bugün

inanamamak. En çok hissedilen bu bence. Yıllarca ayrılmayı denemiş başaramamışsınızdır. En son gerçekten bitmiştir ama inanamazsınız.
Bittiğine inanamazsınız, bir daha görmeyeceğinize, konuşmayacagınıza, karşınıza çıkmayacağına inanamazsınız. Bir yerden çıkıp hayatınızı mahvedecek gibi gelir hep. Onun olmadığı zamanlar, yaşadıklarınız rüyaymış gibi gelir çoğu zaman. uyandığınızda o kavgalı gürültülü günlere dönecek gibi hissedersiniz. 1seneden fazladır görmüyorum hatta adını bile anmıyorum. Sen koru yarabbim amin.
iyi olacağıni zannettiğin ancak iyi olmayacak hadise. zamanla anlayacaksın, telefon sürekli calmadiginda, birisı seni merak etmediginde, sürekli mesajlar gelmediğinde, boş oldugun zaman yapacak birşey bulamadığında anlarsın.
gittiğinde herşey boş, herşey anlamsız gelir.
bir insanın gözünde çok şeyKen, artık hicbirsey degilmissin gibi düşünürsün.
bir insanın kahramaniyken, artik hicbirseysindir.
alışkanlıklar vardır. birçoğundan vazgeçersin. telefondan eski fotoğraflara bakarken gözün whatsapp logosuna çarpar. mesajlaşmaların aklına gelir. sonra onları en başından okumaya başlarken dikkatini bu sefer de onun profil fotoğrafının kaybolması çeker. daha sonrasında kimseyle mesajlaşmadığını fark edip whatsappı da sileceksin. tanışma anını gözlerinde canlandırırsın.

onunla gittiğin yerler konuştuğun şeyler. huyları bakışları düşünceleri bir şimşek gibi canlanır kafanda.

boş duvarlara bakacaksın artık mutluluktan huzurdan bir haber beton şehrin gri insanlarından biri olacaksın.
(bkz: boşluk)
5 çocukla ortada kalmış dul.
benim yaklasik 3.5 yillik iliskim olmustu nasil tarif ediyim bilmiyorum ama inanilmaz bir bosluga dustu yuregim. kendimi dipsiz bir kuyunun icindeymis gibi hissettim. ara ara denemeye kalktik ama olacak gibi degildi. sonra ayrildiktan 2.5 ay sonra mesaj geldi ben beratla birlikteyim beni artik rahaatsiz etme diye. o mesaji gordukten sonra beynimden vurulmusa dondum bogazimda birseyler dugumlendi sanki vucudum 50 derece oldu sinirden. arkadasindan sövdügü sinif arkadasiyla cikti beni unutmak icin. canimin nasil yandigini allah biliyor bir de onlarin birlikte cekildigi selfieyi gordukten sonra ömrünün sonuna dek onun hicbirseyine bakmamaya yemin ettim ve simdi gayet mutluyum onunla ilgili hicbiseye sahip degilim. o baskasini 2.5 ay sonra bulmasina ragmen ben onu unutmak ve baskasini sevebilmek icin 1.5 yil kimseyi hayatima sokmadim.. zor zamanlar geciriyorsunuz uzuun sureli iliski sonrasi buyuk bir bosluk olusuyor gercek bir seven icin. yeniden kimseyi tanimak istemiyorsunuz cunku hepsi zaman kaybi gibi gelmeye basliyor. ozellikle guvenmek konusu bambaska en uzun zamaani o aliyor. yurekten ve akildan onu atmadikca yeni ve saglikli bir birliktelige baslamayin o kiza yazik etmeyin..
Çok ağır gelir en başta. Daha yolun başında olmama rağmen hayatımın en acı tecrubesiydi.

Ozellikle aldatma ile bitiyorsa, fena koyar. Ilk aylarda konduramazsınız, yapmamıştır işin içinde başka bir şey var dersiniz ama o yapmıştır.
Ikinci ay yaptığını idrak etmişsinizdir, sorgularsınız kendinizde hata ararsınız çünkü hala seviyorsunuzdur. Çok özlüyorsunuz. Başkasıyla olduğu ihtimali gunden gune eritir içinizi. Hem de malum kişi pişman değilse ve üste çıkmaya çalışıyorsa... velhasıl nefret edersiniz, nefretten kalbiniz taş bağlar etrafınızdakilere de kötü davranırsınız.
Üçüncü ay artık acı çekmekten yorulmuşsunuzdur. Başka şeylerde mutluluğu ararsınız. Yalnızlık iliklerinize dayanmıştır. Ya başka birinden, ya sözlüklerden veyahut arkadaşlıklarınızdan medet umarsınız ki işe yarar kafanızı dağıtırsınız. Eskisi kadar aklınıza gelmiyordur ve hayatın ondan ibaret olmadığını anlıyorsunuzdur. En önemlisi, özgürsünüzdür *
Dördüncü ay artık hayatınız normale dönüyordur. Geçmişe sünger çekmişsinizdir.
üstünden koca bir yük kalkmış gibi hissettirir. bazen oh be dünya varmış denir.
kimseye güvenemezsin ki zaten bir çok erkeği piç yapma sebeplerinin başını çeker.
Mide ağrısı...
" çıktı kazık, dinlendi büzük " hissi.
Öncelikle boşluk. Fazlasıyla acı. Tabii bunların devam edip etmeyeceği "onunla" barışıp barışmamanla ilgili. Devam etmeseniz bile biraz zaman geçtikten sonra vakit geçirilmeli, konuşulmalı. Çünkü yarayı ancak açan iyileştirebilir, diğerleri sadece yara bandı olur.
yarım kalmışlık hissiyatı, alakalı alakasız her şeyin onu aklına getirmesi
acı
acı
devamında gelen sigara, alkol bağımlılığı
odaklanamama, fizik çalışırken gelen ağlama isteği.
Sanki annen ölmüş gibi hissedebilirsin ya da baban. Zamanla geçer diyorlar tabii ama benimki hala geçmedi. Annenin babanın yeri her zaman ayrıdır diyeceksiniz ama işte problemli ise annen ya da baban ve o sevdiğin insan onlardan daha yakın olduysa sana bu his oluyor malesef. Yaklaşık 1.5 ay oldu ikimiz de kopamadık birkaç kere daha görüştük sonra o şehir dışına gitti. Hala umudum var bekliyorum dediğim durumdur. O ilişki bittikten sonra çevreniz ne kadar geniş olursa olsun hayatınızın yüzde seksenini o kişinin kapladığını farkedeceksiniz.
Sokağ çıkmazsın çünkü onunla neredeyse her yere gitmişsindir onu görürsün anıların canlanır. Başka hiçbir karşı cins ilgini çekmez. Alkole vurursun kendini belki ama o da fayda etmez. Çok kötü bir durum sözlük çook.
Boşluğa düşme hissi insanı zaten bitirir. Derdin olunca anlatacağın kimse yok,mutlu olunca anlatacağın kimse yok,aranızdaki bir espri ya da onun hoşuna giden bir şey gördüğün zaman daha da üzülürsün. Resimlere bakarak ağlama eşyalarını bir kutuya saklama falan gibi evreler olur sonra. Ağlama krizleri ve ardından ağlayamama. Böyle sürer gider. Ne kadar süreceği belli olmaz.
Her yer acık hapishane.
kısa süreliğine boşlukta hissedersin kendini.
hiç bir şey. ulan bitmiş gitmiş ne hissedicem daha? madem hissedicem neden bitiriyorum?
geberceksiniz duygusallıktan.
uzmanlara göre ilişkilerde kritik eşik 7 yılmış. yani biriyle 7 yıl sevgili olursanız ayrılık çok zor belki de imkansız olabilir.
maalesef kritik eşiği geçen bir ilişkiyi tecrübe ettim ve kısaca deneyimlerimi paylaşayım.

1. evre:(ilk hafta) ilişkinin biteceğine inanmıyorsunuz. bu nedenle bir rahatlık söz konusu. üzülüyorsunuz tabi ama gülücükler eksilmiyor. hatta peşinizden koşulacağını falan düşünüyorsunuz.
2. evre:(1. ayın sonunda.) ilişkinin bittiğini anlıyorsunuz ve müthiş bir üzüntü duyuyorsunuz. bu üzüntüyle tekrar şansınızı denemek için saçmalıklar yapabiliyorsunuz. sonuç olumsuz olursa çöküntü kaçınılmaz.
3. evre: (3. aydan sonra) yerine birilerini koymaya çalışıyorsunuz fakat öyle çirkin duruyor ki; ne açıdan deneseniz uymuyor. eski sevgiliye dair her anı karşınızdakinden biraz daha nefret etmenizi sağlıyor. hatta saçma fikirler geliyor aklınıza: birini hottori hanzo kılıcıyla ikiye bölmek geçmiştir aklımdan. tabi öyle bir şey olmadı.* gezmek eğlenmek bir nebze acıyı hafifletse de hüsrana uğramak kaçınılmaz. yurt içi ve yurt dışı gezileri büyük bir hevesle başlayıp "bitse de gitsek!" modunda son buluyor.
4. evre (6. aydan sonra) kontrolsüz bir sevme ve sevilme ihtiyacı başlıyor. o kadar derinden yakalıyor ki insanı, sadece sarılıp yüzünüze gülen birine aşık olduğunuzu sanabilirsiniz. mesela birlikte uyuduğunuz biri sabah yüzünüze bakmadan kaçıp gittiğinde bir şeyler kopuyor içinizden. tabi bunun sonucunda daha derin bir çukura düşüyorsunuz. birden kafada dank ediyor: hiç kimsenin hiçbir şeyi olmamak. bu hepsinden acı ve üzücü.
5. evre(7. ay) alkol ve sigara yeni dostunuz olmuştur. eskisinden çok konuşur eskisinden çok saçmalarsınız. maddi kaygılar cebinizdeki paranın azalmasına bakmaksızın azalır. gönüllü bir boş vermişlik (bkz: oblomovluk) başlar.
(bkz: özgürlük)
son kullanma tarihi geçmiş ürün gibi hissedersin kendini. eziklik, pişmanlıklar sanki bir daha nefes alamıyacağını düşünür ama yaşarsın.
bunu asim yildirim cok guzel aciklamistir. merak edenler bunu mutlaka izlesin.

https://www.youtube.com/watch?v=TxVe1FqbLtg
ben bilmem, kim bilir?
beklenen kasırganın yaşanmasıyla gelen rahatlama, olan oldu bu saatten sonra nasıl olsa olmazdı hissi.

4 yıllık ilişkinin sonunda bunu hissetmistim tam olarak. tâbi ilk bi hafta alışma süreci. sonrası kendine çeki düzen verip yeni aşklara yelken.

çünkü uzun süreli ilişkinin devrilmesi de zaman alan süreç. öyle 1 günde bitivermiyor. 5-6 ay önce başlıyor. o süre, sonrasına hazırlık süreci.