bugün

lys 2015' te sınava girdiğim üniversitedir.
ilk geldiğimde mal gibi kütüphanenin orada inip yarım saat fen edebiyat fakültesini aradım güç bela buldum.

ilk ay festivalden dönerken gece kampüsünde kayboldum. yurda geç kaldım.

Adam gibi tabelalar koysanıza şu kampüse lan okulu.
endüstri mühendisliğini yazacağım üniversite. burada okuyan / okumuş biri mesaj atarsa sevinirim.
heykel, altıparmak, yıldırım" da ne kadar sorun ve suç varsa yakınında öğrencilerin ikamet ettiği görükle" de de o kadar sorun ve suç olan üniversite.
bu üniversitemizi kazanan ve köye yerleşecek arkadaşlar bir sürü olumsuz tespit okuduktan sonra " texas" a mı geldim ? " diye korkmasın. çünkü anlatıldığı gibi korkutucu bir yer değil, üniversiteye yakın mesafedeki görükle. sorunları var mı ? var. ama heykel, altıparmak, yıldırım" da da var. uyuşturucu var mı ? var. ama herkes kafayı bulmuş halde sokaklarda gezmiyor. diğer yerlerde ne kadar yasalara aykırı madde varsa görükle" de de var.
bir kere kampüsün görükle içerisinde olması avantajdır. çünkü üniversite hayatı ev ve fakülte arasında mekik dokunarak geçirilmemelidir. yeri gelecek çekirdek" de batak atacaksın, pia" da yemek yiyeceksin, bisiklete atlayıp köyde gezeceksin, benzin, mık, şarlo, record" da arkadaşlarınla içecek, flört edecek, sevecek, sevilecek, sevişeceksin. bunun için de görükle idealdir.
üniversitenin fakülte binaları son yıllarda tadilattan geçmiş, yeni binalar açılmıştır. ancak hala boş araziler mevcuttur. metro ve otobüsler vasıtasıyla merkeze gidip oradan dönmek mümkündür.
donuk ama zamanla renkleri keşfedilen şehrin ilk üniversitesidir uludağ üniversitesi. kazananlar hoş gelmiş.
Bağlı bulunduğum üniversite ...
Bağlı bulunduğum üniversite ...
pişmanlık yasasından faydalanıp terketme olsa düşünmeden siktirolup giderdim yıllarımı yiyen üniversite.
bu yıl kazandığım üniversite. hiç beklemiyordum epey şaşırdım ama mutlu etti. *
sosyolojisini kazanıp kimseyi bulamadığım üniversite. Bi ben mi kazandım bu bölümü arkadaş ya.
bu sene benimde kazandığım hayatıma yön vercek üniversite.
yillarca sözlükte takilirken ansızın kazandığım üniversite. okuyanlar veya bilenlerle konuşmam gereken üniversitedir aynı zamanda.
mezun olalı oldu 3 sene, anasını satayım hala daha diplomayı veremeyen üniversitedir. tamam mezuniyet belgesi aynı işi görüyor ama ben belki çerçeve yapıp odama asacağım arkadaş bu ne sorumsuzluktur, odtü mezuniyet töreninde dağıtıyor diplomaları, insan özeniyor it herif!
http://onedio.com/haber/s...ayabilecegi-25-sey-350933
Bu sabah kaydımı yapmaya gideceğim üniversitem. Büyük umutlarla gideceğim için hayal kırıklığına uğrayacağım tabii. Ama içimde heyecan var. Bu senenin üzerine hayatımın yepyeni sayfasını açmak üzere olduğumu hissediyorum. Haksız çıkarma beni Uludağ.

Aylar sonra edit: Lisans eğitimimi bitirmeden haksız çıkma konusunda master yaptım.
2 yıl boş durduktan sonra bu sene türk dili ve edebiyatı bölümünü kazandığım üniversitedir. kampüsü büyüktür.
Hayata tekrar gelip tek bir şeyi değiştirme hakkın olsa deseler, şu üniversiteyi yazmazdım. Gider lisemi bir daha okurdum yine yazmazdım. Mezunu oldum çok şükür ama kendimi üniversite mezunu olarak bile görmüyorum. Öyle dandik eğitim, öyle dandik ortam, ultra dandik çevre düzenlemesi, über dandik yönetimi. Bizim apartman daha profesyonel yönetiliyor mesela.
Çocuğum olursa da söyleyeceğim. Bak kumara bulaş, sigara iç, hovardalık yap, dışarlarda iç kus ama uludağ üniversitesi'ne gidicem deme bana çocuğum. Baban yandı, sen de yanma. Sanayiye veririm elinde en azından işi olur. Buranın diploması en fazla bira altlığı olur.
Pişmanlıktır.
öğrencileri ders alma konusunda gösterdikleri çaba ve zamanlamayı ders çalışma ve devamlılık konusunda gösterse türkiye" nin en iyilerinden biri olabilecek üniversite.
adamlar ders alma konusunda öyle aceleci ki ilk günün mesai saati dolmadan kontenjanı dolan ve çakışan dersler bulunuyor. hafta içi koşuşturan yorgun kalabalığa da fakülteye gidip hocalar ve öğrenci işleri arasında mekik dokumak düşüyor tabi ki.
hayır, anlayamıyorum. diğerlerinden önce ders seçimi yapana plaket falan mı veriyorlar ?
Hayatımdan 5 yıl çalan üniversitedir. Geçirdiğim her yılında sorun çıkartıp beni not işleri ile muhatap etmişlerdir. Her yıl ders seçim sırasında geçirdiğim sinir krizleri üzerine yapılan haksızlıklar, her yıl değişen kurallar. Eskişehir dururken bu okula geldiğim için hala pişmanlık duyuyorum. Neyse ki mezun oldum da kurtuldum bu sene. Yüksek lisans için mülakata giren kişileri görüyorum, içim yanıyor. Yapmayın, etmeyin.
bugün 1. sınıfların heyecanına ve çaresizliğine tanık olduğum üniversite.
yeniden 1. sınıf olmak ister miydim? evet.
gereksiz kasıntı bir okul. türkiye çapında bir başarısı olmadığı için sanki seviyeyi yükseltmek için öğrenciyi bırakmak için elinden geleni yapan hocalarıyla kasvetli ve bir o kadar çekici okul. görükle yerleşkesi olmasa harran üniversitesinden farkı yoktur efendim.
kampüsü güzel olan okul. genellikle görüklede vakit geçirilir.
Gitmeye üşendiğim okuldur. Evden çıkıp iki otobüs değiştirip gitmek nasıl zor geliyor anlatamam.
Son senelerde Görükle' ye açılan yeni mekanlarla daha da renklenen üniversite. Ancak kampüsü dağınık bir yerleşime sahiptir. Eğitimi mükemmel değil ama iyidir.
bahar şenliklerinin yaz okulunun ve ücretsiz çorba dağıtımının kaldırıldığı güzide okul.

bu arada finalden elli alma zorunluluğu da gelmiştir.