bugün

insanlar hükümetlerinden korkmamalı..
"Hatırla, hatırla, 5 Kasım gününü hatırla. patlamayı, ihaneti ve komployu. bu ihaneti unutmak için hiçbir neden bulamıyorum.."

görsel

Her sene 5 kasımda izlerim. Bugün de izleyeceğiz.
15 yaşındaki sivilcelilerin favori filmi.
1984 esintileriyle doludur.
Günümüz Türkiye'sini çok iyi özetliyor.
görsel
umarım ki bu başlığı düşündüğüm kişi açmamıştır ya da o da yazmamıştır. eğer oysa söyle bana saçların kıvırcık mı ve dose girl parfümünü mü kullanıyorsun
5 kasımı hatırlatan kaldı mı ya?

zamanın en iyi filmlerindendir.
en iyi filmlerden diyebilirim.
çok esaslı film. Liseden mezun olunca vizyona girmişti. yakın zaman da kapsamlı analizini yapacağım.
"hatırla, hatırla, 5 kasım gününü hatırla.. patlamayı, ihaneti ve komployu... bu ihaneti unutmak için hiçbir neden bulamıyorum."
''Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy ve fikirlere kurşun işlemez..''

görsel
Size bir şey söyleyeyim mi sanırım koskoca ülkede sadece bir ben izlemedim bu filmi. Öyle bir izlenim ediniyorum etrafıma bakınca.
Yakarsa bu dunyayi garipler yakar.
Fikirlere telif işlemez!
Keşke her ülkede böyle biri olsa da huzur ve adalet getirse.
Gezicilerin gaza gelip devlete meydan okumaları sonucunda telef olmalarına sebebiyet veren ergen filmi.
"Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea. and ideas are bulletproof"
5 kasımı hatırlıyoruz.
Siz silüete bakarsanız. Ben ardına...
"Siyasiler gerçeği örtmek, sanatçılar ise gerçeği göstermek için yalan söylerler."

görsel
hatrı sayılacak kadar güzel olan filmlerden biri. tavsiye edilir.
Hatırla 5 kasımı hatırla.. 2020'de geçen filmde Abd seçimlerinin 2.gününe denk geliyor. Efsaneyi bekliyoruz..
neden türk televizyonlarında gösterilmiyor anladım. 5 kasımı unutma!
Ikinci kez izlenince şaşırtan film. Niye mi, film 2020 yılındaki pandemiyi,virüsü yayanın bir ilaç şirketi olduğunu söylüyor.
Çizgi romanına gayet yakındır sonundaki ufak fark hariç.