bugün

herkese anlatmaktan yılmış kişinin cümlesidir.
(bkz: long story)
Anlatmaya üşendim şimdi,bi ara keyfim olursa anlatırım sana o da belki demenin bir değişik yolu.
Çok Güzel Film... Çok Samimi, Duygusal, Özel bir film...
Bilmiyorum belkide başroldeki Ali Karakterinin hayata pozitif bakışını, yılmaz oluşunu, ne olursa olsun umudu kaybetmeyişini, oğluyla olan ilişkisini babama benzettiğim için öyle geliyordur ama bana çok özel geliyor bu film...
3 dönem şeklinde devam eden filminde ben en çok birinci dönemi beğendim... Ali'nin karısıyla olan ilişkisi birbirlerinin onurunu korumalarını, Sevdalarını çok beğendim... Özellikle manto ve ayakkabıları iade etme sahnesi Türk sinemasındaki en özel sahnelerden biridir... ikinci dönemde düzene karşı koymanın, baş kaldırışın ve sakat ömrü az kalmış bir dostluğu anlatmasını sevdim...
Üçüncü dönemde ufaklığın babasının yolundan gidişini, onunla benzer bir uzun hikaye yazmasını izledik çok naif ve güzel bir dille anlatılmıştı...

Filmden bir replikle bitirmek istiyorum...

-Bir sonraki durakta iniyoruz hazırlan...
- Neresi sonraki durak neden iniyoruz?
- istasyon görevlisiyle konuştum bu kasabada bizim için ev ayarlayacağını söyledi...
- Aaaa Tanıyormusun görevliyi...
- Yoo Tanımıyorum ama ÇOK iYi ADAM...
gereksiz uzun ve oldukça yapay bir film. kenana yazık olmuş. beğenmedim.
ardından boşver gelen söz. Duyunca Kafayı duvara vurma hissi verir.*
Duyulduğunda iyice merak geliştiren, konuyu geçiştirme sözüdür.
anlatmaya üşenilen hikayeler için söylenen sözdür.
Aslında kısa olan fakat anlatılmak istenmeyen olaylar için kullanılan cümle.
bu akşam 20:00 itibariyle atv ekranlarında olacak olan filmdir.
Bu aksam yayinda olan annemle izledigimiz film.
an itibariyle atv ekranlarında yardırandır.
An itibariyle cok romantik bir sahnenin bir film.
Keske bana da gul dokseler.
güzel giden filmdir.
Çok uzucu devam eden hikaye.
Ne olacak bu adamin sonu?
Babasini hapiste birakip gidiyor galiba nankor evlat.

Film harika.
Cocuk savcinin kiziyla kacti.
manyak bunlar.

Ulan o Adam yasatir mi sizi?
Yaaaaaaaa reklam girdi :(

Ama cok romantikkkk.
sosyalizm mesajı falan bir kenara sıcak bir film. filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. ushan çakır da yıldızlaşmış.

filmi yersizce eleştirenler var uzun diye. tabii her boku eleştiren bir tipseniz zevk almazsınız hiçbir şeyden ve film uzun gelir.
tam 5 kere izlediği film. 1 tavsıye üzerine, 2 arkadaş hatrına, 2 de ev halkıyla türkmax da. Çocuğun büyüyünce gitgide çirkinleştiği film ama sanki bitişi biraz saçma gibi. Hiçbir insan babasını hapishanede yanlız bırakarak sevgilisiyle kaçmaz gibime geliyor.
sözlük şimdi sana bu film hakkında görüşlerimi yazacağım da, uzun hikaye =).
"Eskiden insanların uzun hikayelerinde eskimeyen şey sevgiymiş. Şimdi sevgiler eskiyor, ayakkabılar eskiyor eskimeyen ayakkabılar" dedirten film.
(bkz: sosyalist ali)
(bkz: lepiska)
an itibari ile atv ekranlarında olan film. izlemek simdiye nasipmis. yorumlari begendim, babam ve oglumda aglamadim. bu filmi hic bilmiyorum. izleyip gorelim. başrolde kenan imirzalioglu ve tugce kazaz var.
mustafa kutlu'nun bir kitabıdır.