bugün

düşünmeyi engeller. mesaj çekilen kişi bir şey anlamamışta olabilir. belki yanlış anlatmışsınızdır. veya yanlış anlamışsınızdır, mesaj çekilen kişiyi.
muhakkak küfür olarak verilebilecek veya o kişiden soğutabilecek durumdur.
uzaklaşan sevgilinin,kaçan eski sevgilinin,evlenen çok eski sevgilinin vereceği cevaptır.
çeşitleri vardır.
(bkz: tamam)
(bkz: oldu o zaman)
(bkz: peki)
(bkz: haklısın)
(bkz: bence de)
göt bir durumdur.
sinirden çıldırırsın..!! ben onu yazana kadar öldüm..!!! her kelimesini özenle seçtim..karşılıgında "ok" ?? tamam yazsan yine anlıcam..sadece "ok" ...sinirlenip yanıt olarak bok yazmışlıgım vardır..salak durumuna düşmüştüm aman siz yapmayınız..
adam yerine konulmadığınızın ispatıdır. suç karşı tarafta değil sizdedir; eşeğe insan muamelesi yapsan anlamaz, şımarır, götü kalkar.
Söz konusu kişi sevgiliyse normalden daha çok koyacak olan durumdur. Genelde telefonu günlerce kapatmayla sonuçlanır. Amaç karşıdakinin dikkatini çekebilmek, merak etmesini sağlamaktır. Ancak kişi umursamaz. Çabalar boşa çıkar.
ok mesajı atan kişi uzunca bir sövücüğü haketmiştir.
(bkz: o ok sana girsin)
adamı hasta eden bir durumdur.
o oku al. ***
oldukça normal bir durumdur sebebide adının üstünde kısa mesaj sevisidir. bir soru veya bir istek bir haberden sonra kısa bir cevap yeterlidir. tıpki telsiz konuşmaları gibidir doğru kullanımı budur servisin açılış amacıdır.
telefonun diğer ucundakinin sizi anlamadığının göstergesidir.
sorun ondadır.
idrak problemi vardır.
o sıra ona canın cehenneme diye cevap verdigim mesajdır.
uzun mesajı atan erkektir, ok yazan %99.9 ihtimalle kadın.
o koskocaman mesajı tamam mı cümlesiyle bitiren aklınıza tükürürsünüz.
-8.30 da bulusalım canım
+ok
-tamam s*tir git buluşmuyorum.
takılmadığın anlamına gelir.
küfürden beter etki yaratan durumdur.
üç ihtimal gizlidir bu durumun ardında:
ya mesajlaşılan kişi sizi iplemiyor, bir an evvel konuşmayı noktalamak istiyordur.
ya arkadaş pür-ü pak, dokunulmamış, güzide bir odundur.
ya da cevap yazmak istemeyen, sizi de iplemeyen bir odundur.
"ok" yazan hatunsa eğer, o msjdan 15 dk sonra neden cevap vermiyosun bile diyebilir. şaşırmamak lazım. neye cevap bekliyorsa haspam.
bir daha tenezzül edip, karşıdaki hıyara mesaj yazmamayı gerektirir. sevgiliyse, tez zamanda ayrılmak hakkınızda hayırlısıdır.
sinirlenip karşılığında öfke, suçlama dolu daha uzun bir msj atmanıza sebep olabilecek olay. anlayamıyorum ki böyle ok diye ya da sadece smileyle cevap atanları. başından atmak istiyorsan da daha medeni yolları var.
o insana tüm küfürleri saydırmakla sonuçlanır.
söz konusu kişiye bir daha mesaj atılırken 2 kez düşünme sonucunu doğurur ya da kişinin değerine göre hiç atılmaması sonucunu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar