bugün

Görüşler değil vaatler ön plana konulursa meclise girme potansiyeli olan partilerden. Sürekli akpyi eleştiriyoruz da siz ne yapacaksınız? Kimler geldi geçti. ülkedeki insan potansiyelini ölçün de ona göre vaatler ile gelin insanların önüne.
%1 Barajına takılacak olan partidir.
kimisinin %1 barajına takılacağını sandığı partidir. kuruluş kongresine 15.000 kişi katıldı. dışarıda da bir o kadar insan vardı. medya böyle kalabalık ve coşkulu bir kongreyi yayınlamaktan özenle kaçındı. vatanseverlik paydasında buluşan hemen her kesimden katılım var. katılanlar arasında ermeni vatandaşlarımız ve kürt aşiret liderleri bile var. partinin cizre'de bile teşkilatı kuruluyor.

http://www.aydinlikgazete...e-birlestiler-h63116.html

http://www.aydinlikgazete...-birlesiyoruz-h63085.html

parti kongresinde dikkatimi çeken husus şu oldu: gerçek bir coşku var. refah partisinin atağa kalktığı yerel seçimler öncesindeki haline benziyor. ne y-chp'de, ne mhp'de, ne de artık çürüyüp, dökülen akp'de böyle bir coşku var.
kimisinin "oyları bölecek" bahanesiyle yüklendiği partidir.

oylar bölünmesin diye ne yapmak lazım gelir? stratfor ajanı sezgin tanrıkulu'nun partisine oy vermemiz mi?

hayır y-chp'liler de yandaşlara benzedi sonunda. işlerine gelmeyen soruya yanıt vermiyorlar. "oylar bölünmesin" diyorsanız buyurun açıklayın bize neden stratfor ajanlarına oy vermemiz gerektiğini...
Ismini değiştirerek işçilere en büyük iyiliğini yapan partidir.
%10 barajını geçemeyecek partidir.
Isci partisinin yeni adıdır. Isminde ki işçi ibaresi kalkmış ona sevindim. en azından gerçek kimliğini yansıtmis, işçi haklarından taraf olmadığını ispat etmiştir. Faşist partilere bir yenisi daha eklenmiştir.
puşt gibin ibne gibin bi şey.
eski bir chpli olarak önümüzdeki seçimlerde şu sebeplerden dolayı ; abdye kafa tutan pkk ile pazarlığa son verecek olan atatürk'ün yarım kalan devrimini tamamlayacak olan cemaate açık açık sen düşmansın diyen ve cemaati bitirecek tek parti olan kürtlere de kardeşimiz diyen türk milliyetçiliği altında ülkeyi birleştirmeyi savunan açık ve sağlam siyaset yapacağına yürekten inandığım için oy vereceğim partidir.
kurultayındaki ışığıyla bir ümit olarak doğmuş parti. milli devlet milli hükümet, "sil gözyaşlarını yetiştik ey vatan"diyerek ankara'yı inletmiş parti. "emperyalizme ana avrat sövenlerin" partisi, bir çoklarının unuttuğu;emekçi 300(!) canını toprağa vermiş soma maden işçilerini, özelleştirmelere karşı siper olmuş;yatağan işçilerini, "ölüm hep bize mi düşer ustam?" diyen "karayolları taşeron işçileri"ni, "bizi yalnız bırakmayanları bizde yanlız bırakmayız." diyen sütaş işçilerini kurultayında toplaya bilmiş parti vatan partisi.

oyları bölmeyelim! peki kimin oylarını?
(bkz: 1930 ların chp si değiliz)
(bkz: 6 oku tekrar yorumlayacağız)
(bkz: ekmeleddin ihsanoğlu)
(bkz: chp cemaat ittifakı)
(bkz: deniz baykal komplosu)
diyen kadın kontejanından erkek (bkz: miehmet bekaroğlu) sokan, kurucu gücüne ihanet etmiş y-chp nin oyunu mu böleceğiz?

akp her bocaladığında yanında olan, konuşmaktan başka iş yap(a)mayan, akpnin her yasasına ortak, mhp'nin oyunu mu böleceğiz?

pkk partisi, sahte solcu, emperyalist oyuncak, bölücü parti (bkz: biji serok obama) diyen hdp'nin oyunu mu?

Manifesto... http://www.aydinlikgazete.com/m/?id=63124
%1 oy alacak parti. vatan partisi hem de doğu perinçek. yok hani 70'lerde Türkiye'ye işgalci diyen adam vatandan bahsediyor. Apo'ya güller veren alan
neyse içeride 15 bin kişi dışarıda 15 bin kişi zaten bütün oy potansiyeli. 30 bin oy alırsa şanslı.
arkadaşlar parti propagandasını buraya taşıyın lakin bu adamı vatansever diye satmayın.
kimisinin hiç utanmadan

--spoiler--
tayyip i cumhurbaşkanı yapanların başkan yapmak için kullandıkları parti.
--spoiler--

diye suçladığı partidir. yahu içim hiç ama hiç ısınmasa da, chp ve mhp'nin birden fazla aday çıkarması gerektiğine inansam da "aman tayyip cumhurbaşkanı olmasın" diye ekmeleddin'e oy verenlerden biri de benim. hatta kendisini destekleyen mesajlar da yazdım. sonuç?

eğer sucukçu muhasebecisi bugün cumhurbaşkanı olduysa, sebebi y-chp ve mhp'dir. tabanlarının zerre sıcak bakmadığı bir şahsı faşistçe dayattılar. hayır, eğer seçim iki turlu olmasaydı belki bir yere kadar anlardım yaptıklarını. fakat bilindiği gibi seçim iki turluydu. insanlara içinde cemaat parmağı var izlenimi (haklı veya haksız; mühim değil) bir adayı dayatmak yerine, gönüllerine uygun adaylar çıkarılsaydı, muhtemelen tayyip ilk turda seçilemeyecek ve ikinci turda oylar zaten birleşecekti.

aynı kişiler diyorlar ki

--spoiler--
cumhurbaşkanlığı seçiminden iki gram ders almadınız mı?
--spoiler--

ders almaz olur muyuz? aldık. zaten o yüzden vatan cephesinde birleşiyoruz. bizler artık dersimizi mustafa kemal atatürk'ten alıyoruz. mandacılara, işbirlikçilere "hayır" diyen ulu önderimizden...

ne yazık ki sizler hala sezgin tanrıkulu'nun rahle-i tedrisindesiniz.
çok güzel haberdir bu partinin kurulması. işçi sınıfının yakasından düşecekler nihayet diye ümitlendirir.
%1 bile oy alamayacak partidir. son oranları %0,11 yani binde 11 kim oy verir lan bunlara?
işçi partisinin makyajlanmış 2015 modelidir. *
%1 oy bile alamayacaksa, hallerinin yandaşlara niye dert olduğu merak konusu olan partidir.

hayrola yandaşlar? neden telaşlanıp, aynı mesajı çevire çevire koyuyorsunuz sözlüğe? bakın ne güzel y-chp ve mhp oylarını böleceklermiş!.. zevklenerek destek çıkmanız gerekmiyor mu?

gerçek şu ki aynen istiklal savaşı'mızda olduğu gibi, emperyalist işbirlikçileri kuvva-i milliye düşüncesinden it gibi korkmaktadır hali hazırda. destekçisi %1 bile olsa "maazallah" diyerek tepki göstermektedirler.
Baraj %0.001 olsa onu bile geçemeyecek olan parti. 🎉
işbirlikçi yobazları pek bir rahatsız eden partidir.

hayır, işte yukarıda yazdım:

--spoiler--
%1 oy bile alamayacaksa, hallerinin yandaşlara niye dert olduğu merak konusu olan partidir.
--spoiler--

dedim. ama yandaş takımı sanki bunu dememişim gibi mesaj yazmayı sürdürüyor. siz dediğime yanıt vermeden mesaj yazmayı sürdürdüğünüz sürece ben de aynı soruyu tekrarlamayı sürdüreceğim.

yahu daha ne istiyorsunuz? mesele cemaate düşmanlıksa vatan partisi akp'den bile daha düşman. mesele y-chp ve mhp oylarını bölmekse, böleceği iddia ediliyor.

o zaman bu ne telaş? neden ikide bir "efendim %0,0001 oy alacak" diye tekrarlıyorsunuz?
Gücünü ve felsefesini ulusal ahlaki değerlerimiz ve Mustafa Kemal ATATÜRK'ten alan, içinde bulunduğumuz olumsuz şartların bir sonucu olarak ortaya çıkan halk hareketidir.
doğu perinçek'e geçmişi itibariyle güvenememle birlikte yine de mevcut siyasetlerine dayanarak desteklediğim partidir. bu partinin başına bir ümit kocasakal gelse partiyi uçurur. malesef doğu perinçek halkta pek olumlu izlenimler uyandıramıyor. seçimde oy verebileceğim 3 alternatif var. anadolu partisi, vatan partisi, istanbul 3.bölge seçmeni olduğum için osman pamukoğlu. şu an ibre vatan partisinden yana.
kim olduğunu anlamak için mkyk üyelerinin listesine bakılması gereken partidir. işte liste:

http://www.aydinlikgazete...i-mkk-uyeleri-h63176.html

görüleceği üzere hiç de alışılageldik, cebi dolgunlardan oluşan mkyk'lara benzemiyor. içinde çok sayıda üniversite öğrencisi bile var. ayrıca siyasetimizin, ordumuzun ve yargımızın saygın isimleri, çiftçiler, işçiler...

velhasıl,

“Felek, her türlü esbab-ı cefasın toplasın, gelsin.
Dönersem kahpeyim millet yolundan bir azimetten…”

diyenlerin partisidir.
amblemindeki o buğday başakları bana sanki şunu hatırlattı:

görsel

yahu arkadaş başka simge mi bulamadınız?
2 günde 7 bin kişi üye olan partidir. ayrıca devlet bahçeli'yi kıskançlıktan kopya çekmeye iten parti evet. görsel
Destekleyeceğim partidir. iyi oldu çokta güzel oldu. Umarım çizgilerinden çıkmazlar.
isleri cok zor. amerikanci akepe, mehepe ve yeni cehepe ile nasil bas edecekler bilemiyorum. ha birde rant, cikar ve din afyonu ile uyusturulmus beyinler! zor dostum zor. ama yinede oyum onlara.