bugün

Hiç dönmeyecek gibi içine dünyaları sıkıştırmaktır bazen ..
Bazen o dünyaları alan valizin kapanması için cebelleşmek, ama asla pes etmemektir..
Bazen de kapanmayan valizin üstüne oturup bir çocuk edasıyla öf çekmektir ..
Evden giderken hüzün eve dönerken şölen gibidir.
Sonunda kavuşmak varsa güle oynaya yapılan bir eylem. Orada yapacaklarınızı düşünmek umut verir insana yada ayrılık içinse ağlatabilir.
Gidilen yerin anlam ve önemi olsun olmasın o valiz yetmez.
Upuzun güzel bir tatile çıkmadan önce yapılacak en güzel aktiviteler listemizin en başında yer alan maddelerden. Bir kadını en mutlu eden anlardan biri olsa gerek. Ayrıca da çok zevkli olduğunu da belirtmek gerek.

Dönüşte toplamasi her ne kadar zor olsa da eğer o tatil için değişse o zorluk viz gelir. Kaç kere geliyoruz ki hayata. Yaşamaya bakalım güzelce!
Her ayrıntıyı düşünmek lazım hele de ilk gidilen bir yer ise .
nusret hareketiyle kıyafetleri valize atıp kapatmaktır. iste oldu.
Hayatımın ızdırabı oldu. Tam 7 yıldır ayda en az 2 kere olmak üzere yaptığım ve artık her valiz hazırlayışımda işkence haline dönüşmeye başlayan olaydır.
insanlar neden yerleşik yaşama geçmiş artık çok iyi anlayabiliyorum. Allahım duy sesimi yerleşik hayata geçmek istiyorum. Mesela çantamın içinde bir sürü anahtar olmasın. Sadece bir tanecik anahtarım olsun ve kendi evimin kapısını açıp gireyim.
kesin öğrencidir. final veya bütler bitmiş, bayram için eve gidecek.
en sevdiğim şeylerden biridir. güzel bir şarkı listesi yapar, başlarım hazırlamaya. hele bir de yaz bavuluysa, deymeyin güneş kremlerine, bakım kremlerine, plaj havlularına..
sıradan bir olay. senelerce valiz hazırladım durdum. gideceğiniz yere gereksiz herşeyi almaya çalıştığınız için oluyor.
Benide sıktı artık bu iş. Ayda en az 2 kere amk.
Cuma olsa da hazırlasak. Bıktım okuldan ulan ....
eve dönüş ve evden ayrılış durumuna göre hızı değişen eylem. şöyle ki, eğer eve dönmek için valiz hazırlıyorsam, jet hızındayım. ama eğer evden ayrılıyorsam, o valizi nasıl ağır çekimde hazırladığımı görmeniz lazım.
Bir tatil organizasyonu sebebi ile yapiliyorsa tadindan yenmeyen aktivite.
Cok abartmamak lazim. Goturulenlerin bircogu ellenmeden geri getiriliyor cunku.
2 saat sonra otobüsüm var hala hazırlamadım. ben nasıl bir üşengeçim böyle ya. Of.

Bir de vakumlayacağım kıyafetleri. Annemin koyduğu bal sarma reçel kavurma tarzı şeyler sığsın diye.
valizin üzerinde oturarak hoplaya zıplaya fermuarı kapatmakla sonlanan eylem. ve bence heyecanlı ve mutlu edici eylemler arasında üstte gelir.
En sevdiğim aktivitelerden biridir,acilen yapılması gerekendir.Ufak kaçışlar için sırtçantam ideal olan tabiki.
Cok severim ama hep en son geceye birakirim. Hatta son saatlerde baslarim hazirlamaya.
ne dertler var dedirten başlık.
yerine göre kıyafetler ve aksesuarlar vardır bence, ki mesela
yaylaya giderken mermiler yelekler başlıklar konserveler ve kutuplara gidiyormuş gibi adeta kalın kıyafetler.

Yoksa hergün kravat değiştiren ayakkabı boyamayı seven bir yarı beyaz yakalıyım.
Aşırı zahmetli bulduğum olay. Öyle ki az önce valiz hazırlamamak için yarınki biletimi iptal ettirdim. Umarım evdekiler anlayışla karşılar.
Dünyanın en sıkıcı işlerinden biri. Her yolculuk için bir hafta öncesinden "valiz hazırlamam lazım" diye diye o bir haftayı yiyip yolculuğun bir önceki gecesinde bir, bilemedin iki saatte kapatır sonra da niye bu kadar kendimi yordum ben yaa diye kendime kızartma.

Lanet olsun!
Şu anda yaptığım.

Gidiyorum uzaklara çok uzaklara.
beni her zaman heyecanlandırmış olan eylemdir. gittiğim yer güzel olsun ya da olmasın. sevdiklerime gideyim ya da sevdiklerimden gideyim.. hiç bir koşulda değişmez kalbimin hızlanışı. valiz hazırlamak benim için sadece eşyalarımı hazırlamak değildir. valiz hazırlamak kendimi yeni anılara ve hatta belki yeni kendime hazırlamaktır, güzeldir, biraz da hüzünlüdür elbette.