bugün

Jenerik müziği mükemmel olabilecekken olamamış dizi. Tam kemanlar viyololar coşturacakken bir anda klarnet giriyor. Bu müzikle lale devrinin müziğinden arap etkisinden kurtulamamış müzik yapmaya çalışanlardan ne farkı kaldı?
Hayatımda hiçbir enstrümandan nefret etmem ama bu klarnete illet olurum. Ne boktan bi sestir o. Klarneti sevmiyosam hüsnü şenlendirici'den nefret ettiğimi anlamışsınızdır.
Ama dizi mükemmel bak. At gibi maaşallah.
sanki lars von trier elinden çıkmış sinema filmi gibi..kadınlar , dayanılmaz kasvet ve bitmek bilmeyen bunalım...
Yine şaşırtıcı bi şekilde sezonu açmış dizidir.
Kimse nur'un orospu olacağını tahmin etmiyordu.
bu arada şu sunulan matruşka lezler hoşuma gitti. (Bkz: Yeah im asshole)
Yalnız bu yaman'ın o uçsuz bucaksız yerdeki ev fikri çok hoşuma gitti. Ama beyaz kadın ticaretine karşıyız.
Yeni kızlar güzel. Ama marsha'yı özlicem.
mükemmel bir 2. sezon başlangıcı yapmış dizi. final sahnesiyle güzel bir gülümseme oluşturdu. yalnız ezel'den sonra gene aynı muhabbetle kerem deren'in poker bağımlısı olduğunu düşünmeye başladım. * sadece jenerik konusu sıkıntılı olmuş. ilk sezon jeneriği harikuladeydi.
son bölümde nur harici hatunların hiç biri beş para etmez. bi de mikanın çok güzel saatler yaşicaksınız öyle olacak böyle olacak lafları çok zorlama olmuş hiç beğenmedim.
20. bölüm 2 ekim salı günü 22:30'da yayınlanacakmış.

http://www.youtube.com/watch?v=prFRaTiw8qU

--19. bölüm spoiler--

her şey iyi güzel de mika neden birden bire elif oldu, orasını anlayamadım. türkçesi de düzeldi. onun haricinde gayet iyi bir sezon açılışı oldu.

--19. bölüm spoiler--
10 numara dizi amınakoyim. bırakın maçı falan tekrarı var atvde onu izleyin. her saniyesi heyecan. evet.
2.sezona bomba gibi girmiş olan dizi. hala televizyonlardaki en underrated dizilerden.

-dizi hala en çok kutlu-felicia-tak tak arif üçlüsü ile gidiyor. mika, pınar ve yaman da dizi'yi diğer sürükleyenler. 2.sezonda tıkanacağını düşündüğüm dizi şimdilik akıcı gitmekte.
-diziden bazı kızlar gitti ama yenileri geldi. konuyla alakasız ama yeni gelenler, eskileri mumla aratıyor güzellik açısından.
-özellikle şu yeni gelen köylü kız bir garip. insan neyden kaçarsa kaçsın orospu olmak ister mi lan! bir de diğer kızların önünde tecavüze uğramayı da kafasına takmıyor. enterasan.
-mika da kendisinden beklenmeyecek kadar kötüleşti. yeni kıza herkesin önünde tecavüz ettirecek kadar canavarlaşması kendisine olan nefret katsayımızı arttırdı.
-tak tak arif de yaman da * karizmalarıyla çarpışacaklar önce. bakalım savaşı kim kazanacak!
tek problemi birkan sokullu olan türk televizyon tarihinin en iyi dizisidir. 23 yıllık hayatımda izlediğim tek yerli dizidir.
diziye yeni bir psikopat gelmiş bulunmakta. ceylan.
artık nasıl kaçıyorsa orospu olmayı bile tınlamıyor. Ayrıca o adam nedir ya robot gibi mika kızı sik diyor, adam eğilip sikiyor. bu arada adamın erken boşaldığını herkes anlamıştır. sonra kalkıp mika'nın yanında hazır ola geçiyor.
herkes bunu biliyor ama yine de söylemek istiyorum: orospu kelimesinin karşılığıdır mika.
yeni gelen kızlar ciddi anlamda çok güzeller. özellikle nur'un ekürisi yeni kız favorim. tuğçe karabacak'mış ismi. daha önce çıplak gerçek'te de oynuyordu. bi de demir demirkan'ın aşktan öte klibinde oynayan kız da gelmiş, sağ omzunda dövmesi olan.

her ne ise. bi ulaş'ın kahinliği dizide gerçekliği bozuyor. başka da eksik yok.
2.sezonu bomba gibi giden dizi.

--21.bölüm-spoiler--
-mika kötülük konusunda sınırları zorluyor. yaşadığı karakter değişimi inanılmaz. sonu pek iyi olmayacak gibi.
-arif yaman'a oyun oynadı ama tam olarak ne yaptığını anlamadım. yamanı üzerine çekti ama yaman dışarıdayken felicia için operasyon yapmadı ya da yaptırmadı. belki de tek gayesi yamanı patronunun gözünde küçük düşürüp, anlaşmazlık sağlamalarıydı.
-yaman ile arif reyizin kapışması heyecan yarattı ama gerçekleşmesi beklenemezdi zaten. ikisinden birisi giderse dizi, neredeyse biterdi bence.
-kutlu yine süperdi. kavuştu sonunda felicia ile.
-pınar sen nasıl bir şeysin ya! benimle evlen iyilik meleği!
--spoiler--
son izlediğim bölümünde, küçük bir kızın kendi isteği ile or.spu olmak istediği dizidir.
herkesin gözü önünde tecavüz edilmiştir. kız gık dememiştir.
çok üzüldüm efendim çok!
riskli bir senaryosu olmasına rağmen çok iyi oyunculuklarla bunun altından başarıyla kalkıldığı bir dizi. ikinci sezonda daha da güzelleşti ve sürükleyici hale geldi. sırf kutlu'nun kırmızı çizgileri, masumiyetle karışık saflığı ama aslında her şeyi anlayan zekası için bile izlenmeye değer.
bu hafta da kurguda çığır açmış cağnım dizi. geç olsun güç olmasın yayınlanıyor ya, ona da şükür.
atv'nin en sevilen dizisi.Yaşasın oruspular.
22. bölüm
yamanın patronu olan adam o kadar sakin o kadar efendi görünüyordu ki yatakta canavarlaşcağını hiç düşünmemiştim.
şaşırtıcıydı bi de bahara tam olarak ne yaptığını anlayamadım ona kıl oldum.
ayrıca bahar neyi kanıtlamaya çalışıyon amk otur oturduğun yere beni delirtme.
taksici ademin diziden ayrılmasıyla gibi zorlamayla devam etmiş izlenimi aldığım ama yine de vazgeçemediğim dizi.

edit: prison break gibi oldu sanki. kaçmayı başaranlardan biri tekrar içeri girdi. iyice tadı kaçtı.
saçma dizilerin yüzlerce bölümlerinin yayınlanıp coşkuyla izlendiği güzel ülkemde ,uçurum sadece 24 bölümcük yayınlanabilmiştir sağlam konusu sonderece bıçaksırtı bir hikayeye verilen değer ortada. haydi yine sonderece saçma dizileri izlemeye devam edip gülellim eğlenelim gerçeklere kapatalım yüzümüzü gözümüzü. görmeyelim bilmeyelim unutalım susalım!
asla bitirilmemesi gereken çok güzel bir dizi. reyting'ten de öte sosyal sorumluluk açısından yayınlanmaya devam etmesi gerekmektedir bana göre.
bitirilirse çok üzüleceğim cânım dizi. Mehmet Esen'in attığı tweete göre erken final yapacakmış. https://twitter.com/mehme...status/263774245597892609 En çok da kutlu karekterini özleyeceğiz
Memlekette , töre aşiret, aga maga imkansız ask,birbirlerini yanlış anladıklarından, yüzyıl bir araya gelemeyen salak aşıklar olmayınca, olmuyormuş arkadas. Bu reyting cihazları kimlerin evindeyse, televizyonda seyredecek bisey bırakmadılar.uçurum da bunun son ornegi. Dogrudan bize sizin kafa bu kadarına basmaz , huzur sokağı, cocuklar duymasın izle otur aşağı diyorlar ben bunu anladım.
Anlamsiz bir final yapan dizi. Etkileyici bir son beklenirken, tüm olaylar yarim kaldi; sorular cevapsiz birakildi. Sonunda verilen mesajlar disinda tatmin edici en ufak bir sey bulamadim. Neden böylesine kaliteli bir proje, abuk sabuk bir final yapar ki? Ben açikcasi düsük reytingler'e baglamiyorum bunun sebebini, öyle olsa bir çok dizi erken final yapardi, herneyse iste..
Son olarak, siz sevgili yapimcilar, bizleri, yani dizinin tüm takipçilerini gerizekali yerine koydugunuz için sizlere sonsuz tesekkürler.
bu güne kadar soluksuz izlediğim dizilerden sadece biridir.
dün akşam final olduğunu görünce çok şaşırmışımdır.
akasya durağı gibi gereksiz ve lüzumsuz dizileri izleyici karşısına utanmadan çıkaran televizyonculara sesleniyorum...

emir nerden geldi de diziyi ortasında kesip aniden final yaptınız!
konuyu bir yere bağlamadan, bölüm sonuna karakterlerin konuştuğu videolar koyup bitirdiniz!
dizi iyi bir şekilde devam ederken neden ortadan kaldırma gereği duydunuz!

efendim, dizi normal seyrinde izliyordu, bize ''final diye izletilen'' dizinin çekilmiş bir bölümüydü, daha devamı çekiliyorken bir anda kestirilip atıldı.!
reyting numarası yapmayınız kesinlikle, zira insanlar salak değil efendim!
dizinin bitmesine değil, insanları salak yerine koyan televizyoncuları kınıyorum.
kör ölür badem gözlü olur dizisi.

kaldırıldı. haftalarca unuttuğumu bilirim. zira çok baymıştı.

-felinin kutluyla yatması başlı başına saçmaydı. felinin hamile kalması daha da saçmaydı.
-yamanın arifi tek başına silahsız yakalamasına rağmen öldürmemesi. karakterlerin anca birbirine laf çakıyor icraat yapmıyor olması... vs.

bunlar diziyi zaten bitirmişlerdi. dizinin olayı başta böyle değildi. yaman , yanlış yapanı çat diye öldürürdü. ademi ilk fırsatta öldürmüştü zaten. sonuç olarak iyi başladı, ama sonradan batırdı.

dizinin kaldırılmasını laikliğe bağlayan şokella tadında kişilerde çıkmıştır heyhat.

he ya.
-o yüzden 2 sezon oynadı değil mi?
-o yüzden en vurucu sahneleri 1. sezondaydı değil mi?
-o yüzden sizin "dinci" olarak yaftaladığınız atv de oynadı değiş mi?
-o yüzden reytingleri iyi iken çatır çatır yayınlandı da 2. sezon onayını aldı değil mi?

3. sınıf ulusalcı tipler diziyi izlemiyor , adını yeni duymuş. 3-5 resme bakıp gelip atıp tutuyor ya , siyasi çıkarım yapmaya çalışıyor ya esas bunun dizisini çeksinler güzel bir komedi olur.

dizi üzerinden müslümanlara yüklenip kendileri bu cins kızlarla düşüp kalkıyor ya esas komik olanı o.

deniz baykalın kaset skandalı vardı o kız kim di ya la?
kamer genç kimlerin çiçeklerini suladıydı?
balık hafızası.
atv de final değil son bölümü yayınlamış olan dizi. kanal d 'ye geçti diye bir duyum aldım dur bakalım hayırlısı.