bugün

bu sözlükte açılan her 10 başlıktan 3 ü küfürlü, 3 ü siyasi, geriye kalanlar ise diğer konular. enteresan olan ise bu sözlükte en baştan beri vurgulanan en önemli kurallardan bir tanesi küfürlü ve siyasi entryler girmenin yasak olması. madem yasak ise o zaman sözlük yetkililerinin bu konuya el atması gerekiyor yoksa sözlüğün gidişatı kötü.
artık eski tadını vermeyen, laikçi-şakirt tartışmalarından gına getirmiş, kendinden bıktırmış sözlüktür. silik talebinde bulundum. kendinize iyi bakın dostlar.
uludağ sözlük site yerıne spor kulübü olsaydı çok sağlam olca kesindi (genç oyuncu) sonuç olarak 97 98 99 doğumlu kızan dolu yazar olmak bu kadar kolay olmamalı 24 yaşındayım böle ergenlerin içinde yazmak zoruma gidiyor örnek verıcek olursak 30 yaşında olup 11 yaşında çocuklarla maç yapmak gibi bir sey.
Fakesi bol sozluk. Uzunca sure once yazilmis, guncel olmayan girinize ayni anda 2 arti yada eksi gelebiliyor.
95li - 94lü ergen yuvası sözlük.
Yeni doğmuş bi bebek yeni açmış bi çiçekten başka bi farkı yok. Ekşicilerin patlamasıyla oluşmuştur.
içinde cemaat yuvası gruplar var çokça
kendi dinlerinde bile yerleri yok bunların, her yerden deffedilecekleri zaman yakın olsun
Boku çıktı artık. Çoğu iyy iğrenç şeklindeki Oylamalarımın sebebi, metindeki düşünce ve yargı değil, sonundaki ya da herhangi bir köşesindeki hahahaha aaddfsg zuhajaja tarzı ne kadar format dışı ve cıvık harf topluluğu varsa sıralanması.

(bkz: temizlik şart)
fake hesap alan orospu çocuğudur diye bir başlık açarsanız en kötülere girersiniz.

böyle bir yer.
(#18391199) şu olay gerçekleşmediği için yine gecenin bu saatinde sikilmeye mahkum olan sözlük.

elin delileri sözlüğü sikerken moderasyon mışıl mışıl uyuyor, olan gececi tayfanın keyfine oluyor.

ne güzel.
1. eda kelimesinin üçüncü harfi/#18572592
2. eda kelimesinin ikinci harfi/#18572588
3. eda kelimesinin ilk harfi/#18572582
4. eda ya mesaj atmak/#18572581
5. eda yla eda olmak/#18572576
6. rexthet/#18572549
7. rexthet/#18572536
8. kredi kartı şifresi eda olan insan/#18572532
9. rexthet/#18572522
10. eda vs rexthet/#18572520
11. bir kız çocuğa eda dan başka isim koymanın mantığı/#18572517
12. eda isimli kızların en çok sevdiği pokemon/#18572493
13. lanet olsun içimdeki eda sevgisine/#18572488
14. atılan mesaja sadece gülücükle cevap veren eda/#18572475
15. yurt dışında eda lara sorulan sorular/#18572471
16. eda ları itici yapan detaylar/#18572464
17. windows 7 hesap makinesine eda yazdırmak/#18572450
18. eda bağımlılığı/#18572443
19. sozluk bagimliligi/#18572439
20. windows 7 hesap makinesine eda yazdırmak/#18572430
21. uludağ sözlük yazarlarının fiziksel özellikleri/#18572407
22. eda/#18572404
23. 7332/#18572402
24. eda/#18572396
25. rexthet/#18572395

rexthet son 25 girdisi.
böyle adamlar silinmedikçe sikilmeye mahkum olacak sözlüktür.
"sözlük kenef olmuş
troll ne yapmasın"

dizelerini armağan etmek istediğim sözlüktür. *
43 entry alan şu an uyumuyorum çünkü başlığına ev sahipliği yapan sözlük.

iyi, kötü tek kelime yorum yapmıyorum.

edit: oha lan bu entrynin üzerinden dakikalar geçmişti ki saatlerdir öylece duran ve entry alan bir başlık pat diye silindi. demek ki dikkatli yazmalıyım bunlar sikicek beni.
bağrında öyle boş, öyle geri zekalı organizmalar barındırıyor ki saymakla bitmez.
(#18575850) mesela bir tanesi şöyle bir şey.
ne cevap vereceksin ki buna?
sen nasıl bir orospu çocuğusun ya deyip kesiyorum muhabbeti.
11 ay girmeyince unutulduğumuz, unuttuğumuz sözlük. ilk göz ağrımız. ne arkadaşlıklar, ne dostluklar kurduk. ne canlar yaktık, ne cananlar harcadık, sonu herşey gibi bitti tabi.

11 ay önce hakkında neler diyorsak yine aynı sorunlarla boğuşuyor. hakkında yazılmış son 20-25 entrye bakarsanız bile bunu anlıyorsunuz.

unutmayın lan eski toprakları. arada hatırlayın, naber lan ibnetor falan diye mesaj atın. arada giriyorum bakıyorum mesaj var mı diye. üzülüyorum olmayınca.
milletin anasına sövmeyi marifet sanan budalaları bünyesinde barındırmasına şayan-ı hayret ettiğim mekan.
Hiç zirve yapılmayan,trollü ve cemaatçisi bol sözlük.
Nickimi benden daha çok seven yazarlarla dolu olan sözlük.

Alın nickimle sevişin o zaman amk.
akp ve cemaat troll'lerinin içine ettiği platformdur.
· buddha göbeği olan sempatik kız (6)
· kendini güzel zanneden kızlar (16)
· orospuluk (5)
· orospu (12)
· 22 yaşında olup hala sevgili edinememiş kimse (12)
· tesisatçıya bornozla kapı açan kadın (30)
· kezban vs remzi (5)
· zenci seven kadınlar
· meme dekoltesi
· sigara (2)
· ısrarla kadın olduğunu belli etmeye çalışan yazar
· kız arkadaşı kurtlar vadisi izlerken yakalamak (2)

üstte gördüğünüz başlıklar tek bir sol frameden alıntıdır. her dakika bu başlıklara yenileri ekleniyor. sözlük artık tamamen abazalıklarını zapt edemeyen insanlara* kalmış durumda. tek bir başlık altında üretseler sineye çekelim diyeceğim ama her entryleri için yeni bir başlık açıyorlar. entry giresi gelmiyor insanın. şikayet etsen azalmıyor. önümüz karanlık sanki.
ısrarla, inatla yazar alıp, aldığı yazarların ne yazdığına zerre kadar bakmayan sözlük.

evet, bu bir eleştiri.

az önce bir başlık gördüm, entry'si ile aynen paylaşıyorum

--spoiler--
(bkz: ormanların gümbürtüsü yaram azdırır)

1. 1-birazcık türkü dinleyin.
2-bıkmadınız mı justın bieber dinlemekten.

2. up up up up.
--spoiler--

başlığı açan da, her iki entry'i giren de aynı kişi, 10. nesil yazar...

uludağ sözlük moderasyon ekibi, sözlüğü ekşi sözlük inci sözlük karışımı bir şey yapma amacındaysalar doğru yoldalar, ha değillerse ve gidişattan memnunlarsa yolları açık olsun.
bu entryi girmeden önce tam 7 ay bekledim. 7 koca ay.

uludağ sözlük'e mail kutuma gelen bir davet maili ile üye oldum. o zamanlar 20 tanım entrysi isteniyordu üye olabilmemiz için(şimdi kaç bilmiyorum) ve bunların ciddi anlamda tanım olması gerekiyordu. o sıra yazarlık başvurusu yapan birkaç arkadaşımın hesapları onaylanmamıştı gevşek tanımlarından ötürü. konudan çok sapmayalım, o ara bu maili görünce "bakalım" dedim, "nasıl bir yermiş bu ulu sözlük, bi' kontrol edelim?". hesabı oluşturdum, entry girmeye başladım ve tam 14. entryimdeyken birden mesaj kutum yandı. gelen zall'ın hoş geldiniz mesajıydı (şimdi nasıl bilmiyorum, o ara hesabınız onaylanırsa zall'dan mesaj geliyordu otomatik). güzel işmiş dedik, daha 14 entry girmişken hesap onaylandı. hepitopu 1 saat bile sürmedi yani onaylanması hesabımın.

ortamın yeni yetmesi, taze yazarı olarak ilk birkaç gün sadece okuma yapmaya çalıştım, ara ara entryler girdim. ancak şunu görmüştüm ki uludağ sözlük diğerlerinden farklı. zira burası bir sözlük değil, biraz formatlanmış bir forumdu. yazarlarının büyük bir kısmını inci sözlük hesabı silinmiş liselilerden oluşuyordu ve birbirinin aynısı olan iki başlığı sol framede alt alta görebiliyordunuz. durumu ilettiğiniz moderatörlerden de cevap alabilmek deveye hendek atlatmaktan zordu. gerçi hakkını yemeyelim, moonlight sonata pek yardımcı olurdu ancak bu ona has bir özellikti, moderasyona değil.

bu entryi girmeden önce tam 7 ay bekledim. 7 koca ay. çok şey değişmiş sözlükte. formatlanmış forum havasından çıkmış, güldürmeyen inci sözlük olmuş. yazarlarının yaş ortalaması 13 14 civarına kadar gerilemiş ve giren kişide yazma isteği dahi bırakmaz hale gelmiş. üstteki getir ve ara butonları pek sık kullanan biri olarak diyebilirim ki yok, eski başlıklar da çöplük olmaktan kurtulamamış bu niteliksiz yazar ve beceriksiz moderasyon yüzünden.

uludağ sözlük, artık devam etmemesi gereken bir site. webarchive'da yerini alsın, ve biraz daha az karbondioksit salınsın dünyaya.
her gün bu saatlerde şaftı kayan sözlük. fıtık ediyor insanı. açacağınız sözlüğün şarap çanağına sövdüreceksiniz bu amk.
bir türlü anlayamadığım sözlük.
forum mu desem acaba.
ulan başlık açıyoruz herifçioğlu tanım yapmayıp bize laf döşeniyor silinmiyor, biz bakınız veriyoruz o siliniyor!

ne ayaksınız arkadaş? olayınız ne anlamadım vallah-billah.
vasat ötesi bir sözlük olup, vergilerini düzenli ödediği de şüpheli şirkettir.

bakalım arkadaşlar araştırıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar