bugün

entry'ler (65)

burçlara inanan entellektüel geri zekalı

*entelektüel: 1. Bilim, teknik ve kültürün değişik dallarında özel öğrenim görmüş (kimse), aydın, münevver. 2. Fikir sorunlarıyla ilgili.

TDK'dan alintidir.

sözlük yazarlarının itirafları

şurada oturup bir kac itiraf'a cevap yazayim, insanlar bana içlerini döksünler istedim; sözlük bana engel oldu.

peki o zaman; bir itiraf da benden.

yalnizim. kafam karışık. dört gece uykusuz kaldim, gecirdigim panik ataklarin sayisini bilmiyorum.

daraliyorum, hem insanlardan, hem yalnizliktan.

5 gün sonra dogum günüm, 26 yasina girecegim. hala ne yaptigim ve ne yapmam gerektigi ile ilgili hic bir fikrim yok. git gide herkese benziyorum. git gide iyice icime cekiliyorum. canim bile yanmiyor artik. istemeye cekiniyorum, ama yardima ihtiyacim var.

sabaha karşı yokluğu en çok hissedilen şey

birlikte kahvaltı yapacak birileri.

mesaj almak isteyen yazarlar

yalnızlar rıhtımını söylesek mi hepberaber yazarlarıdır. canınızı yirim.

gecenin kitabı

görsel

23 yaşındayım ve "dost" diyebileceğim insanları sıfıra indirgedim. arkadaş bu yaşta yapayalnız kaldım şu koca, zalım dünyada iyi mi?

şimdi ne bok yiycez be sözlük? bir twitır hesabım bile yok ki kendi kendime atar gider yapayım. kara bahtim kör talihim.

göğüsünde kitapla uyuyakalan bir adama çok deli aşık olabilirim.

ya da beni sinema, cafe yerine bir müzeye, galeriye götüren, benimle gece pikniğine çıkan, yağmurda dans etmeye davet eden, bir yere uzanıp yıldızları izlemekten çekinmeyen bir adama.

eşcinsellerde bu ülkenin vatandaşıdır

hâlâ kabullenemeyen insanlar için tekrar edilmesi gereken cümle.

eşcinsellerin de diğer herkes gibi insanca yaşamaya hakkı vardır.

çok yakışıklı erkeği reddeden çirkin kız

muhtemelen herşeyi dış görünüşe bağlamıyordur. sadece "yakışıklı" diye kimseyle birlikte olmayan kızdır, kişiliklidir.

elliot rodger

narsist kişilik bozukluğu olan, kendi ile birlikte 7 kişiyi katletmiş 22 yaşında bir genç. daha önce youtube'a yüklediği tehdit videosu şikayet edildiği halde ciddiye alınmamış. yazık.

erkeklere öğütler

beğendiğiniz bir hatuna "önce arkadaş olalım sonra açılırım" diye düşünmeyin. o "friendzone"dan çıkmak hiç basit bir olay değil.

tipe bakmayan erkek

tipe bakmayan erkek de yoktur, kadın da yoktur.

aşık olma düşüncesi bile nefes almamı zorlaştırıyor. 22 yaşındayım. yalnız olmak istediğim için yalnızım ve korkuyorum.

gerçekten yalnızlığa mahkum olabilir miyim? yoksa biri gelip bütün duvarlarımı yıkar, bütün yaralarımı sarar, bütün kabuslarımı kovar mı?

türk kızı

kaç aydır entry girmemişim, hâlâ mı demode olmadı lan diye düşündüren, don lastiği gibi uzatılmış, bütün iğrenç espriler yapılmış, ama bir takım erkeklerin "ben türk kızını beğenmem, daha iyilerine layığım" diye yırtınmak için dönüp dolaşıp önümüze çıkardığı konu.

tamam canım, tamam bitanem, sen en güzellerine layıksın, en seksiler senin olmalı, haklısın. ama bi sus artık anasını satayım n'olursun?!

kardeşle girilen diyaloglar

Alışveriş merkezinde seksi iç çamaşırlarına bakarken

"wuu bu neymiş lan, güzelmiş bu" dedikten sonra kardeşimin spongebob'lu boxer tarzı donu göstererek

"bu daha çok senlik sanki.." demesi de bu diyaloglara sadece bir örnektir.

(bkz: #14979457) (bkz: seni döverim çocuk)

django unchained

biraz önce izlediğim ve bayıldığım bir quentin tarantino filmi daha.

christoph waltz, sen nasıl bir oyuncusun öyle yahu. adam oyuncu olmak için yaratılmış desem yeridir. inglourious basterds filminde performansını hayranlıkla izlemiştim, bu filmide de tek kelimeyle mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. ayakta alkışlıyorum.

jamie foxx çok karizmatik bir karakter çıkarmış ortaya, yine harika bir oyunculuk örneği.

leonardo dicaprio ise son yıllarda oynadığı her filmle gündeme gelen bir oyuncu olarak, yine diyecek söz bırakmamış. kahverengi dişleriyle iğrenc bir insan sarrafını da muhteşem canlandırmış.

filmin konusu belli, ama hem dramatik, hem komik, hem kanlı, hem macerali bir western filmi üretmeyi ancak tarantino başarabilirdi. uzun ömürler diliyorum en sevdiğim ayak fetişistine, umarim bir sürü filme daha imza atar.

tarantino hayranlarının yine çok seveceği bir film. aşırı narin insanlar dışında herkese tavsiye edilir!

bu aralar tek eğlencem 13 ve 15 yaşlarındaki kardeşlerimin hayatlarını takip etmek.

şimdiden adlarına besteler yapanlar, şiirler yazanlar, aşkını ilan edenler.

ben ise 21 yaşında adam akıllı bir flirt etmişliği bile olmayan bir insan evladıyım. "mağarada mı yaşadın mübarek" diye sormazlar mı insana? ölmüşüm de ağlayanım yok sözlük. *

yaran anne lafları

peşin not: anne kişisi "geri zekalı" dememize bile kızan, "hössssst" çeken bir insandır.

-dolabın üzerine baksana yavrum, orada olacak işte. *
+ya anne yok, bulamıyorum.. *
peder de gider bakar, o da bulamaz. sonra annemin ağzından şu kelimeler dökülür:

"hay gözünüze sokayım" * herkesin şaşırması ve gülmesi üzerine "parmağımı" diye de eklemeyi ihmal etmez.

(bkz: seviyorum seni gadın)

bazen ard arda melankolik şarkılar dinleyip aşk acısı çekiyorum. bunda ne var diyeceksiniz.

aşık değilim. hiç olmadım. yani aslında kalkıp halay çekmem bile aşk acısı çekmemden daha mantıklı. aranızda psikolog neyin varsa bi ulaşsın bana emi. kib öptm by .s

vee doğum günüm. http://www.vekarikatur.com/niye-ki-dogdum-ben/

"niye ki doğdum been, niye ki doğdum been? niye ki dooğdum bok mu vaardııı.. niye ki dooğdum bee-een."