bugün

muhtaç olduğun kudret damarlarında ki asil kan da mevcuttur diyen yazardır.
ben değilim.
varlığım tüm insanlığın varlığına armağan olsun.
siz yetersiniz. 85 küsür senedir yettiniz zaten.
gerizekalı embesiller.
türksünüz olm siz. gidin övünün. gururla yaşayın.kendinizden olmayanı zorla kendiniz gibi yapın.
sonra,
türksünüz olm siz.
bende türküm.
varlığım insanlığa armağan olsun.
(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: varlığım türk varlığına armağandır demeyen yazar)
varligim dunya varligina armagan olsun diyip daha fazla sevaba girecegini, kendini kisitlayan luzumsuz yazardir.
varlığının türk varlığına armağan olmasına tepki gösteren sözlük yazarları, şunu iyi idrak edebilmelidirler ki onların varlığının türklüğe katacağı hiçbir artı değer yoktur, gerekte yoktur. biz iyi biliriz ki siz tırnağınızın ucunu bile feda etmezsiniz.

(bkz: yaşasın türk ırkı)
(bkz: kulağım çınladı hemen geldim)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
burada sahip olduğu erdemleri saymak yerine bunu karşılayan 'türktür' kelimesini yazmak istiyorum.
luzumsuz da olsa;

luzumsuzadamlar. hepimiz!
tamam,has yazardır. Bravo. Tebrikler. Çoğu türk vatandaşı gibi her sabah okuduğu andımızda bunu sıkça dile getirmiştir zaten.
gerçek bir savaş söz konusu olduğunda düşmana karşı değil türk hükümetine karşı savaşmayı tercih edecek olanları da vardır.

varlığın yokluğundan daha zararlı; gölge etme başka ihsan istemeyiz.
varlığım insanlığın varlığına armağan olsun diyen yazardan daha erdemli değildir.
türk olmayanın varlığı niye türk varlığına armağan olsun diye sorulası yazar.

mesela ben kürtüm, ermeniyim, arabım ve türkiyede yaşıyorum. niye varlığım türk varlığına armağan olsun?

e,olmasın mümkünse. bu ülke, bu vatan, bu sınırlar için bir şeyler yapmaya hazırım, hazırım da türk değilim. bu ülkenin bir ırka ait olduğunu düşünmüyorum. n'olcak şimdi, nasıl armağan edeyim varlığımı türk varlığına?

not: türk'üm, ona göre eksileyin.
başlığı açıp yorumu yaptıktan sonra "artık tek yapılması gereken savunma reflekslerini geliştirmek" demek, faşizmin en üst noktalarından biridir. "ben ortaya sı.tım üstüne bir sey demeyin de..." der böyle dusunen biri...

"Varlığım türk varlığına armağan olsun" lafına da yorum getirildi ya artık denilecek bisey yoktur zihniyete...

Oysa ki son derece toplumsal bir mesaj içermesini göremez böyle düşünen bir insan. fesattır, subjektiftir. Oysa ki "birimiz hepimiz; hepimiz birimiz için felsefesini" hiç bir zaman kabul etmemiş ancak "hepiniz birimiz için" mantığında gidecek ve bu mantıkta ölecek idealist olduğunu düşünen, gelişmiş bir toplumun gelişmiş bir toplum yapısından geçmek zorunda oldugunu kavrayamayan kişidir.
asil türk ırkının asil evladıdır.
delikanlı adam gibi adam yazardır.
yürekli, cesur, vatansever, taktir edilip anlından öpülesi yazardır.
şehit olunca vatan sağolsun demekle eşdeğerdir.
kayıtsız şartsız kendisini bu topraklara ve türklüğe adamış vatan evladıdır. ayrıca Milletçe verilen büyük mücadele neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından Türk gençliğine emanet edilmiş ve 19 Mayıs ın bir bayram olarak kutlanmak üzere gençliğe armağan edildiği bu günde yüksek sesle haykırılması gereken söz öbeğidir. (bkz: varlığım türk varlığına armağan olsun)
içinde bulunduğum güruh.
ardından tüm içtenliğiyle, " ne mutlu türk'üm diyene! " diyen yazardır.
bunu içten söylüyorsa, milli duyguları tüm benliğinde hissedebiliyorsa en kral yazarlardan biridir o. koştursun, coştursun buralarda.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı ve bilinçlidir. amerikanın niye bugün bukadar güçlü olduğunu biliyordur.
bölücü kürtlerin, liberal nonoşların,brüksel sevdalılarının zoruna giden durumdur.
herhangi bir türk yazardır. bunu sorgulayacak ne var ki ortada ? ne diyecekti varlığım ispanyol varlığına mı armağan olsun diyecekti ?