bugün

acayip bir banka.

birkaç ay önce işim düştü buraya. ankara'da bir şubesinde hesabım vardı. oradaki parayı yaşadığım yerdeki hesabıma aktarmak istedim. gittiğimde vaktim azdı ve öğleden önce halletmem gerekiyordu. 12'de sıra bana geldiğinde bireyselci bayan önüme başka bir müşteriyi aldı ve haliyle benim işlemim o gün yetişmedi. hadi önüme başka müşteri aldın ama hayvan gibi davranmayıp, adam gibi bir üslup kullansan diyeceğim ki tamam. ben de sinirlendim, bastım gittim.

ertesi gün gişeden paramı tamamen çekmek istedim. bana gişeci bayan bu parayı nereden bulduğumu ve ankara'yla bağlantımın ne olduğunu sordu. * rahatsız oldum bu sorulardan. bunu da kendisine belirttim. sonra eve geldim girdim vakıfbank'ın internet sitesine ve güzelce şikayetimi yazdım. bu şubenizde şöyle sıkıntılar yaşadım diye.

gelelim acayip olana. bugün akşam 19.00'da beni vakıfbank'tan bir bayan arayarak şikayetimin sebebini sordu. ben de olanları anlattım. on dakika kadar konuştuktan sonra dedi ki işleminizi ben yapmıştım. ben hayatımda böyle acayip bir şey görmedim. hangi banka şikayette bulunanla şikayet edileni karşı karşıya getirir ki? hangi banka ya da şikayet edenin kimliğini şikayet edilen elemana ifşa eder?

hayır bu kızcağızın başına bir şey mi geldi bilmiyorum, vicdan azabı da çekiyorum aradığından beri açıkçası. soruların prosedür gereği olduğunu belirtti. benim zaten kendisiyle bir sıkıntım olmamıştı sorular dışında. asıl şikayetim bireyselci bayana yönelikti. yine de karşı karşıya gelmiş olmamız beni rahatsız etti. bir bankanın ki devlet bankasının benim kimliğimi açık edip "bak seni şikayet eden kişi bu, şimdi ara" demiş olması acayip geliyor. bilemiyorum.
rezil bir bankadır. özellikle atm leri sizi oraya düştüğünüze pişman eder. öncelikle atm lerine para yatırmak neredeyse imkansıza yakındır. parayı yatırırsınız, sürekli iade eder, bir türlü yatıramazsınız. tabi bunun sonucunda arkada kuyruk oluşur. ayrıca müşteri hizmetlerine de ulaşabilmek için yarım saatten fazla zaman harcamanız gerekir.
bir de aracınız için bu bankanın kredi kartına tanımlı bir hgs(hızlı geçiş sistemi) kartı almayı aklınızdan bile geçirmeyin. örneğin arabayı sattınız ve hgs yi iptal etmeniz gerekti, 30 saniyelik bir işlem olmasına rağmen bu işlemi yalnızca şubeden yapabileceğinizi söylerler. Diğer bankaların bunu müşteri hizmetlerinden de yaptıklarını söylersiniz. cevap: "Bizde böyle". hadi işten güçten zar zor izin aldınız gittiniz bankaya, iptal ettirdiniz, içindeki paranın hesabınıza iade olmasını beklersiniz. gelen cevap 40 gün içinde hesabınıza yatacak. yahu 40 gün nedir arkadaş ne oluyoruz dersiniz gelen cevap yine "bizde böyle".
sinir sağlığı açısından uzak durulması gereken banka.
Reklamlardaki anlayışını mülakatlarına kesinlikle yansıtmayan bankadır. Halden anlarız deyip neden bankada çalışmak istiyorsun diye soruyorlar mesela ve sen çünkü işsizim diyemiyorsun. Halbuki sırtıma pıt pıt vurup yarın gel başla evlat demesi gerekirdi.
3 kuruş maaş verir. istifa edince maaşının kaç katını tazminat, eğitim masrafı vs. olarak geri ister.
ya arkadaşım zaten adamlar para vermediğin için ayrılıyor. bide ayrıldığı için bidaha para istiyosun.

şubede eski kadro yatar. gençler yardırır. parayı eskiler alır.
adam koca portföy yönetir 1000 lira maaş alır. diğeri gişede oturur 2000 alır.
sadece bu mantık bile adamı istifa ettirirdi.
ayrıldım kurtuldum.
an itibari ile mobil ve web bankacılığı çökmüş durumda. daha önce de benzer sorunlar yaşadım.
sen devlet bankası sın. elinde sonsuz olanak var. senden yıllar sonra açılan bankalar dijital işlemlerde en ufak sorun yaşatmaz iken neden saçma sapan sorunlarla müşterilerini mağdur ediyorsun? neler oluyor dedirten bir durum.
https://pasteboard.co/JraaHyV.jpg
Anneannemin yün çoraplarını anımsatan bankadır. Sıcaktır ama kıllıdır.
surekli bir cis kuyrugu gibi kuyruk bulunduran igrenc devlet bankasi.
Müşteri hizmetleri çalışanları cirkef olan, atmleri kanser eden Türkiye'nin halden anlamayan devlet bankasıdır. Cinnet geçirme sebebidir. Hala 90 larin atmlerini kullanan teknoloji özürlü bankasıdır
günümüzde elde kalan üç devlet bankasından biri. akp döneminde nasıl satılmadı hala şaşkınım.
Her banka kredi verelim diye arıyor, bunlar başvuruyu reddediyor.
Ne gizlenmek isteniyor ve Kim bilir neler yapacaklar diye sormuş yukardaki arkadaşlar. Tabiki kötü yola düşürecekler. Pezevenginin kim olduğu zaten mâlum. Söylemeye bile gerek yok...
28.04.2019 müfettiş yardımcılığı sınavı giriş yerlerini açıklanmış. Bok vardı sınavı iki şehirde yapıyorsunuz demek isterim.
yetersizlikten ölsün bankasidir. zaten atm bulmak yeterince zorken olanda bozuk yahu tukureyim sizin bankacilik anlayisiniza.
değişim için harcadığı parayı çalışanlarına ödemesi gereken paradan kırpan banka. kelle başı ortalama 500 ytl ödeme yapması gerekirken, 150 ytl yapmıştır.

çalık'a ver parayı sonra milletin 3 kuruşu ile değişim yap. vay ki, ne vay.
an itibariyle personel alım sınavı olan bankadır. haberler de görüp'de bu kadar işsiz üniversite mezunu insan varmıdır diye düşünüp inanmayıp sınava girenleri görünce gerçekten ülkemizin acınası durumuna tekrar şahit oldum.