bugün

Strestir cogu kez. Gelecek kaygisi.
Kafein
Açlık
Işık filtresiz ekrana bakmak
Heyecan
Aklı kurcalayan birşeyler.
Yastık bir düşünce mıknatısı. En derine gömülü düşünceleri bile çekip çıkartıyor.
Fargo, rezervuar köpekleri ve joe black. Digitürk güzel bir kombo yaptı bu gece.
Kitap okumaktan beynim yarıldı alim mi olacam yok okuyunca götüm göğe mi erecek hayır. Afedersin bir noktada bu da aptallık niye? insan yalnızlaşıyor okudukça. Saat 5 i geçmiş ben kitap okuyup konuşma bilmeyen müteahhitlerin o beyaz bmw leriyle siktikleri hatunların ne kadar aptal olduklarını hesaplıyorum. Sonuç. 5 - 0 gerideyim okudukça geriliyorum (sinirlenmekle ilgili anlam da olabilir kelime oyunu yapıyorum) ne yapmalı? Devam okumalı mecbur bu kadar borç bok püsür içinde kafa ancak rahatlıyor akıl işi de değil gündüzleri uyanık olmak. Tiksiniyorum artık mermer götlü hatunlardan ve parlak dişli erkeklerden. Dipteyim sende gel çok serin buralar.
Çünkü teyzelik müessesesi .
Japon prensesime kahvaltı hazırlıyorum.
Kedimin ordan oraya ziplarken beni uyandirmasi simdide hicbir sey yokmus gibi yatiyor.
Ondan önceki gün sabahlandımı olur genelde. Kafaya takmakta var tabi.
Alışkanlıklar. Mesela ben içmeden uyuyamıyorum. Mesela şu an kapkaranlık bir odada sokak lambasının yansıttığı bir kaç waltlık ışıkla içip, uyumaya hazırlanıyorum.
akıl bulantısına dönüşüveren bir yığın boş düşünce.
Yeni uyanmış olmak.
asiri dusunme.
ben amerika saatine göre yaşıyorum, burada gece olması önemli değil orada gündüz. uyumama sebebim de gündüzde olmam o yüzden. yine kim bilir ne dedim.
Uyursam sevmez beni istanbul.
iş arayışı ve bulamayış stresi .
ağrım var, okul stresi, sınav stresi, iş stresi, sıçayım insan diye geldiğim çağa avcılık ve toplayıcılık çağında doğaydımya..
genelde düşünce ve stres ekseninde gidip gelen nedenlerdir.
(bkz: mallık)
- sevdiğin insanın yanında olmaması,
- gelecek ve geçmiş hakkında düşünce ve yorumlar,
- hava sıcaklığı nedeniyle uyuyamama,
- saçma düşünceler nedeniyle korkmak,
- okul zamanıysa ödevleri yapmak,
varoluşsal bunalımlar.
Dolunaydan herhal diyorum. Uykum var uyuyamıyorum 3 saat oldu be.

edit : böyle olacsgini bilseydim oturur film izlerdim. Ne huzursuz bir gece!
Düşünüyorum sadece kafamı dağıtmaya çalışıyorum burda. Yoksa bu şehir beni görmeyecek hissine kapiliyorum. Aklimda deli düşünceler var. Bir çözüm arıyorum. Uyursam sabah olur sonuç olarak.
Benim bütün koyunları çalmışlar, e malum kurban bayramı yaklaşıyor. Var mı uyumak için güzel bi öneri.
Hayatim boyunca uyku duzenimin olmaması resmen ezan duymadan gelmiyor mk .
sevgilimin horlaması,ama herşeye rağmen o tatlılığını izlemek büyük bir zevk.