bugün

Her gune unuttum artik diye baslarsin. Ama sadece baslarsin. Belki kafanda bitirmissindir ama kalpte bitmemistir o bitirmek. Her yeni gune eskisi kadar acimiyor diye baslarsin. Evet eskisi kadar acimaz diner acilarin. Ama o kanayan yara sadece kabuk baglar. Bazi yaralar vardir o kadar derindir ki vucutta iz birakir. Bu yarada o yaralardandir gecse bile vucunda iz kalacaktir. Kacisin yoktur. icin acir susarsin. Ozlersin susarsin. Gun gelir aklina gelmemeye baslar yeni birini hayatina sokar onunla konusur unuttugunu sanirsin. Basta her sey cok guzeldir. Hep boyle olmaz mi zaten. Sonra bir yerde karsilarsin onunla o eski hislerin o heyecanin o bacak titremelerin o kalp atislarin onu gordugunde yine gerceklesir. Unuttum lafi sadece sozde kalmistir. Aslinda sen hicbir zaman unutmayip kendini kandirmissindir. Ustune ustluk konustugun kisiyi de kandirmissindir. Unutamamak acidir. Unutmaya calismak daha aci.
insan olmanın laneti.

''geçmiş acı veriyorsa, geçmemiş demektir.'' *
lanet değildir, anılar iyi veya kötü, bizi olduğumuz kişi yapmışlardır.
unutamamak unutsan bile beynin unutmuyor beynin unutsa kalbin unutmuyor...
Unutmaya çalışmak, ama başarılı olamamak. Bunun nedeni yaşanan şeyin beynimizde kalıcı bir iz bırakmasıdır. Bizi üzen şey unutamamaktan ziyade, yaşanan olayın ruhumuza verdiği kalıcı izdir.
hatırlaya hatırlaya unutursun. unutmamaya çalışırsan hiç aklından çıkmaz ki.
Şu şarkı eşliğinde bir sigara yaktırır.
https://youtu.be/34IHUxfzP_Q
diye bir şey yoktur, hatırlamamaya çalışmak vardır, tez zamanda kazanılması gereken bir meziyettir.
unutmak istememektir o. yoksa unutulur be kardeşim. hele gözden ırak olunca şahane unutulur.unutmak istemiyoruz işte.
dibi görülen 70'liklerin bile fayda etmediği eylem.
nasıl yenmeli bu düşünceyi?
ne edip de kafandan silmeli bütün hatıraları?
bilmiyorum.
Arada aklima geliyor yarrami yesin deyip baska bisi dusunuyorum.bağlanmak aptalliktir.
barış manço güzel söylemiş..

gözlerimde yaş kalbimde sızı unutamadım seni.
En kötüsüde 3 yıldır hiç görmememe rağmen unutamamak sanırım :(
Geceleri efkar basıp bi anda akla gelir, aslında hep akıldadır Ama geceleri daha bir fena olunur. Ağlamaklı falan. Tıpkı dün gece olduğum gibi. Böyle şeyler ne zaman geçer ki?
yaşanan en acı olgudur. iç dünyanın en saklı hazinesidir. gülüp eğlensen bile bir yerin hep eksiktir. kalkıp gidesin gelir ama bilirsin ki o da gelecektir seninle. "senin yarattığın siluet!" Kaçamazsın. gidemezsin. özlemin içinde biriken bir tek sözcükler değildir.
acınası bir haldir. ama belli etmezsin. bir şarkı çalar iki saniye dalarsın; tıpkı o şarkı ilk çaldığında gözlerinin içinde dalıp gittiğin gibi. sigarayı yakarsın, dumanı bilerek kaçırırsın gözlerine. sonrası sadece derin bir boşluk.
unutamazsın...
istenilen anıyı beyinden silebilen bir cihaz insanların en büyük icadı olacaktır. üzerinde çalışıyorum. hepinizi kurtaracağım.
Unutmak diye birşey yoktur sadece onsuzluğa alışırsın.
unutamamak diye bir şey yoktur. behzat ç'deki bir sahne geldi aklıma. unutmak için un ufak etmek gerekir diyordu. sadece gerekli zaman geçince unutulur. demek ki henüz o kadar zaman geçmemiş ki unutamamışsın.
Kendimi övmek için değil ama beni ucundan kıyısından tanıyan insanlar unutamıyor.

Sen çok farklısın, sen çok başkasın vs. Vs.

Amk meriçleri. Hayır kadınlar da diyor ona anlam veremiyorum.
zaten hicbir zaman unutmamak-unutamamak.
hep bir kosede kalmak, animsamak.

sadece alismak.
unuttum diyen yalan söyler.
Belleğin yükü durumuna gelmek. Belki de insan hatırlamazdı, sadece bir silinişi yad ederdi.
Dinmek bilmeyen acının sebebidir. Asıl kötü olan hiçbir zaman unutamayacağının bilinciyle yaşamaya çalışmaktır.
unutamayıp bir de üzerine, sürekli hatırlıyorsanız ayvayı yemişsinizdir. Bu durumlarda en güzeli dikkat dağıtmak için hobilere yönelmek, arkadaşlarla buluşmak, dizi film izlemektir. Üzerine düşünüp senaryolar yazdığınızda işler daha da içinden çıkılmaz bir hal alır ve sizi yıpratır.