bugün

Kendinden ne kadar uzaksan, aslına kendine o kadar yakınsın. Yeryüzünde sana en uzak nokta aslında sırtındır. (Kaybedenler Kulübü)
ilk öpücüğü vereceğin kişiyi bulmak eşsiz bir şeydir. Sonunda dudaklarınız birbirine değdiğinde, onları her yerinde hissedersin. (Ragtime)
Gerçekleşmeyeceğini bildiğin bir hayali düşlemek ne acı. (Enemy at the Gates)
-memooo çık dışarı!

_eyvaaah, cendermeler gelmiş!
+vış aneeey, kimler kimleeer?
_cendermeler cendermeler!
Eğer kaçamıyorsan ve başkalarına bağımlıysan, gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun. (Mar Adentro)
Bir aşk mektubunun ne demek olduğunu biliyor musun; tabancadan çıkan bir kurşundur. (Blue Velvet)
"Hiçbir şey imkansız değildir Charlie." Chalie'nin çikolata fabrikası.
Yine olsa yine izlerim bu filmi. Evet.
+ alayım sana bir murat 131' gezdireyim sana bütün avrupayı.
-avrupayı haa?
+tabiii yaa.. edirne, çorlu,tekirdağ, keşan, dolaşalım bütün avrupayı arabaylan anasını satayım!

-gırgırıye-
Kaybedenler Kulübü:
“Kaybedenlik bir durum, seçim. Yalnızca oturmak ve seyretmek, beklemeyi bilmek. Bunun içinde Heidegger de var, Camus de, Sartre da, Nietzsche de… Bir nevi eylemsizlik, tamamıyla bir bakış açısı; bir şeyi kaybetmekten değil. Dinginlik hali, sakinleşmeyle örtüştüğünü söylemek mümkün. Vazgeçişin tersi çünkü bir kaybeden intihar etmez, ulaşacağı, değer verdiği bir şey yoktur. Değerli olan her şey değer verdiğimiz kadar var. Bir bilgelik arayışı…”
gerçeğin gücüyle yaşadığım sürece kainatı bile fethedebilirim. (bkz: V for Vendetta)
(bkz: http://www.replikler.net)
tanıştıriyım; rafadan, lop bu da cıvık

(bkz: buz devri 3)
siz erkekler taş taş üstünde bırakmayıp sonra da affedilmeye o kadar alışmışsınız ki. tepkilerinizin sınırı yok. bu yüzden idare edilmeye mecbursunuz.
asmalı konak
edit: izliyorum lan evet hala izliyorum. meral ablam ya.
--spoiler--
su-jın: kafamda bir silgi var her şeyi siliyor.
cheol-su: ne?
su-jın: sen haklıydın sonsuza kadar mutlu olamayacağız.
cheol-su: sen neden bahsediyorsun?
su-jın: her şey ortada söylesene anılar gidince aşkın ne anlamı kalır? bana bu kadar iyi davranma her şeyi unutacağım.
cheol-su: ben senin için hatırlayacağım.

--spoiler--

sana bana bu kadar iyi davranma demiştim!
sadece herşeyini kaybettikten sonra özgür kalabilirsin
kendini geliştirmek bir mastürbasyondur
sahip olduğun şeyler bir gün sana sahip olmaya başlarlar...
--spoiler--
fırsatlar Fransa bisiklet yarışmasına benzer, çok beklersin ama çabuk geçer.
--spoiler--
hayat benden öç alıyor,
bir şeyi ister istemez ona sahip olamayacağımı anlıyorum.

betty blue.
+ buyur şovalye.
- kırk bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya geldim.
+ kimsin?
- ben mi? deli başı öküz başı han şovalye herakles!

http://video.google.com/v...4%B1rk+bakireye&hl=tr
- neden oluyorsun anne?
- bak vakit doldu siram geldi. ah hayir sakin korkma bitanem olumde hayatin bir parcasi.

vakit varken tomurcuklari topla. zaman hala ucup gidiyor ve bugun gulumseyen bu cicek yarin oluyor olabilir.

ilk 2 konusma Olu Ozanlar Dernegi filminden.

digeri ise Forrest Gump filminden.

ayrica bu sozler sagopa kajmerin bir pesimistin gozyaslari sarkisinin sonunda kullanilmistir.
--spoiler--

-neden insanların içindeki iyiliği görmesine izin vermıyorsun?
+çünkü insanlar sadece bekledikleri şeyleri görüyorlar. ben de kimsenin beklentilerine göre yaşamak istemiyorum.

--spoiler--
* *
--spoiler--
Burada, yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum.Bu potansiyeli görüyorum ve hepsi heba oluyor Lanet olsun Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş.Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde.Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız Bir amacımız ya da yerimiz yok.Ne büyük savaşı yaşadık, ne de büyük buhranı.Bizim savaşımız ruhani bir savaş.En büyük buhranımız, hayatlarımız Televizyonla büyürken, milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız Bunu yavaş yavaş öğreniyoruz ve o yüzden çok çok kızgınız.

fight club.
--spoiler--
şahin k filmlerinden :
- oyhh yavrummmm gel buraya bebeğim benim soyun yavrummm.
bu kadar kendine güvenme evlat. ne kadar iyi olursan ol, asla dikkatleri üstüne çekme. bu en büyük hatan olur. her zaman küçük görünmek zorundasın. sessiz ol, küçük adam ol. aptalı oyna, istenmeyeni. saf görünen zeki ol. mona lisa’nın eteğindeki el benim. ben bir sürprizim evlat, geldiğimi asla görmezler. sende eksik olan bu.

şeytanın avukatı.
Çağrı filmi habeşistan kralı necaşi ve müslümanların konuşması.
http://www.youtube.com/watch?v=L8Jo_Yycw_4
senin bir karakter olman, bir karakterin olduğu anlamına gelmez..." pulp fiction