bugün

herhangi bir saatte uyanılmadan önce o saatten daha önce kalkıp tekrar uyuma olayı. daha çok uyunulmuş hazzı verir.
uykuyu çok sevmek .
bir dakika daha uyuyayım. demektir.
o ne güzel bir andır.
sabahın ilk mutlu anıdır. net!
ayni zamanda o zevki yasamak icin alarmi normalden 1 saat onceye kurmaktir. uyaniyosun ama biraz daha uyuyabilecegini biliyosun sicacik yataginda oh mis.
Uyanılınacak saatte uyanılmamaya delalet durumdur.
Haz veren bir eylemdir. Nedeni bilinmez ama güzel oluyor. Küçükken okula gitmeden önce saatimi kurar, üstümü giyinir geri yatıp saatin çalmasını beklerdim. Böyle de bir çocukluğum var işte.
Her gün yaptığım eylem. Yalnız tekrar tüneyemiyorum. Zira köylük yer. Iş güç çok.
kiminin çok hoşuna gider o yatağa tekrar dönmek. süpper bir şey lan.
böyle tatlı bir şey yoktur. daha gece yatmadan önce saati kurduğunuz zamandan daha erken kalkmayı düşünün. böylece daha diken üstünde yatacaksınız. insan uykusunda ara ara uyanıyor bilmiyorum farkediyor musunuz. eger uyumadan önce böyle bir şey düşünmediyseniz, ki buna şartlanmak deniyor, uyanır gibi olup hemen yeni bir uykuya dalıyorsunuz, ki buna uykunun evreleri deniyor. ama kendinizi bu konuda şartlandıgınızda her sabah uyanmak zorunda oldugunuz saatten daha erken saatte kalktığınızı göreceksiniz. yukarda dediğim lafları kafamdan attım. yok öyle uyku evresiymiş sartlanmakmış filan. sadece ben öyle olduklarına inanıyorum. neyse zaten ben yıllardır alarmla uyanmıyorum.
Uyumanın kat kat daha zevli olduğu andır.
Harikadır. Kalkarsın, gezinirsin sonra saatte bakarsın ve o anki duygularını tarif bile edemezsin.
Yatağa gider tekrar yatarsın ve tekrar uyandığında çok mutlu bir şekilde ve dinlenmiş olarak uyanırsın. Ama yine de gider saatte tekrar bakarsın. Umut işte.
geri uyumasi zevkli bir durumdur. fakat uyanma saati geldiğinde yataktan kalkmayi zorlaştırır.
Geri uyumak icin 10 15 dakika gibi bi zaman varsa, sinir eden durumdur. Insan ne geri uyumak ister ne de yataktan kalkmak ister.
büyük olasılıkla geç kalmakla sonuçlanabilecek bi eylem.
tekrar uyanamamaktır. Mesela alarmı saat 6ya kurulu iken 5te uyanır, daha erken diye uyur, bi uyanır saat 12.
(bkz: zamanından önce kalktığını farkedip geri yatmak)
(bkz: aramaya inanmak)
alarmı ertelemek gibidir o kısacık zaman diliminde bi dünya rüya görülür.
Uyanacaginiz saatte uyanamayacaginiza delalet eder .

ne zaman bu olay basima gelse ya gozumu acamam ya uyanamam be sozluk, ogrencilikte ne sinavlar kacirmistim bu durum yuzunden.