bugün

Moderatörlerin sıçıp batırıp bitirdiği sözlük.

Bir yer iyi yönetilmezse nasıl ayağa düşer'in resmidir burası.

Ergen trollerin kendilerini eğlendirdikleri bir yer.

Artık uğramayacağım bir yer. Aklı başında olanlar da yavaş yavaş gidecek zaten.
Birçok yazarın işi gücü bırakıp, birbirine sardığı, çemkirdiği, aşağıladığı, hakaret ettiği ve ne acıdır ki bunu alışkanlık haline getirip, zevk aldığı, içler acısı bir sözlüğe dönüşmüştür.
Aklı başında iki kelam eden yazar okuduğumuzda, gözlerimize inanamaz hale geldik.

Seviyesiz sohbetlerin, dedikoduların, küçümsemelerin fink attığı bu platformda yazmak, her geçen gün daha da zorlaşıyor.
Ne yazacak heves, ne okuyacak istek kaldı birçoğumuzda.

Sözlüğü, varoş mahalle kıvamına sokan, ne kendini ne de haddini bilen kenar mahalle dilberlerini, sataşmayı, her türlü değeri ayaklar altına almayı adamlık sanan kimi erilleri, garip, korkutucu ve endişe verici birçok varlığı, şaşkınlıkla ve çoğu zaman utançla izler hale geldik.

Bu yapılanmada emeği geçen başta moderasyon olmak üzere, eli şeyinde gezen zırtapozları, hadsizlikte sınır tanımayan yazar müsveddelerini, kendim ve sözlüğe emek veren yazar arkadaşlarım adına ayakta alkışlıyorum!!
Bravo!
yetkililerin de çaylak olabildiğini yeni öğrendiğim ilginç sözlük. ama olayın ilginçliği şurada; yetki verdiğin adam zaten sözlük adabını ve formatı bildiği için yetkili oluyor. sen bu şekilde düşünüp yetki verdiğin adamı çaylak yapıyorsun.

neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. ama harbiden çok komik bir durum. bir de sözlükte mizah yok dersiniz. bundan güzel mizah olabilir mi?
Feyk hesaplarım cirit attığı sözlük. Şu on ikinci nesil yazarların en az 3-4 hesabı var. Hayır hesapları Farklı açıp aynı tarz yazıyorlar. Evet.
bu siyasi başlıklar ne ya

görsel
en büyük rakibi instela olan sözlük.
Şu an tosun paşa filmindeki kadınlar hamamı gibi.

Ups içimdeolenbiri'ne, içimdeolenbiri crybabyyy ve traveler'a sonra hepsi traveler'a...

O kurnadan bu kurnaya çirkef sıçraamıııışş...
ya soru çok basit, tamam mı?

"dininiz için ölür müsünüz?"

başlığı da açılmış, güzel. Şunu anlamadım lan:

ölmem. neden öleyim. o benim için ölsün.
+1 -7 ... 476 21.05.2020 01:47

sadece bir sonraki entry:

hiç bir ideoloji için ölmeye değmez. ancak temel özgürlüğüne bir müdahale karşısında insan ölüme gidebilmeli.
+7 -1 ... 443 21.05.2020 01:53

hele şu tam komedi; herif yazar tarifi yapmış lan:

"dini için ölürüm diyen ama gerçekte namaz bile kılmayan yazar.

cihadı yalnızca kılıçla kalkanla düşmana saldırmak olarak düşünenler görüyorum.

önce kendi içinizde nefsinizle olan savaşı hele bir kazanında sonra kılıç kuşanırsınız."

bazısı da uçmuş:

"din için ölmek, diğer adıyla şehitlik mertebesine ulaşmaktır.

manevi alemde şehit olmak ne büyük şereftir..

bu surette her ölüme elhamdülillah.."

arada konudan bağımsız:

"amik ovası hayaliyle yaşıyoruz."

ve en sevdiğim:

"apateistim ben. dünya bir yana ben bir yana.

umrumda değil."

bir apateistten de bu beklenirdi zaten *
evet, kesinlikle haklısın... biri sustursun lütfen.
O eski halinden eser yok şimdi. An itibarıyla 134 kişi online. E bu saatte normal tabii ama eskisi gibi de değil biliyoruz hepimiz. 10 yılı geçti sanırım yazıyorum burada. En çok da bu durum hoşuma gidiyor Uludağ sözlüğü düşününce. Çocuk yaşta yazdığım entrylerle dönüştüğüm kişi arasındaki farklar ve benzerlikler duygulandırıyor beni. 5 yıl sonra kendini hiçbir yerde görmeyi beceremeyen biri olarak hayretle okuyorum bazı entrylerimi. O yüzden yeri başkadır Ulu sözlüğün bende. Yazar olmasına vesile olduğum insanlar var. burada tanışıp arkadaş olduğum ama yüzünü hiç görmediğim insanlar var. Sanırım artık hiçbiriyle görüşmüyoruz. iyilerdir umarım. Neyse, nostaljik geldiği için demiyorum ama eskiden çok daha güzeldi buralar. Özellikle inci sözlükten önce. Eee ne de olsa inci s.ker.

Ps: kan duyurusu paylaşmıyorum artık, çünkü vampirliği bıraktım. * malumunuz sosyal medya patladı arkadaşlar. Herkes her şeyi orada döndürüyor bildiğiniz gibi. Buraya yazmaya gerek görmüyorum o sebeple. Haydi iyi sabahlar ve şimdiden iyi bayramlar. Elimi öpmeye gelmeyin, corono var coronoooo...
2013 yılındaki gibi 2 mesajdan sonra whatsapp'a geçilebilse kimse dolu tabancayla entry girmez herkesin isteği de yerine getirilmiş olur.
tavsiye-öneri algoritmasını kontrol etmesi gereken sözlük.

Senelerdir girmiyordum, takip sistemi geldiği günlerde takip etmeyi bırakmıştım. Velhasıl takip ettiğim de kimse yoktu. Doğal olarak sistem bana öneri olarak takip edebileceğim yazar listesi çıkardı. Ancak bu çıkan listedeki bütün yazarların silik olması dışında bir sorun yok. Silik olmasının ötesinde bütün entryleri de silip gitmişler. Ya sözlük "yavşak üç beş takılıp yine çekip gideceksin, yorma bizi" minvalinde öneri yapıyor ya da bir hata var.

görsel

görseldeki bütün yazarlar silik mirim. belki döner diye mi takip edeyim sayın sözlük?
yaşanmışlıkları az, asosyal insanlardan oluşan yazarlardan dolayı gündelik olaylar hakkında konuların pek konuşulmadığı, genellikle yaptığı trollüğün komik olduğunu düşünen, açtığı abaza başlıklara kız düşeceğini sanan yazarlardan dolayı bir adım ileri gidemeyecek sözlük.
4 yıl aradan sonra yeniden geldiğim mecra.
Birbirine saygisi olmayan yazarimsilarin cirit attigi sozlukumsu yer. Begenmiyorsan donuzla gec tatava yapma amk.
Artık ciddi ciddi vedalaşmayı düşündüğüm mecra.
her 2 ayda bir artık biten sözlük. artık bitmiştir..
7. Nesilim kafa iznine çıkıyorum. Belki de hiç dönmem. Umarım mesaj gerektiği yere gitmiştir.
tc simülasyonun aynısıdır. her telden insan var.
hakkını yemeyeceğim burayı seviyorum ilk sözlük hesabımı burada açıp yazarlığa burada başladım benim için yeri ayrıdır.

o yüzden sözlüğün birkaç yılda geldiği şu hali gördükçe üzülüyorum ara sıra girip eskileri yad etmek için yazarım ama ne o eski yazarlar var ne o zevk nede o kaliteli sözlük.
Uludağ sözlük bursa halı saha zirveleri yapardık. Tam 14 yıl geçmiş üzerinden. Güzel zamanlardı.
Okuyan olursa selam olsun o günkü kadroya.
aynı kadroda mıydık bilimiyorum ama selam olsun?

zall tipsizi de gelirdi.

tabii sözlük o zaman 50 kişi.
görsel
Aha da bu kadardır.
seviyenin fena çakıldığı sözlük. her şeyi anlarım da mesela şu nedir?

görsel
her gün çeşit çeşit trollerin türediği sözlük. kim çoğaltıyor bunları bilemiyorum.