bugün

Bölgeyi dahada kızıştırıp nato müdahalesini meşrulaştırmak için yapılmış eylemdir. Olayın ilk anında söylediğim sözün arkasındayım. Urfayı bombalayan esad güçleri değil, amerika ve erdoğan destekli özgür suriye ordusuna bağlı teröristlerdir.

ek:izmirliyim Alevi değilim. Olsam'da ne değişirdi? gerçekleri görmek için alevi olmak gerekiyorsa aleviyim. Ayrıca aleviler öpsün sizi kamiller.

ek: hemen altımda yer alan entryi silinmiş. o sebeple yazdıklarım silinmiştir. tabi bundan dahi nemalanmak isteyen kekolar var.
göt kaynaklı olup, esad yanlısı alevi vatandaş iddasıdır.

edit.

hataya git, orada mültecilere (haklı olarak. ) bi tepki var. ama oradakilerin derdi biraz da mezhepdaşları olan esadı desteklemek. zira esad destekçileri genelde alevi. kastedilen şu ki ahmet mehmet şöyle dedi, o zaman alevidir değil benim derdim. aleviler böyle düşünüyor anlamında dedim. ya da siktir edin unutun bunları.
aslında özgür akp ordusunun elinin kiridir. başkalarına mal edilmemesi gereken durumdur.
sonuçta elçiye zeval olmaz , fiilayata kimin sokturduğuna bakılmalıdır.
savaşmayınca hükümete korkak diyenlerin, savaşa girince hükümete bu sefer "savaşa soktunuz biziiee" diyeceğini düşünürsek, nifakçı zırvası olan iddiadır.
bir muhalif temennisidir. aynı afyon patlamasında "kürt bir asker bomba attı" komedisi gibi. alıştım lan size. ülkeyi terk etmeyin sakın.
kimden emir aldıkları belli olan ordudur. Bunlara silah desteği sağlayanlarda içimizdedir.
komplo teorisidir, boş şüphedir.
şöyle ki topun ateşlendiği nokta tespit edilmiştir. tsk envanterinde ABD yapımı AN/TPQ-36 FireFinder ile Alman - ingiliz - Fransız ortak üretimi COBRA topçu tespit radarları bulunuyor. SIPRI veritabanına göre Türkiye 1989 yılında ABD'den 6 adet, 2006 yılında ise Almanya'dan iki adet COBRA radarı teslim almış. Bu radarlar, topçu ve havan bataryalarının konumlarını, mermilerin havadaki hareketlerini tespit ederek belirleyebilmekte. sonuç şu ki topun ateşlendiği nokta suriye'de esad'a bağlı bir askeri üs.
hadi teknik detayları bir kenara bırakalım; diyelim bir pazar günü balkonda kahvaltı ediyorsunuz. ama sokakta sizi huzursuz eden bir kavga gürültü var. birden bir cam kırılma sesi duydunuz, biri sizin arabanın camını yanlışlıkla indirmiş. kim attı lan taşı diye sordunuz, komşular da dedi ki esad attı. sonra esad'ın gözlerinin içine baktınız sen mi yaptın diye sordunuz ama esad hiç cevap vermedi. şimdi bu durumda siz esad'dan mı yoksa kavga ettiği adamdan mı şüphelenirsiniz. esad yapmamış olsa en azından inkar etmezmiydi? beyim ben atmadım demez miydi?