bugün

süt içmek en klasik olan yöntemlerdendir ama hele ki süt ılıksa ve biraz da balla karıştırılırsa garanti ederim en geç 15 dk.a mışıl mışıl uyumuş olursunuz bile.
2 bardak ıhlamuru içtikten sonra uykusu gelmeyecek insan toktur.
koyun sayın, olmadı mı? koyunları güdün.
melisa çayı uyku getirdiğinden tercih edilmesi gereken bir yöntemdir.
sarımsak yemek, ayran içmek. ikisi sarımsaklı cacıkta birleşirler efendim. zınk diye keser.
koyun hoplatmak.

eşşek kadar oldum ve hala koyun hoplatmayı öğrenemedim. halbuki binlerce çizgi filim seyretmiş biriyim. uyku problemi çeken her çizgi filim kahramanı koyun hoplatırdı, kenarları güllü dallı çitlerin üzerinden.

çok denedim değerli sözlük, koyun hoplatmanın inceliklerini öğrendim seyrettiğim çizgi filimlerden, minicik şirin koyunları.

ama çok küçükler, daha yürümeyi bile bilmiyorlar, sendeliyorlar, nasıl hoplasınlar o çitin üzerinden. misal ben bile hoplamaya kalksam ayağım takılır bi taraflarımı çizerim o yanlarda duran dallardan.

koyun hoplatmak zor iştir, şefkat ister, özveri ister, sabır ister.

sabah edersiniz yirmi koyunu hoplatıp karşı tarafa geçireceğim diye. hadi geçirdiniz diyelim. ya hala uykunuz varsa ?

tut bu sefer gerisin geri tekrar hoplat, sabaha kadar sürer gider sürüsüne bereket sürünün.

koyun hoplatmak çözüm olmasa bile bu hikaye uykunuzu getirmiştir.

hadi iyi uykular kuzucuklarım.

(bkz: adile naşit)
cübbeli ahmet hoca bir sohbetinde 1000 defa Allah dersen kesin uyursun demişti. Denemek lazım aslında. *
uaral, empyrium, ulver, midori, daylight dies karması bir çalma listesinin bilgisayarınızdan açılması, aimp2 player'in 2 saat sonra bilgisayarı kapatacak şekilde ayarlanması, ekran koruyucu kısmına hoşlanılan kızın resminin konması ve bilgisayarınızın açık brakılmasıdır.

kesin etkili yöntemdir. Test edilip onaylanmıştır. Mesela şimdi bir daha test edeceğim, de kız konusunda şanssızızm.
yattığınızda doğal uykunuz yerine yöntemler geliyorsa, mütemadiyen kendinizi asla bu yöntemleri kullanmamalıyım zira bunları düşüğüm vakit hiç uyuyamam diye düşünürken bulursunuz. sonra bi bakmışınız alarm çalıyor.
uykunuz yoksa olmayan yöntemdir.
(bkz: televizyonu kapat)
(bkz: astral seyahat)

her defasında uyuyakalıyorum, bi nihayete eremedi.
isviçreli bilim adamları bekar olanlara mastürbasyonu öneriyormuş. sevişecek partneri olanlara ise sevişmelerini öneriyorlarmış. sevişecek partneri olan ama seviştikten sonra da uyuyamayanlara ise, mastürbasyon yapmalarını tavsiye ediyorlarmış. buna rağmen yine uykusuz kalanlar içinse, isviçreli bilim adamlarının henüz bir çözümü yokmuş. ama sağolsunlar gece gündüz çalışıyorlarmış. yakında bunun da çaresini bulacaklarına söz verdiler. iyi adamlardır vesselam.
Hiç hareket etmeden sol testisimizi sağdakine doğru yaklaştırmayı deneyiniz. uyuyamasanız bile keyifli bir uğraş, aynı zamanda kaslı bir t.şak yapısına sahip olacaksınız.
ders çalışın. garantisi vardır. ben ne zaman ders çalışsam uykum geliyor.
ben butonuna tıklayıp eksi ya da artı oy beklemek.
o kadar uzun beklersiniz ve girdiğiniz entrylere ait başlıklar o kadar hareketsiz kalır ki sıkılıp hemen uyursunuz.
hayal kurmak.
gözleri kapatıp karanlık boşluğu düşünmek.
yatağın içinde kitap okumak.
uykunuz olmadan yatağa yatmazsanız böyle yöntemler bulmak için kasmazsınız. ama yok benim yatıp uyumam lazım deyip kendinizi yatağa hapsediyorsanız; takın kulaklıklarınızı, açın hafif müziğinizi, loş ışık da buna eklendi mi istesenizde uyanık kalamazsınız.
işe yarayan yöntemler:
-sırtüstü yatarak kitap okumaya çalışmak.
-ilaç almak.
-ayran içmek,yoğurt yemek.
-yatarak film izlemek.
-yorgan altı arkadaşla,sevgiliyle msjlaşmak.
yararlılığı kanıtlanmamış yöntemler:
-farmwillede tarla sürmek,koyun gütmek.
-kızlar için 'brad pitt' ile, erkekler için 'angelina julie' ile evlenme hayalleri kurmak.
koyun saymak var yahu. çok eski türk yöntemi işte. ben o koyunları atlarken saymayı hayal ettikçe uykum kaçıyordu gerçi..
kitap okumayı sevmiyorsan (buraya dikkat lütfen sevmiyorsan) kitap okumak
uzun süre uykusuz kalmak en kısa ve kesin şekilde uykuya dalmanın garanti yoludur.
yatağa uzanarak ders çalışın iki dakikaya kalmaz uykunuz gelir. (bu yöntem normal şartlar altında geçerlidir
nşa = yarın önemli bir sınavının olması...)
Kulaklığını takıp sakin bir parçayla uykuya dalmak.
örnek için
(bkz: coldplay)
televizyon izlemek de etkili yöntemler arasında.