bugün

giriş yapamadığımı farkedince silik yediğimi sandığım sözlük. meğersem sunucu hatasıymış*.
silik yediğimi sandığım sözlük. 5 dakika giremeyince kısa süreli kriz geçirdiğim doğrudur.
Bana;

Noooluyor amk
Dedirtmiş sözlüktür.

Hakikaten noldu amk?
bazı modları hakkaten çok bilgisiz, kıskanç ve umursamaz.
neyse ben keyfime bakayım.
hâlâ çaylak olduğum sözlüktür. yeter bu kadar çaylaklık. büyüdüm ben.
Artık içinde küçük memeli kadın yazarların olduğuna inanmadığım sözlük.

(bkz: Zall bana küçük memeli bul allahsız)
görsel
10 entry girdim ve yazarım. Bence biraz daha seçici olunmalı.
hem muhterem götverenleri hem frengi olmuş hastalıklı bireyleri bünyesinde barındıran sosyal goygoylaşma platformu.
Bana bir melek borçlu.
inatla cinsiyet ve isim bilgimi isteyen sözlük. Adli sicil belgeside verem mi.
garip fetişlere sahip otistik yazarların buluştuğu site.
biri her entrynin sonuna evet ekler
biri sadece cinsel başlıklarda dolanır
biri solculara hakaret etmeden duramaz
solcular ise diğerlerini ezer
say say bitmez.
görsel
An itibariyle, ekşi sözlük yazarlarını içinde barındıran Sözlük.
Neyse. Çaktırmayın.
binlerce boktan başlık içeren sözlük. bu aptal troller banlansa sözlük daha kaliteli bir yere dönüşür.
en basit bir olayda bile bölünmeyi başaran, insanların birbirlerine ve hassas değerler bok fırlattıkları ve bu nedenle gündemde önemli bi olay varken girmek istemediğim sözlük. yani bir saldırı olmuş, insanlar ölmüş, orospu çocukluğunun alemi yok. türkiyenin sözlük hali resmen. yani neyin ne olduğu belliyken bile bu kadar görüş ayrılığı var.
onun dışında seviyorum burayı.
en çok oy alan yazarlar sıralamasında 19. olduğum,
en çok entry giren yazar sıralamasında 31. olduğum sözlük.
Yeni dahil olduğun durumdur, bakalım ne göreceğiz.
Boş beyinlerin sarıp sarmaladığı trollukle dönen ortam.
Uzun suren aralıklarla ikinci kez dönüş yapıyorum. Görünen tek bir şey var. çomarı, ateisti, solcusu, sağcısı, kezbanı, aptalı şarap gibi yıllar geçtikçe varlığını surduruyor daha etkili bir şekilde üstelik.
Ne başlıklar değişmiş. ne yazarların düşünce şekilleri. insan hayret edip soruyor bazen, bunca aptal hiç mi utanmıyor aptallığından diye.
Çomar, ateist, sağcı, solcu, kezban, aptal gibi sıfatların yakıştırıldığı insanların varlığının sürdüğü eleştirisi getirilen sözlük.
(bkz: #35284727)

Bu eleştiriyi yapan Yazar, çomar değil, ateist değil, sağcı değil, solcu değil, kezban değil, ayrıca aptal değil.

Liberal, teist, siyaseten nötr, harward ya da muadili üniversite görmüş, yakın tarihte karanlık madde ve kara enerjiye izah getirmiş, operaya baleye meraklı bir hanımefendi gözümün önüme geliyor.

ilginç !
Yeni gelen bu özellik nedir? Facebook gruplarında ki gibi kaç kişinin entryi okuduğunu mu ifade ediyor? Onunun sayacı mı.

görsel
(bkz: 15 temmuz şehitleri uludağ sözlük)
hangi yazara baksam on birinci nesil cikiyor. daha bir tane onuncu nesil bile goremedim. bu da demek oluyorki sozluk yeni yetme dolu. entry ve basliklardan da belli zaten. duzgun konular hic ilgi gormezken yarak kurek forum basligi gibi anketler cok tutuyor. biraz bilgi verin amk.
Entrylerin yanına göz simgesi ekleyerek Korkutmuştur.
içeri gireli, (yok içeri değil ordan yazamayız zaten) buraya bir hafta oldu. sözlüğü an itibarı ile gözlemliyorum.

çok geniş vaktim yok. beni sabırsızlıkla ve özlemle bekleyen çok iş var.

kısa bir analiz yapıp devamını sonra getiriiz.

sözlüğün teknik alt yapısı çok iyi. yapanların geliştirenlerin ellerine sağlık. bu işten anlayan biri olarak kendileri tebrik ederim..

ama içerikle ilgili sıkıntılar var. buna teknik tam olarak çare bulamıyor.

kötü her yerde her zaman iyiyi kovar, kaçırır. bu nedenle kötüliğün düzeysizliğin galip geldiği sanırılır.
tam bir kandırmaca ve yanılsamadır. er veya geç iyi doğru, kötüyü alt eder.
ha bunu belki sen görmezsin.

zama zaman sol yana bakıyorum. bazen ortaokul ve lise öğrencisi kardeşlerimizin (bazen de ilkokul) boş derslerinde buraya akın ettiklerini düşünüyorum.

türü be olursa olsun, kaliteli gördüğünüz entrylere destek olun. sol yandan düşmesinler.
geri zekalı trollere uymayın. başlıklarına girişl yapmayın, onlara pirim vermeyin.
al işte bunun bin tane yolıundan biri. (bkz: trol başlıklara entry girmeyin kampanyası)

kötüyü düzeysizliği bu şekilde kovarsın. bu sözlüğün , bu mecrarnın sol yanı adam olur.
bu şekilde burası daha adam gibi daha kaliteli bir sözlük olur.
ekşi'de yıllarca çaylak olup bir türlü yazar olamayanların alternatif olarak baktığı fakat beklentiyi karşılamayan site.