bugün

Son durak.

Ölüm.

Her canlı ölümü tadacak.

Fazla Final Destination izledim sanırım.
''müjdelerin müjdesi''nde;“mezarımız konuşacak”...diyen.
mezarından konuşan, özetliyor işin aslını ve faslını:
“güneşin doğuşu ile batışı arasında unutulmaması gereken şey, büyük doğu ve tasavvuf bahçeleridir!” diye işaret buyuran..

“o tarih şuurumuzdur…
kollektif hafızamızdır…
yer ve gök varlıklarının talebidir, vasiyetidir…
direniş nurudur…
devrimci mücadelenin fikir lokomotörüdür!..
insanlığın umudu ve değerleri ayakta tutan, en üst seviyede prensipler manzumesinin temsilcisi, şehidlerin selâmladığı mucizedir.
emperyalizme, tağuta, faşizme, siyonizme ve hürriyet düşmanlığına karşı en amansız bir biçimde kendini yürüten realitedir!”
mütefekkir mirzabeyoğlu realitesi budur!
Ne olursa olsun insanların asla unutmaması gereken olaylardır efendim. Mesela örnek verilebilecek olaylar arasında şunlar anılabilir:

-Kozmik Oda
-Kabataş Yalanı
-Ali Tatar gibi birçok masum vatanseverin harcanması ve fetöcülere birçok kurumun peşkeş çekilip ne istedilerse verilmesi gibi, evet.
Size yapılan hatalar.
Affetmek kavramının gerçekliğine inanmıyorum. O büyük hatalar bende iz bırakıyor, ve arkama döndüğümde görüyorum ki affetmek yerine üstünü örtüp umursamamayı seçmişim

Bardak taşmayı bırakmış oysa.
görsel
Atam kızgın..
görsel
Sosyal medyadaki chp cengaverlerinin bazılarının yalancı bazılarının şizofren olduğu gerçeği. Yarın öbür gün süslü püslü giyinip yalandan yüzünüze gülmelerine aldanmayın aq. Onlar için sadece birer avsınız.
her gecenin bir sabahı vardır. hiç geçmeyecek sanılanlar geçer, hiç gitmeyecekmiş gibi olanlar gider.
allah yok, onu biz yarattık ve bize zarardan başka bişe vermedi, vermeyecek.
sevmek, sevildiğini bilmek.
fermuarinizi kapatmak. sakin unutmayin.
sizi üzen şeyleri unutmayın. mutlu olmanın tek yolu onlardan kaçınmak.
Varsa zaten unutmazsınız kasmayın.
(bkz: tematik mod)
Sifonu çekmek en önemlisi budur bunu unutmayın yeter.*
uyanmak. uyanmayı unutursan ölürsün. ben bir kere unuttum ve öldüm.
her anında yanında olan dost.
Unutma, Kendinde ne denli çok şeye sahipsen, Dışarıdan da o denli az seye gereksinim duyarsın.

Schopenhauer.
su, elektirk, doğal gaz, telefon, internet faturaları.
Galatasaray'ın uefa şampiyonu olması. Zaten ıstersenizde unutamazsınız. Zira her maç sonunda hatırlatırlar.

Not : takım tutmuyorum.
Dipnot : evet erkeğim. Maaşımı takımlar vermiyor. Dolayısıyla hiçbiri sikimde değil.
otobüs ve öğrenci kartıdır.
Unutma ki, birlikte olduğun insanın geçmişini kurcalamak, onunla kurmayı düşündüğün geleceği yok etmekten başka birşeye yaramaz.

Seneca.
annenizin çarşıdan/marketten alınmasını istediği şeyler.
Biri Allah biri de olümdür.
her an ölebileceğini.