldığı, sağlıklı hiçbir menkul kıymetler borsasında görülemeyecek cinsten bedelli sermaye artışları için GS'ye izin vermesinden,
- SPK'nin tüm dönemlerinin en fazla şikayet alan başkanı olmasından dolayı

SPK tarihinde yıldırım operasyonla ilk defa alaşağı edilen kişi. Görev yılı 2015'te sona erecekti.

Alaşağı edilmesi sonrasında ilk mantıklı karar gs'nin artık sayısı takip edilemeyen bedelli sermaye artışına dur denmesi oldu.

Şimdi davalarla boğuşsun bakalım. Onca küçük yatırımcının ahı var üzerinde.