bugün

sırf sözlük hit alsın diye 1 haftadır ne olduğu belirsiz kız sözlükte önüne gelene küfür ediyor halen daha silinmiyor. sözlüğün medet umduğu olaylara bak. aynen öyle.
Ergenlerin sözlüğün içine boşalmasıdır.
öleli uzun zaman oldu, nedenlerini unuttum.
insanların zaman ilerledikçe aptallaşmaları ve hür iradeleriyle özgün fikirler üretememeleridir.
Kaliteli, bilgili (kendi dinini kastediyorum. Daha fazla bilgisi olan zaten yobaz olmaz), tebliğ ateşiyle tutuşan yobaz ve gayretli, iktidara hala güvenen, inanan yandaş kalmaması.

Sözlükteki kılıç artıklarının alayı trollük yapıyor, o kadar. Fazlasına çapları yetmiyor.

Çoğu besleme veya kaçık bunların...
gerici, yobaz, sapık, gavat yuvasına dönmesi.
Uludağ sözlük henüz bitmemiştir.

Ama dogukan xd tarzı yazarlara müsamaha göstermeye devam ederse yakında bitecektir.
(bkz: Doğukan xd)
süreki milletin anasına sövüp silik yemeyen doğukan xd yüzünden.
bitmiştir.
akp döneminde yaşanmıştır...
Herkesin eleştirip kimsenin çözüm için çaba göstermemesidir. Buna ben de dahilim.
sözlükler bitmez, kabuk değiştirir.
çomar sözlük olduğundan...
öncelikle belirtmek gerekir ki uludağ sözlüğün bittiği uzunca bir süredir ilan edilmektedir, bu bile göstermektedir ki bittiğini epeydir, defalarca ilan ederek bile -henüz- bitmemiştir. ancak eski günlerinde değildir kuşkusuz. bunun birkaç sebebi var benim görebildiğim.

birincisi, zaten sözlük döneminin sona ermesi. sözlüklerin gündemimize girmesiyle birlikte farklı farklı sözlükler kurulmuştu: itü sözlük, inci sözlük, normal sözlük, kafa sözlük... hangi biri bitmedi ki? (aynı durum forum siteleri için de geçerli, ayakta kalabilen birkaç forum var) sözlük döneminin bitmesinde tabii facebook ve twitter'ın sanal mecradaki düşünce paylaşımını büyük ölçüde ele geçirmesi başat faktör. sözlüğe yazmak yerine tweet atmak tercih ediliyor artık. keza keyifle takip ettiğim bir müzik forumu vardı, kapandı, forum üyeleri facebook'ta grup kurdular, bir süre orada devam etti, derken gençler arasında facebook da "bitti" ve böylece söz konusu müzik forumu çevresi de dağıldı. velhasıl uludağ sözlük'ün bitme nedeni biraz da çağın ruhuyla ilgili.

ikincisi, bu sözlük çağının sona erdiği dönemde ayakta kalabilen ekşi sözlük oldu ve onun da ayakta kalmasını mümkün kılan çağın dönüşümüne kendisini entegre edebilmesiydi. neyi kastediyorum? sosyal medya hesapları kurup "prim yapabilen" entryleri oradan paylaştılar. dahası, pena adında bir youtube kanalı kurdular. uludağ sözlük, kullanıcıların ilgilerinin sözlüklerden youtube'a ve instagram/twitter'a kaymasını iyi yönetemedi.

üçüncü olaraksa yukarıda saydıklarımın bir sonucu olarak uludağ sözlüğün pek de güldürmeyen trollere, sidik yarıştırmaktan hallice gündelik siyaset tartışmalarına, ilgi uyandırmayan başlıklara sahne olması onu bitirdi ya da bir kez daha bittiğini ilan ettirdi.

yine de buradayız ve buranın bittiğini burada konuşuyoruz.
Bitmedi, can çekişiyor!

Teknolojiye uyum sağlayamaması, moderatörlerin kış uykusunu bitirememeleri, önüne geleni yazar yapmaları.... Saymakla bitmez ama ölmedi son nefesleri bu günleri.
Bizim gibi eski nesillerin azalması… böyle daha iyi gibi…
üstteki garip nikli şahıs doğru söylüyor. buradan 2-3 tane kız yanına 5'er 10'ar erkek alıp normal sözlüğe gitmiş hep. amk yazmanın bile yasak olduğu sözlüğe sırf kızlar rica ediyor diye giden totoşlar yüzünden neredeyse bitmek üzereydi ki ben geri döndüm. ölüyü dirilteceğiz artık.
En umutsuz yerde bile bir umut vardır. Zekatı verilecek maddi şeyler sanırsınız ama öğrendiğiniz şeyleri paylaşmak da zekatın ta kendisidir aslında.

Sözlüğe ilk başladığım yıllarla şu anki ben arasında dağlar kadar fark var. Eskiden saçma şeyler görünce sinir olurdum, artık olmuyorum.

Burdaki genç arkadaşlarımızın kafa dağıtmak, maddi yetersizliklerle sığınacak bir zaman geçirme kaynağı bulmak amacını anlamamak mümkün değil. Ne yapsın bu çocuklar? Güzel de yazıyorlar, gülüyorum da çoğu. Sırf bilgi görsem şu yaşta ben de sıkılırdım, net.

Yıllar sonra şimdiki yazdıklarını görecek ve tebessüm edecekler belki.
en son yazdığım şey 1 buçuk saatte 219 görüntüleme almış. ancak o saatten beri 4 başlık uplanmış. ve 19 entry girilmiş. nerede bu 200 kişi?
Birazcık aktif olun, güzel şeyler yazın da bitmesin mk. Herşeyi devletten beklemeyin.
Yeni döndüm Türkiye'ye, eski bir hesabım vardı aktif edemedim. Uludağ sözlük yaşaması ve var olmaya devam etmesi şart. Ama üzülerek söylemek istiyorum, çok seviyesiz ve bir o kadar da anlamsız yorumlar var, bunlarda kullanıcıları yoruyor.
çünkü bir yazarın da ifade ettiği gibi youtube'a kaymalarıdır ancak bu sözlüğü "günlük" olarak kullandığım için pek sorun olduğunu düşünmüyorum. düşüncelerim de kalıyor. silik dahi olsam gözükebiliyor.
Abazanlık sanırım. Tayland'daki kreş baskını ile ilgili başlık açtım kimse yazmadı ama gördüm ki sözlük kızlarının bugün giydikleri gündeme giriyor. Bu sözlük için fazla efor sarfetmeye gerek yok bu saatten sonra.
ben 26yım geçmedim.