bugün

gidin izleyin efendim, hiç pişman olmazsınız. manik karakteri başlı başına gülme sebebi zaten.

- sokturma romantizmine lan, kalk gel kucağa oturduk.
birçok yerinde gereksiz yere küfür kullanılmış, abartılmıştır. onun dışında komik bir film. manik karakterinin saçmalamaları daha dozunda da olabilirmiş.
sen ötersen herkes ölür repliğinden sonra fragmandaki gibi kameranın mete horozoğluna dönmesini bekliyordum, yıkıldım.*
gülmek için gidilebilir, beklentileri düşük tutmakta fayda var.
hayatımda böyle kötü böyle iğrenç böyle bir filmden nasibini almamış birşey daha görmedim.yok manikmiş yok tikmiş yok dildoymuş saçma sapan adamlar.zaten o manik midir nedir onu oynayan arkadaş kimse adını bilmem ama asrın en abartılı en kötü oyunculuğunu sergilemiş.sokak argosu ile konuşmaya çalışmış becerememiş bulaştırdıkça bulaştırmış eline yüzüne. konu desen tipik türk senaryosu. ama asıl bende suç. bileti aldın girdin salona baktın senden başka kimse yok. çıksana kardeşim var bu milletin bir bildiği dimi ki gelmiyorlar filme. tek başıma mal gibi koca salonda filmi izledim.ama filmin tek güzel yanı şuydu. 10 TL ye koca salonu kapatıp tek başınıza film izleyebiliyorsunuz.
komik bir film. güldürmeyen cıvık komedilerden değil.
--spoiler--
kahramanlarımız silahlı adamlardan kaçarken tren istasyonunda elemanın biri sol cenahtan atağa kalkıyor ve koşmaya başlıyor.

hala anlayabilmiş değilim kendisi kimdir nedir? çok güldüm ama kendisine. çok başarılıydı. *
--spoiler--
son zamanlarda türk sinemasının ürettiği en güzel komedi filmlerinden birisi. espriler kasmıyor, senaryo orjinal*, çok güzel, sinemada izlenilesi.
--spoiler--
-bizim burda açlıktan midemiz götümüze yapışmış, baba orada ölüyor; sen gelmiş, aşk diyosun, kız diyosun, göt diyosun...

-göt demedim ki ben ya

--spoiler--
not: aynen böyle değildi hatırladığım kadarıyla yazdım.
soundtrack leri çok başarılı film.
Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı'nın yazdığı
yapımcılığını Ahmet Kayimtu'nun gerçekleştirildiği
olumlu eleştiriler alan film. *
--spoiler--
+ yarın mallar elimde olur mu?
- tabi canım bizzat elinize vericem
--spoiler--
fragmanı izle
ben bu filmde tik karakterini bu kadar iyi oynayabilecek bir adamın daha olduğunu zannetmiyorum. ki tik üzerine kurulması filmin normaldir adam fenomen. ali atay mükemmele yakın bir manik tiplemesiyle oynamış uyuşturucudan sıva yaparak yarmış hatta uyuşturucuyu küçükken pudra şekeri sanıp çilekle yiyerek yerlere yatırmıştır, rasim baba on numara her zamanki gibi , zaten komedi filmlerinde mantık arayanlarda mantık aramamak lazım mantık olan birşey insana komik gelmez, helal olsun güzel film olmuş, bu arada demet evgar seksapeliteyi üst düzeyde tutsa daha çok espri çıkabilirdi .
iyi bir komediydi. gittim, iğrençti, rereroro diyen yalan söyler. bir kere gidilip görülmeye kesinlikle değer.

bok atmadan önce iyi düşünmek gerek. türk sinemasının geleceği bu filmlere ve bu insanlara bağlı.

sonra mahsun'la cem yılmaz'ın parası bitince çok ağlarsınız noldu bizim sinemamıza diye.

serbest piyasa ekonomisini benimsemiş bir insanım, zaten nasıl benimsemeyeyim bu devirde o da ayrı konu ama şunu söyleyeceğim:

bu çok para harcanmış, hattı zatında çok para kazanılmak için yapılmış bir film değil. acaip belli her halinden.

kimi insanlar servetlerine servet katmak için film yapıyorlar sinemamızda. onlara kızmıyorum, kınamıyorum. çünkü genel itibariyle iyi işler ortaya çıkarıyorlar. sinemamızda kapitalist kişilik kendine bir yer buldu.

fakat hep aynı insanlar film yaparsa bu işin keyfi nerde kalır? diğer yönetmenlere ve oyuncu gruplarına bir şans vermemizi gerektirmez mi sanat?

veya şöyle sorayım, sadece parası olan mı sanatçı olmak zorunda bu toplumda?

sizin sanattan anladığınız bu mu?

karpuz kabuğundan gemiler yapmak diye bir film vardı hani, ödüle doymamıştı. sahi, ne kadardı onun bütçesi?

ne diyorsun yani dersen şunu söylüyorum ki herkes bir şeylere bir yerlerden başlıyor. cem yılmaz'ın ilk filmi de buna karbon kağıdından çıkmış gibi benziyordu. sonrasında çok daha fazla hikayeye efendilik yaparak çok daha fazla insana hitap etti. tabi bu arada yerden yere vuruldu, ki hala vurulur toplumumuzdaki ingiliz asilzadeleri tarafından. her neyse.

kısacası bu filmi yapan adama da, nefesi yapan adama da hatta dabbe'yi yapan adama da bir şans verin.
çünkü vakti zamanında kimse şans vermediği için erotik filmler oynadı bu sinemalarda, bu yüzden kültür erozyonları yaşandı.

biraz emeğe saygı, biraz da sanata saygı için yerden yere vurmadan düşünün biraz.
Kesinlikle izlemek istediğim ve izleyeceğim film.
(bkz: Demet evgar)
filmden çıkıp sıcak sıcak yapılan yorum, eyyvah eyvah kadar şukela olmasa da onun bir boy küçüğü şukelayı hakeden film. bu arada demet evgar'ın stipriz yaptığı sahne ve yırtıcı tavırları sado-mazoşist duyguları tetikler nitelikte. gidilsin, izlensin.
son dönemde izlediğim en güzel filmlerden birisi. oldukça başarılı. snatch esinlenmesi sanırım ama olsun, gayet eğlendim ettim. filmin müziği ise 2 gündür hoparlörden eksik olmuyor. bu arada filmde en çok güldüğüm sahne şudur ki;
--spoiler--
manik: ulan oraya araba mı koyulur hasta var burda
ambulans şoförü: abi biz de mal indirmiyoruz hasta indiriyoruz
--spoiler--
şarkı için; http://fizy.com/#s/1rtmc5
pişman olunmayacak film. gayet güzeldi.
son yıllarda izlediğim en başarılı bi kaç yerli filmden biri.

hafiften, hatta biraz kenarından snatch ve lock stock and two smoking barrels esintisi var ama ben beğendim arkadaş. eğlendim..

senaryo çok komplike değildi belki ama hiç kopukluk yoktu. sonu gayet başarılı bağlanmıştı. oyunculuklar gayet iyidi. fırat tanış zaten müthiş. demet evgar ve ali atay' da çok iyidiler. müzikler süperdi. e daha ne olsun..

mahsun'un sikko filmini de izledim. boşuna para vermeyin ona hacı, gidin bunu izleyin. eğlenin amk..
kesinlikle gidin izleyin asla pişman olmazsınız. ali atay izlemesi en zevkli karakterdi müthiş bir manik depresif karakteri yaramış.
--spoiler--
polis kapıya gelir manik ve tik uyuşturucuyu ne yapacaklarını düşünürler.
tik: tuvalete döksene malı.
manik: nereye döküyorum lan ha? biri var lan resmen delikte. bırakmışsın baba yadigarını yer mi kalmış!
--spoiler--
izlediğim en başarılı yerli filmlerden. öyle çok sanatsal şeyler aramayın filmde ama senaryo gayet güzel.
replikleriyle güldüren filmdir.
manik favorim olmuştur. o el kol hareketleri çok iyi abi ya.
Manik' in çocukluk yıllarındaki, kokaini pudra şekeri sanıp, çileği batırıp yemesi bittiğim sahneydi.
Tik ve manik in tiplemeleriyle beni benden almış son derece komik bir film.
ikinci filminin çekileceği yazılmaktadır.
gerçekse bu kadroyu yeni maceralarıyla izlemek güzel olacaktır.
nisan mart gibi tekrardan vizyonda olacak filmdir.

ayrıca sanıldığının ve yazıldığının aksine filmle fethi kantarcı ve saygın delibaş'ın uzaktan yakından alakası yoktur.

işin prodüksiyon kısmında olan biri olarak söylüyorum filmin hikayesini; cüneyt inay, caner güler ve ahmet kayimtu yazmıştır.

cüneyt inay senaryosunu yazmış, ahmet kayimtu da hem ikinci yönetmenliğini hem de yapımcılığını yapmıştır.
ne ara vizyona girdi, ne ara izlendi anlamadım. bir yıl boyunca iki film bekledim. "çalgı çengi ve vay arkadaş". i.nette korsanını aradım bulamadım. yarın tv de yayınlanacakmış.