bugün

tek eksiği yazar alımlarına sıkı bir denetim getirilmemesi olan interaktif sözlük.
okuyan eden var mıdır, eski muhabbetler dönüyor mu? diye meraklar ettiğim mor temalı güzel internet sitesi. biz de kıyından köşesinden bi parçası sayılırız; muhabbetler devam etsin tabi, gençler eğlensin.
googleda arama yaparken sitede yazılan birkaç güzel yazının hatırına merakla geldiğim sözlük.
Bunlar nasıl başlıklar böyle? Çok değişmiş buralar, iyice düşmüş.
Liseliler dışında kimsenin umduğunu bulamadığı son zamanlarda troll den başka bir b*k olmayan sözlük.
Kalite düşüklüğünün sebebi liseliler falan değildir, kalitesizlerin kendisidir.
sözlükler arasında hem kullanış açısından hem de barındırdığı yığın açısından en gereksizi.
Yeni katildigim suanda caylak olarak bulundugum ilerde mensubu olacagim platform .
içimizde ne kadar annesine sövdürme hususunda kaşarlananlar olsa da en sevdiğim sözlük burası.
yeni üyeliğini tattığım, değişik nicknameleri hayran hayran seyredip 'nasıl aklıma gelmez ulan' diye düşündüğüm mekan.
an itibariyle solcu kız, sağcı kız, sağcı erkek, türbanlı orospu, ak orospu, solcu kızla evlenen erkek şanssızlığı gibi bizi birbirimize düşürebilecek türden yarrak gibi başlıkların meydana çıktığı sözlüğümüz.
birkaç gün önce sapık ve ahlaksızca entryler girip, trollük yaptıkları ve sözlüğün huzurunu bozdukları sebebiyle sözlükten silinen birtakım yazarların, sadece bir iki gün içerisinde yeniden üye olup "yazar" sıfatını kazandığı ve kaldıkları yerden devam ettikleri platform.

bunun belli ki sistem olarak bir önlemi yok.

bunu engellemek için ne yapılması gerektiğini yazmıştık şurada;
(bkz: yazarları silik değil süresiz çaylak yapmak/#38649518)

tekrar etmekte fayda var.
bu tip kullanıcıları silmeyin, bunun yerine süresiz çaylak yapın ve çaylak kaldıkları süre boyunca yazar hesaplarını silebilmeleri imkanını ortadan kaldırın.

böylece bu tip yazarların uludağ sözlüğe yeniden üye olmalarını zorlaştırırsınız.
Yeni bir nickle temiz sayfa açmayı düşündüğüm eski dostum.
(bkz: tımarhane)
Yazarların birbiriyle iletişimlerinin zirvede olduğu sözlük.

Tabi ayriyeten belirtmek de gerekir ki oldukça yardımsever yazarlara sahip.
Gerek kalite gerek sòzlük itibarı gereği, yazar alımlarında, yazar takip ve denetimlerinde daha ciddi çalışması gereken sòzlüktür.

Sözlüğün, ali baba' nın çiftliğine dönüşmesini engelleyecek her türlü yaptırım uygulanmalıdır.

Defalarca silik yediği halde, aynı hadsizlik ve seviyesizlikle arz-ı endam eden kımıl zararlılarına şeltoks sıkıp, kökünü kazımalıdır meselâ.
iyi hoş sözlük ama sürekli dini kötüleyen, Atatürk’ü kötüleyen, ülke de insanları birbirine düşürmek isteyen yazarlardan nefret ediyorum. Sizene lan milletin dininden ve kendi değerlerinden. Herkes birbirine saygılı olmak zorunda. Bu konuda moderatörler bu tip yazarlara ceza vermeli düşüncesindeyim.
Büyük ve kaliteli bir platform. Günden güne büyümektedir.
artık iyice boka batmış, bilgi vermeyen, iyi vakit geçirmeyen, troller ve gerizekalılarla dolmuş, açılan başlıkların mide bulandırdığı sözlük.
burada yazmayı seviyorum. bir sürü insan tanıdım. fakat şöyle bir olay var. donuzladığım yazar gelip nickaltıma yazabiliyor. ben donuzladığım kişiyi hiç görmemek istiyorum. nickaltıma hiç yazmasın istiyorum. nicki lazım değil bir yazar arkadaşımız 10 farklı hesap kullandığı için devamlı donuzlamak zorunda kalıyorum. bir de kendinin dişi versiyonunu almış yanına 3 günde bir hakaret ediyorlar. böyle bir yer. sevimli insanlarda yok değil canım *

edit: şekil a da görüldüğü gibi 10 farklı hesabıyla eksiliyorlar sjsjsjs.

edit2: kedilerinbabası57 çok doğru söylemiş. yan hesaplarıyla kendilerini eğlendiriyorlar. bir an önce dön be lütfen.
Ekşi sözlük kadar samimi değil.
Bana göre de tam aksi: Ekşi sözlük son derece soğuk bir yer ama gündemi takip edip derinlemesine fikirler için bu ülkedeki bulunmaz nimetlerden biri.

Uludağ sözlük ise tam bir keşmekeş ama eğlenmeye gülmeye veya samimi sohbet etmeye buradan daha iyi bir platform yok gibi. Tabi ucuz ve cahil trollerle dolu ama onlarla dalga geçmek daha bir eğlenceli yapıyor ortamı.

Ekşi evlenilecek, birlikte müzelere, festivallere, yaylalara gidilecek kız, uludağ eğlenilecek, yanında her türlü derdiğini unutup güleceğin kız havasında.

O kadar laf ediyoruz ama çok kolay da vazgeçemiyoruz.
8 nci nesil yazarlığından 11 nci nesil çaylaklığına kendimi aradığım güzel sözlük. Çok severim bilgi edinmek dışında kendimi iyi hissettiğım yer. iyi ki var.
an itibariyle sol yapılanmada mide bulandıran tiksindiren sözlüktür.
sıkılmaya başladığım sözlük. konuşmaya değecek, kafa açacak bir kişi bile yok.