bugün

hala nasıl ve neden final yapmadığı merak edilen varoş dizisi.
bomba gibi geldi bu bölüm.

miralay cevdet yavaş ciğerimi söktün.
Miralay Cevdet in tarih dersi verdiği bölümdür. Osmanlı öldü!
Tatlısu solcularının orgazm malzemesi *
Bugün final bölümü yayınlanacak olan bir zamanlar çok sevdiğim, şimdilerde takip etmesem de finalini kesinlikle izleyeceğim cumhuriyetçi dizidir efendim. ilk sezonu hakkında ne yazsam az kalacak onu biliyorum ama şöyle diyebilirim ki; türk dizi standartlarının çok çok üstünde, bazen ağlatan bazen güldüren, çok zamanlar da tüyleri diken diken eden, gururlandıran bir diziydi. Fedakar Cevdet'i, sempatik şerefsiz Tevfik'i, cağnım hemşire Azize'si, güzel kızları, tatlı babanneleri, sempatik bücür Vasili'si ile tam manasıyla mükemmel bir diziydi. Ancak, ne olduysa 2. sezonda oldu. Senarist değişti, karakterler çok çok değişti, olaylar uzadıkça uzadı, hilal leon aşkı sıktıkça sıktı, Cevdet Azize ayrı düştü sonra kavuştular ama eskisi kadar güzel olamadılar.. Atamızı bir türlü göstermediler, saçma salak savaş sahnesi çektiler, diziyi cumhuriyetten çok aşk dizisine dönüştürdüler... Tek güzel şey Tevfik'ti onu da öldürdüler derken yeter amk izlemiyoruz dedik biz büyük bir çoğunluk izleyici olarak. Zaten reytingleri de fazlaca düştü. Reytinglerin düşmesi sevindirdi beni zira seyirciye saygı duymayan bir yapımın başarılı olmasını istemem. Ve sonunda da finale kadar geldik. Ben bu diziyi hep ilk sezondaki gibi hatırlamak isterdim ama maalesef öyle olmayacak. Yine de inşallah finalini güzel yaparlar da, aklımızda güzel bir şekilde kalır. Son olarak her şeye rağmen elveda zor günler geçirdiğimiz dönemlerde Atamızı bize anlatan, anlatmaya çalışan, cumhuriyetin güzelliklerini, bu ülkenin kolay kazanılmadığını hepimize hatırlatan güzel dizi... ilk sezonunu çok özleyeceğim.
Son bölüm mü?

Aaa izleyeyim bari. Hiç izlemedim son 4 aydır. dizilerin ilk ve son bölümlerini izlemek hoşuma gider hep.
Yunan generale mahkemenin rütbelerin söküldü demesine sonda alt puntoda tayyip in resmi belirdi birden. Ay hadi inşallah diyorum.
Daha iyi bir final bölümü olabilirdi.

Sönük ve tek bölüme sığdırılan bir son olmuş.

Son bölümlerde daha fazla cephe sahnesi olmalıydı.
Umarım yunanlıların denizden yüzerek kaçma sahnelerini izleriz. Hep ağladık azıcık da gülelim.
ismet paşa; düşmanı akdenize sürmeye hazır mısınız evlatlarım.

Türk askeri; emredersiniz Komutanım!!
Uzun zamandir bu kadar ağlamamıştım güzel bir veda oldu.
son bölümünde ahmet mümtaz taylan'ın oyuncluğuyla kazım karabekir de diziye dahil edilmiştir.
Vatanım Sensin, Türk yapımı bir tarih-kurgu televizyon dizisi. Osmanlı imparatorluğu'nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide izmir'in işgali yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir. Dizinin baş rollerinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak yer almaktadır. ilk bölümü 27 Ekim 2016'da Kanal D'de ekrana gelmiştir. Dizinin kurgulanarak oluşturulan başrol oyuncularından Cevdet'in gerçekte Mustafa Mümin Aksoy olduğuna dair iddialar mevcuttur..
efsane bir dizi olacakken, dagistanli, dagistanlinin yancisi kari seher(sukran ovali) pusulayi gotune sokup ta nerde oldugunu 38 bolum soyleyemeyen ölmez yarak hasan karakterleriyle ve diziyi erken bitirmek icin yazdiklari yarak kurek final nedeniyle yarim kalmis dizidir. teraziye koydugumda artilar eksilerden fazla olsa da eksiler o kadar fazla ki agizda kekremsi bir tat birakti bu dizi, muharrem ince gibi efsane baslayip kotu bitti, tesaduf o dur ki bitisleri de ayni zamana denk geldi.
keşke üçüncü sezonu oynasaydı şu an devrimleri işleseydi... ya .
yeniden başlatın özledik ya da aynı oyuncularla bir sinema filmi çekin.
bi atatürk dönemini anlatan dizi izleyelim dedik yok senaristti fetöcüymüş yok, oyuncuları geziye katılmış, yok bilmem ne diye diye kafamızı silktilerdi evet yazık.
Özledik çık gel aynı oyuncularla sinema filmi yapın da izleyelim evet.
Güzel diziydi evet.
Vatanı fedakarlığı anlatan güzel dizidir.
Keske atatürk devrimleri de, işlenseydi ya evet. Yıldız ve yakup'u cumhuriyet balosunda dans ettiklerini de görseydik ya evet.
YouTube yeniden bölümleri yüklenen dizim biricik dizim.
Keşke devrim dönemine kadar çekilseydi dizisidir.
#yılyak yıldız Yakup ilişkisi üzerinden devrim dönemi sinema filmi olsun.
Keşke hilal leon meselesinin boku çıkmasaydı. Aynı şeyin etrafında döndü durdu konu. -- Spoiler uyarısı, belki izlemek isteyen olur diye. -- daha ilk bölümlerde paşa'nın yüzüğü ve pusulası bergüzar korel'in eline geçecekken onur saylak tarafından ani bir hamleyle engellenince bu diziden bir cacıki olmayacağını anladım.
güncel Önemli Başlıklar