bugün

Süper bir site.
Sabahı zor etti sözlük. 3-5 giri anca. Önceden hareketli oluyordu geceleri. Gececi tayfayı da küstürmüşsünüz lan piçler.
Özür dileyin.
yıllar yıllar önce daha buralar dutlukken başka bir nickle üye olmuştum. o zamanlar efsane yazarlar vardı çoğu şimdi ekşi'de. arada bir uğrarım gene buralara. eski günleri yad için bir selam veririm. merhaba eski dost.
Çabuk yazar yapılıyor diye girdim.Kimse okumuyor mu favlar, giriler çok düşük başlıklara.
Kapı açık,

Arkanı dön ve çık.

Ajda pekkan.

Güzel şarkıdır.
daha iyisi çıkana kadar en iyi sözlüklerden biridir açıkçası.
(bkz: bizde ortam böyle)
bok gibi yer aslında.
abaza sözlüğü.
yazarlarının dahil memnun olmadığı yer olarak çoğunlukta. eskiden güzeldi be.
Eskiden süper muhabbet vardı.
15 günde değişen bi şey söyleyin hak verelim aq.
kadını ayrı erkeği ayrı manyak olan platform.
Aklı başında yazar sayısı iki elin parmaklarını geçmeyen sözlük.
Gerisi yaş farketmeksizin ergen.
Ortam alenen leş. Sırf yazmak için gelen bizleri sükut-u hayale uğratıp uğratıp duruyor.
Ama vazgeçmek yok.Bir gün uyanacağız ve her sey eskisi gibi olacak.
Buraya hala neden giriyorum bilmiyorum. Sadece giriyorum başlıklara tıklamadan çıkıyorum. Artık twitter var burası da neymiş.. evet
An itibariyle kasmaktadır.
Can sıkan mecraa
Keske zamaninda dönmeseydim geri.
Asla ve asla adam kayırmayan, adamına göre muamele yapılmayan, kafaya göre veya kişilerin isteklerine göre entry silinmeyen, eşit ve adaletli bir sözlüktür uludağ sözlük (!)

Edit : şu sözlükte sevilmek için ya kişiliğiniz ya da kanınız, sütünüz bozuk olmalıymış onu anladım.

Edit 2 : görseli entryimi editleyerek silmişler.
1970'leri hatırlatıyor sanki...
Siyasi çatışmalar, ırk kavgaları, inanç kavgaları, özgürlük diye bağırırken başka insanların özgürlüğüne çelme takmaya çalışan beyinler ve yine bizi sağcı solcu müslüman alevi türk kürt diye parçalamak isteyenlerin aramıza soktuğu modern maşalar...
Valla ben nerede o eski günler geyiği yapmaya gelmedim ama hakkatten nerede kaldı o eski günler.

Yalnız olay bence şu; her şey değişir, değişmeyen tek şey tarkan. Onun dışında bak mesela çelik’e o değişti. Hani değişiyor her şey... ama değişirken bir gelişim gösterirsin.. bir amacın, idealin olur.

Zall’cığımın en idealist olduğu zamanlar vodafone reklamı aldığı zamanlar. Para tatlı geldi şimdi sözlüğü yalandan sattı. Neyse, konumuza geri dönelim. Değişimler, gelişmek üzerine olmazsa böyle sıçar.

En kral zamanlarında bile böyleydi bu. Neyse allah’tan geyik yapabilecek kadar insan var.
nereden nereye...

bakınız bir zamanlar çok iyi yazarlar vardı, hepsi terk ettiler diyoruz ya hani.

bunun bir örneği.
şu an trt-1'deki pelin çift ile gündem ötesi adlı programda bir zamanlar uludağ sözlük'te aktif olarak yazmakta olan (bkz: imhotep) nickli yazarımız konuk.--> (bkz: #42587135)

böyle pek çok yazar vardı uludağ sözlük'te.
pek çoğu bıraktı, yazmıyor, yazmak istemiyor artık.

bilmiyorum bunun zall için bir anlamı var mı?
bir uludağ sözlük yazarı şu an milyonlarca kişiye ulaşan bir programda yaklaşık 1 saat boyunca konuşacak.
uludağ sözlük eski kalitesinde olsa, biyografisini anlatırken "uludağ sözlük'te de yazılarım var" derdi elbette, ama demeyecek, diyemeyecek...

insan ne yaparsa kendine yaparmış ya, bu zall efendi sözlüğün bu hale gelmesine kayıtsız kalarak kendine kötülük yapıyor.
bunca güzel yazarın taleplerine kulaklarını tıkayarak serkan inci denilen pelikancının peşine takıldı, kalite yerine parayı tercih etti.
ama en büyük zararı yine serkan inci'den görecek. bu tip çıkar ilişkilerinin elbet bir sonu vardır.
iyi düşün ismail.
serkan ile ters düşüp, işler kötüye gittiğinde ekmek paranı çıkarabileceğin kaliteli bir uludağ sözlük kenarda durmalı...

neyse, zerre umurumda değil, ben şu an trt-1'de dostumu keyifle izliyorum.
iyi veya kötü yazıyorum ve sözlükte yazmak bana ruhen iyi geliyor ve en iyi interaktif sözlüklerden birisi burası.
üst seviye bilgi birikim sahibi insanların mekanı.
Ota boka eksi vermeyi görev bellemiş bir yavşak sürüsü türedi son zamandır. Daha okumadan eksiyi basıyor. Anasını s*ktiniz sözlüğün ne yazacak başlık kaldı ne de heves. Bu sözlüğü bu tiplere bırakan zihniyetin de amk! Ne haliniz varsa görün.

Edit: al götüne sok o eksiyi güzel kardeşim.