bugün

taklit olmanın anlamı, faydaları, zararları
sol framede götünü acip salsa yapan adamlar kaleminde basliklar görünce insanda pek yazma istediği birakmayan sozluktur. tamam kendi adima bende cok zirvaladim ama kantarin topuzunu kacirmadan yedim bu boku. son gunlerde biraz işin ayari kaçmadi mi acaba?
başlık açma standartı tam olarak belirlenmemiş sözlüktür. (ara: prof dr)
profesör olup da isminin başında "prof dr" ibaresi olmadan kendisine başlık açılmış nice kişi vardır ki, doğrusu da budur. yani kişilerin başlıkları açılırken başlıkta ünvanlarının yer almaması.
birkaç gündür tiesta gera terörüne maruz bırakılmış sözlük.
her nasılsa moderatörlerin gammazlara yaranmaya çalıştığı sözlük. sözlük formatını öpüp başıma koyarım ki.ayrıca gammazların girileri şikayet etmede yarışa girdiği sözlük.
sonuç : çekilmez olmaya başlayan sözlük.
kendisinden iki sene daha eski bir klonda da yazmama rağmen takip ettiğim zamanlarda gördüğüm aktifliğine hayran olup katıldığım oluşum.
her girişimde tersten cevirip g.tme sokmak istediğim karmaşık hatta karmakarışık atraksiyon yuvası.

daha öncede belirtmiş olabilirim ama tekrardan değişik kelimelerle belirteyim ki birileri durulsun, azcık motorunu sogutsun :

uludağ sözlük yazarları kendi sözlüklerini okumuyorlar, durmadan yazıyorlar ama yazılanları okuyan yok. niye yazıyoz lan o zaman o kadar yazıyı! bir başlık acıyoruz bir gün içinde o başlıgın yandan yemiş halini 50 kişi acıyor, hatta bazen aynı dallamalar ne yazdıgını unutup başka bir başlık acarak aynı entriyi döktürüyor oraya, durum o kadar vahim yani.

sözlüklerde bir terim bir kavram vardır; "aramaya inanmak" diye, ama malesef burada yok öyle bişey, salla yazını kafanda istediğin şekilde kurguladığın başlığa. eğleniyoruz ya a.ına koyayım, burayı takip edip okuyan diğer insanları si.leme hiç. kendi beyninde düşündüğün gibi yap gitsin zaten sen bile geri dönüp bakmıyorsun ne yazdıgına, okumuyorsun ki, daha doğrusu yazmaktan okumaya fırsat bulamıyorsun be biraderim.

rekor kırdık, yürüübe sözlük, taşşaklarını yalayacam senin, şukadar başlık acmışız vs gibi düşünüyoruz, düşünmekle kalmıyor birde övünüyoruz, sanki her gün yazılanlardan ötürü nobel ödülü veriliyor. ne oluyor ulan, ben korkuyorum bazıları seviniyor. yawrucan, sevinme sırıtma, sözlük cöp olacak diye ikide bir uyaran yazarlar var, dikkate el. ulan sadece actıgın başlıgın bir benzeri var mı diye bir bak be.
kesinlikle daha fazla yöneticiye ihtiyacı olan sözlüktür.
töneticilere lafım yok, 24 saat bilgisunar başında olamazlar tabii ki.
daha çok yönetici olmalı ki sözlük boş kalmasın.
" sözlük olarak daha ütopik biryer olmalı yani; aklı başinda, kendi fikrini savunmayı bilen, formata hakim, yazabilme yeteneğine sahip yazarlar olmalı sadece... geriye kalanlar forumlarda da dindirebilir fikirlerini dışa vurma arzusunu burası seçisi olmalı, fikir ayrımı deği tabi seçicilik, kalite ayrımı yapılmalı."

tanım:yazar alımlarının açılması ve moderatör sayısının 3 e dörde katlanması gerekn sözlüktür.
daha sonra alınan yazarlar acımaszca elenmeli, çürük yumurtalar atılıp nitelikli bir topluluk oluşturulmalıdır.

20 tane kopyala yapiştir entry ile yazar olan adamı denetlemek zor ama daha cok moderatör daha çok yazarı kontrol edebilir.
daha fazla yönetici, daha fazla yazar alımı, daha fazla eleme, daha nitelikli bir ortam için kesinlikle çalışılması gereken iyi olma yolunda ilerleyen güzel oluşum.
bazen yüzde yüz derecede haklı, mükemmel tanımlar bulabileceğimiz,
bazen tam tersi maksimum sıçma eylemini gerçekle$tiren entryler görebileceğimiz,
bazen dengesiz, ne idüğü belirsiz yazılar gözlemleyebileceğimiz, bilgi akı$ı.
daha emekleme evresine yeni girmiş geleceğin maraton koşucusu.
ilk girdiğim de kesin uludağ üniversitesi talebelerinin muhabbet fasilitesi diye düşündüğüm sonradan eşşekler gibi pişman olduğum ekşi sözlükten sonra en baba sözlük.
(#1939021) nolu entry eğer format için eksilendiyse haklıdır

ama insanın eli bu kadar da kurala ve düzene ait olamaz

denilesidir. ama başka bir şeyler varsa bu entryi kötü

oylayanların orostopan çocuğu olduğu sözlüktür.
tek handikapı ismidir.
şahsen ben sözlüklerle ilgisi olmayan birisi olsam elmasözlüğü uludağsözlüğe tercih ederdim çünkü her ne kadar sözlüğümüz öyle olmasa da insanda o üniversitenin öğrencilerinin chat ortamı gibi gibi bir intiba bırakıyor.
velhasıl ailecek beğeniyoruz.
ya yazılanları fazla okumayan ya da oylamayan yazarların bulunduğu ilim irfan yuvası. efendim bunu da şu şekilde anlamış bulunmaktayım: adım istatistiklerde en çok oylama yapanlar listesinden düşmemektedir. oysa sözlükte geçirdiğim zaman kısıtlıdır. ben en çok oylamayı yapanlardan biriysem bence bu işte bir yanlışlık var! yazıları eleştirin ya da övün fakat bunu belli edin derim haddim olmadan.*
neden bir müzeye sahip olmadığını anlamadığım sözlük.
edit:oyuncakbulut coming soon dedi. ama çok coming soon. *
çoğu kişinin sıçar gibi entry girmesine karşılık neredeyse hiç okumadığı sözlük. sanki herkeste bir tanınmak istenme, bir nevi celebrity olma arzusu var burda.

zira en çok oylayanlar ile en çok entry girenler in istatistiksel değerleri feci yakın birbirine. oylamalar çok düşükken, girilen entryler in sayısı oldukça yüksek.

bir nevi herkesin sadece yazdığı sözlük. gelecek nesiller okur diye belki.*
seçim yasaklarına uyulmayan sözlük.
hala parti propagandası yapılıp bazı partilere ağır şekilde yüklenilmekte. görevlilerin işini düzgün yapmalarına yardım edilecek mi merak ederim. ulan bir de türk gencine apolitik derler heytt bee. durmayın devam edin canlar hem yazdığınız ve gösterdiğiniz şeylerle bir anda vereceğim partiye oy vermekten vazgeçtim.

edit: oniyıl' a göre 18:00'da başlıyormuş yasaklar. iyi devam edin gençler o zaman. durmak yok yola devam.
seçim yasaklarının saat 18:00 başlayıp yarın 18:00 da biteceğini düşünürsek seçim yasağı ile ilgili bir problem yaşamayan sözlük.
saati çanakkale'ye göre de 10 dakika önde olan oluşum.
karşılıklı iyi niyet ve hoşgörü, aynı zamanda yazarların bilinçli katkısı ile büyümeye devam edecek oluşum.
(bkz: uludağ sözlük hepimizin)
ismi ulusozluk olarak değişse daha bi karizma olacak bu gidişle çook yakında alemin mına koyacak baba oluşum.
ilk önce yazıp sonra tırsıp kaçan korkak namert kişilerle dolu sözlük. yazıyorsan arkasında dur ya da hiç yazma!!! boşuna kazık kadar olmuş ama hala çocuk olan kişilerle uğraştırmayın beni.
moderasyondan birinin moderasyonu olayından anlayamadığı oluşum. kim olduğunu bilmiyorum ama azimliyim, bulacağım. sonrasın da bir şey yapamasam da afişe edeceğim kendisini. agresifim, evet.

(bkz: yaran entry silinme sebepleri/#1985109)