bugün

araçlarının rengi çok ho$ olan kargo $irketi.
çalışanları yakışıklı olan kargo.
FEDEX TEKI GIZLI OK VEYA ONA BENZER SEYLER OLMAYAN KARGI SIRKETI.
dünyada başka kargo şirketi kalmasa bile tercih edilmemesi gerekendir. ankara' dan istanbul' a bir kargo yu tam 8 gündür getirememişlerdir. üstelik; sitelerine koydukları, kargo araçlarını takip ettiğiniz sistemde, kargo aracının evinize 150 metre kadar yaklaştığını görmeniz iyice sinirlerinizi hoplatır. bunun bir sorun olduğunu düşünüp yetkili bir abiye ulaşmak istediğinizde ise asla ulaşamazsınız. 444 00 66 numaralı merkezi arayıp yarım saat saçma sapan müzik dinlemek isterseniz buyrun arayın. internetten baktım kargo hadımköy şubesine gelmiş. zar zor şubenin numarasını bulup aradım. "abi ben bilmiyorum. biz ilgilenmiyoruz onunla. genel merkezi araman lazım." dedi. "e kargo senin şubende. araç da senin aracın. nasıl ilgilenmiyorsun arkadaşım?" dedim. "e gelir o zaman bir kaç güne." diye bir cevap geldi. bende mavi ekran vererek kapattım. bir daha da hayatım boyunca ups kargo kullanmamaya yemin ettim. kimseye de kullandırtmam.
istanbuldan - kahramanmaraş'a 2 günde kargomu getirmiş firma. Fakat kapalı kasa bir panelvanla getirdiler üniforma logo fln hak getire birazda arıza tipli abiler hafif tırstım.
Kurumsallık yönünden evet dünyada iyi bir etki bırakmış olabilir. Ama türkiye'deki abilerin çok çalışması lazım.
Olum bir logo , bir eşofman altı fln alın lan şu adamlara.
çalışanları çok esrarengiz.
evimize gelen yolda çalışma var diye başka yoldan gelmeyi denemeden, düşünmeden geri dönen yarın gelicez diyen kargo.
rezalet kargo. çalıştığımız büyük bir elektronik eşya satan şirketin işini yapmaktayız. bize bir belge gönderdiler. aradan 2 hafta geçti ki bu sürede amerikadan kargolar gelip gidebilecek kadar geniş bir süre. aradım ups kargo farklı adrese göndermiş kargoyu teyit etmeden teslim etmiş ortada belge yok. halen ortada belge yok 2.kez yollayacaklar 2 ay geçti gelen giden yok.
occosition adında bir mağazadan alış veriş yaptım,ups kargo mahallemin 100metre ötesinden geçip teslim etmediler. bende müşteri hizmetlerinin lakayt hareketleri kızıp ağzıma geleni saydım. bana hareket davası açtılar, savcılığa gidip ifade verdim.sinir harbi yaşamak istemiyorsanız uzak durmanız gereken firmadır.
asla ama asla tercih edilmemesi gereken firmadır. sadece dağıtım ağı dardır. koca ilçeye tek servis ile dağıtım yaparlar.

kliksa.com'dan verdiğim siparişi ilk dağıtımda evde olmadığım için teslim alamadım, ertesi gün gene 2. kez dağıtım hakkı olduğunu öğrendim ve telefonla ertesi gün evde olmayacağımı, daha sonraki gün getirilmesini söyledim. onlarda tamam dediler. o gün içinde şubesine uğrama fırsatım oldu ve kargoyu sordum. kargonun belki evde olursam diye dağıtıma çıktığını söylediler. 2 saat önce konuştuğum şeyin aksini söyledi oradaki bayan. benim kontak attı. yapacak bir şey olmadığından yarına eve getirmelerini bekleyeceğim artık.
sözün özü kargo işlemlerinizi yurtiçi, mng, aras gibi kargo firmalarıyla yapın. en azından çalışanları profesyonel.
Yanlış geldi.ups!!
Aracları hep dikkatimi çeker bu şirketin.

Siyah ve sadece ups sembolu var
Kargoyu kırdıklarında kuryelerin "ops sorry" şeklinde karşılık verdiği kargo şirketi.
beğenmeyenler sürat veya aras ı bir denesinler daha sonra da yorum yapsınlar.
Nadir küfreden biri olarak bana ana bacı sövdüren firma.

Kyk kadar net bir adresi bulamayan dangalakları da içeren firma aynı zamanda.
(
Açılımı United Parcel Service olan kargo firması. Bu güne kadar aldığım hizmetten bir şikayetim olmamış ayrıca anlık araç takip sistemimden memnun kaldığım firmadır. Taşıma araçları ve çalışan kıyafetleri , hatta merkez binaları çok karizmatik ve ilgi çekicidir.
Her kargo şirketi 5-6 liraya taşıma yapıyor. Bunlar 10 liraya. Yani sonuçta hepiniz paket taşıyorsunuz. Taşıma aracınız, çalışan kıyafetiniz karizma olsa ne olur olmasa ne olur. Gelen kuryeyi içeri alıp sevişecek misiniz? Arabayla tur mu atacaksınız?

Aradaki farkın izahı nedir? Yok. Sırf marka değerinden, yabancı firma olmasından kaynaklanan bir beş lira fark var ortada.
kargomun takip numarası var ancak kendisi yok. çok ilginç. hakkında bu kadar az entry girilmesine de şaşırdım. taklaya mı geldim lan yoksa?

edit. diğer kargo şirketlerine göre daha başarılı. kargomu sabah teslim etti. çalışan arkadaş mankendi galiba. ek iş olarak kuryelik yapıyor olmalı.
"ups kargo"... "ups"... pardon der gibi.
sadece kamyonu güzel olan firma.
bu kargo şirketi amerika kökenli olduğundan dolayı kendi ülkesinde kaymak gibidir. fakat türkiye de eski arabalar ile iş yapmaya çalışmaktadırlar.
Kargoları "ooops.." diye düşürdüklerinden bu şekilde isimlendirilen kargo şirketi.
allahın belası bir kargo şirketidir. sipariş ettiğim bir ürün tam 3 gündür kargoda ve sürekli iş çıkış saatinden sonra verdiğim adrese götürüyorlar ve haliyle paket kargoya geri dönüyor. her gün arayıp ısrarla saat 17.00den sonra orada olmadığımı söylesem de inatla 17.00den sonra getiriyorlar. arayıp sövünce de beyefendi paketiniz standart diyorlar. amk tamam standart bi paket de 3 gün üst üste aynı şeyi yapmak mallık değil de nedir?
hızlı olduklarını tahmin ediyorum onun dışında gizemliler bayağı o kaba kaba kargo arabalarıyla falan.
Şu güne kadar gördüğüm en hızlı ve güler yüzlü insanların çalıştığı firma. Ayrıca telefonun diğer ucundaki kişi de anlayışlı ve kibar olması ayrı bir memnun ediyor.