bugün

benim başıma gelen olaydır. geçen aylarda bir kızla biraz fazla muhabbet içinde olmamız sonucu sevgili olmuş bulunduk. buraya kadar problem yoktu. ama kız tarafı malum, sürekli mesaj atmalar, günaydın, nerdesin, az önce attığım mesaja neden cevap vermedin, az önce attığım mesaj gelmedi mi, az sonra atacağım mesaja cevap vericek misin tarzı sms bombardımanı sonrası baktım buna servet dayanmaz sms paketi alayım dedim. fakat her zamanki gibi bir ilişkim daha yürümedi ve ayrıldık. ama sms paketi için de 10 lira bayılmış oldum ben.
her yöne sms paketi kalan sms: 3789
hayır yazık günah. tadını sevmesem bile parasını verdikten sonra yemeğini bitiren birisiyim. müsrifliğe karşıyım. ama bu kadar mesajı da kime atıcam lan ben. neyse boşa gitmesin, parasını verdik dedim. rehberden liseden arkadaşımı buldum, ona bi mesaj attım, epeydir görüşmüyorduk:
+ selam hacım, naber ya :-)
- tanıyamadım??
silmiş şerefsiz beni.

tokat'taki halama mesaj atayım dedim. bayadır görüşmüyoruz:
+ halacım meraba, nasılsın?
bu mesaja hiç cevap gelmedi. 15 dakika sonra ev telefonu çaldı. halam aramış, sizin oğlan mesaj attı, başına bi iş mi geldi diye. o derece ümidi kesmişler benden, mesaj atınca başıma bi iş geldi sanmışlar. bu kadar vefasız olmanın sonuçları tabii.

ulan kimseye atmıyorum mesaj dedim, fakat susadım da. yan odadaki kardeşime mesaj attım,
+ bi bardak su getir de içelim lan.
o da gitmiş babamlara söylemiş, kardeşimi beklerken odaya babam geldi. ulan param yok diye beni yiyon, yan odaya mesaj mı atıyon hergele dedi. baba sms paketi falan filan anlatamadım. o hafta para alamadık adamdan.

ben bundan sonra da bi kıza güvenip bir aylık bile plan yapmam hacoslar. kalan sms de kalsın, harcıcam diye daha da kötü durumlara düştüm.
sonraki 1 yıl boyunca sms paketi almamaya neden olan olaydır.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
ayrılıktan sonra zırt pırt gelen " kalan kullanımınız şu kadar " şeklinde bilgilendirme mesajları adamı sinir eder.
kız arkadaşından ayrıldığında pakette kalan sms ler ile arkadaşlara anlamsız mesajlar atmak sureti ile taciz etmeye sebebiyet evren durumdur.
ve sami abi devreye girer;

-sanki kız için roma'yı yaktı amk.
kullanılan operatörün işine gelen bir olaydır.
telefon değiştirip, ertesi gün seleketörü yemekten iyi durumdur.

geçmiş zaman, işte. böyle şeyler de yaşadık azizim. nedir ki sms paketi?
klasik can sıkıcı detaylardan.

ben bu yüzden sms paketi aLMAMıştım ayrılmayalım diye. hey gidi günler.
Yoksa bu kızlar operatörlerin sigortalı çalışanları mı lan diye düşündüren sonra saçmalandığının anlaşıldığı bir önermedir.
Sırf kız ile rahat rahat konuşup mesajlaşmak için hem dakika, hem sms hem de internet pakedi almaktan daha kötü bir durum değildir. Ama adama koyar.
arayan soran olmayınca telefonu ya masanın üzerinde, ya ceketin cebinde unutursun. kırk yılda bir dostlarla iki çift laf etmek için buluşmak için araşırsın. bunun dışında eğer şehir dışında isen annen baban arar filan. kendi halinde yaşarken bir gün biriyle karşılaşırsın. "fi tarihine kadar yükleme yapmazsanız hattınız kapanacak" uyarısı alana kadar kontor yüklemeyen bu bünye, hoşlanılan kızdan telefon numarasını alır. eve dönerken "lan sms yapsam ya" diyerek yol üzerinde kontor alabileceği bir bayiye girer. bir hafta telefon düşmez elinden, mesaj yazmada tam ustalaşmışken, hoşlandığı kızla arasına soğukluk girer. ulan niye gittim de sms yaptıysam diye düşünmeye başlar. neyine gerek anasını satim? telefonun masanın üzerinde, ceketin cebinde, orada burada unutulup "anne beni bi arasana, telefonum neredeymiş, sessizde miydi acaba" denilen günlere yeniden dönülmüştür. sonra telefon kardeşe verilir arkadaşlarıyla mesajlaşsın diye.
Geriye kalan smslerin konu komşuya ve akraya kişilere bayram msjı kandil msjı olarak atılmasıdır.
Geriye kalan smslerin konu komşuya ve akraya kişilere bayram msjı kandil msjı olarak atılmasıdır.
Sms'i bitirmek için hergün dini mesajlar atmak.
üç hafta boyunca smsleri gote sokmayla sonuçlanır.