bugün

şu aralar imla kurallarında çifte standart uygulandığını düşündüğüm sözlük. "ş" yerine "$" kullanılmasına izin verilirken, "u" yerine "µ" kullanılmasına izin verilmiyor. bu "µ" nun kullanılmasına izin verilmezken neden "$" kullanılmasına izin veriliyor.
Eğer bu kadar önem veriliyorsa "µ" konusuna, "$" kullananlarda bir zahmet yukardaki veya bir başka entrydeki bir "ş" nin kopyalanması söylenebilir. kullanmıyorsa uyarılabilir. Buna dikkat ediyorsanız, onlarada dikkat edelim. kayırma yapmıyalım...*
eskiden dutluk olan sözlük, sonra baktım dine hakaret prim yapmıyor, ee turan dursun dan alıntılara da cevap veriyorlar, sonra anladım ki yobaz dolu imiş. tu kaka.

ayrıca allah rızası için cemaat i müslimin el faaatiha.
arama motorundan bilgi edinmek icin yonlendirilmis insanlarin aradigi kelimeyi ararken yarildigi bilumum internet portalı...
diğer sözlüklerin diline düşmüş sözlük. onlar orada eğleniyor millet burada. sözlük mü; adı sözlük...
herkesin birbirini vatan hainligiyle sucladigi sozluk. bir nevi kucuk turkiye.
canı sıkılmış yazarlara sahip sözlüktür.
(bkz: sıkılınca arkadaşa çatmak)
içindeki atatürk yanlısı yazarların tamamen temizlenemediği, bu yüzden bazı başlıklarla ortamın yeniden kışkırtılacağına inandığım fikir-yanlısı platformdur.
(bkz: uludagsozluk te kose yazilari bolumunun acilmasi)
2. kez beni hayal kırıklığına uğratan sözlük. sözlüğün rss inde sorunu olduğunu 2 farklı moderatör e özel mesaj göndermeme rağmen hala cevap bile gelmedi ilgilenilecek diye. ve aylardır aynı devam ediyor...
kendisi hakkında ki yorumları ve link'ini ekşi sözlük sayfalarında dolaşırken gördüğüm,o an şöyle bir baktığım,daha sonra uzun bir müddet bakamadığım ama en son baktığımda "ahanda olmuş lan bu,düzene sokmuşlar" diye balıklama atladığım sözlük. şu anda ısınma turlarını atıyoruz,hayırlısı bakalım.
türkiyedeki ifade özgürlüğü sınırlandırmalarının sanal ortama da sıçramasıyla kimi şahısların avukatları tarafından uyarı almış sözlük. * *
son zamanlarda açılan başlıkların saçmalaştığı, çocuklaştığı sözlüktür, yaş grubu çok genç olabilir ama açılan başlıklar sözlüğü sözlük olmaktan çıkarıp, saçma sapan başlıklar olan ve okunmaya değecek hiçbir bilgi bulunmayan bir site haline getirmiştir.
diğer oluşumlara bakıldığında kalitesini belli eden sözlük.
gelmeyeli, küfür hassasiyeti konusunda biraz yumuşamış sözlük.
an itibariyle uludağ sözlüğün kendisini klonu olarak ortaya gördüğü sözlükteki, bugün girilen entry sayısı 1127*
uludağ sözlükteki girilen entry sayısı 1265* tir.
ama sanırım sözlükte girilen entrylerle ilgili yapılacak denetim ve içerik taraması dahada yoğun ve dikkatli olmalıdır yoksa aksi durumda şöyle bir şey çıkabilr ortaya: "baba o kadar entry var ama önemli olan çok değil öz entry"
sanırım bunun olmasına izin verilmemelidir. yoksa atasözleri bazen gerçekleşebilir misal: (bkz: boynuzun kulağı geçmesi)
(bkz: uludag sozlugun aslinda klon olmamasi)
türkçeyle kan bağı var diye başka dillerde de entry girilen sözlük. benim de bundan sonra macarca başlık açıp altına bi fransızca bi kazakça entry gireceğim sözlük. hem kendi yabancı dil bilgimi artırırım hem sözlük çeşni olur, süper olur. yaşasın kaos.
henüz büyük reklamlar almazken tadı çıkarılması gereken sözlüktür.
saati 7 dakika ileri olan sozluk. hayir benimki 7 dakika geri degil, sozlugunku ileri, aksi ni iddia eden varsa buyursun.
spordan gelipte bir düş almayan insanlar yüzünden acayip ter kokan eğlence mekanı. entrylerden bile buram buram koku geliyor, emek yoğun malum ama biraz yavaşta motor soğusun be kardeşim demek istediğim bir dünya yazarı bulunduran bünye. benim için kimi zaman vakit kaybı kimi zaman hayatımın anlamı (öheh abartmayalım), dört nala giden büyük oluşum. beynimi tokatlayan ortam.
adini ilk duydugumda uludag üniversitesi ögrencileri tarafindan kuruldugunu düsündügüm**sözlük klonu.
(bkz: Klonum* ama okur* bende!)
istatistikler bölümünde iki tane ayrı şöyle seceneği bulunan psikopatların mekanı.

(bkz: dun en cok oylama yapanlar)
(bkz: gecen hafta en cok oylama yapanlar)

açıkca bu iki istatiksel verininde kaldırılması gerektiğini düşünen bir yazarım. en çok oylama yapan yazarları teşhir ederek potansiyel bir hedef göstermekten başka birşey değildir.

düşünün şimdi, bir yazarın neredeyse tüm yazıları kötüleniyor, tabi kimin kötülediği belli değil ama o hafta en çok oy kullananlara bakıp, falanca yazarın nickini gördüğünde "yoksa bu puşt mu lan beni kötüleyen" diye düşünebilmesi içten bile değil. tüm yazıları kötülenen birisi, tüm yazarların onun yazılarını beğenmediği için kötülediğinden ziyade "seri şekilde eksi oy veren lavuğa takıldım" diye düşünmektedir. neden öyle düşünmektedir? çünkü kendisinin kötü yazdığını düşünmez bile. ben salak mıyım lan demiyor. biri bana kızmış kötülüyor diyor (psikolok oldum lan).

gereksiz fasalite efendim. bunun kaldırılıp yerine "karma" sisteminin getirilmesi daha hayırlı olacaktır.
uludağ üniversitesi öğrencilerinin çoğunlukta olduğu, ek$iyle aşık atabilecek tek klondur. yazarları kaliteli, birbirine ayar çekmeye çalışan insanların az olduğu *, en güzel oluşumlardan bir tanesi.
geçen haftanın en beğenilen entrylerine, aynı başlık altında, taban tabana zıt 2 entrynin girebildiği, zottirik (burada şair 'zottirik' derken ana avrat küfür etmek istemiş bence) oluşum.

(#1743506),(#1743519)
uludagsozluk ve zall

bir sozluk yazarıyım ben de tıplı diger yazarlar gibi. sozluk kuruldugu gun haberimiz olmustur ve arjen robben ile bu sozluge katılmışızdır. guzel de guzel gunler gecirmisizdir. saadete gelinirse bunla zall ın simdi ne alakası var ise sadece sudur:

ansızın bır gun gırıs yapmak icin sifremi yazdıgımda boyle bir kullanıcı adı bulunamamısmıs. kısacası silinmişim. peki neden mi sozlukculer onu da acıklayayım size. arjen robben caylaklık donemınde benım accountum ile msj atmıs mod a caylaklık sebebini olsun vs he ne halt ise. ben de henuz silinmeden az once msjlarımı kontrol ederken bir de bakmısım ki zall su msjı atmıs : lan arjen bu senın fake account mu ya ??

sayısız zirveye katılmısızdır efendimis. bircok fotograf cektirilmiştir orda bircok kez gorunmusumdur fotolar altında hatta zaman zaman isimler de yazılmıstır da . sen kalkıp fake account mu dersin ha gulmekten koptum be koptum

silinme nedenim mi: herhangi bir sorun yokken aslında vardır yani arjen in benım accountum altında msjlasması yasaktır. ancakkkkkkkkk:

eger ben bu sozlukten silindi isem bunun tek nedeni zall ın ve sozluk baslıgının altına modların kısa ve oz bir yazım olmustur .account kullanma sadece bir kanıttan ibarettir anlamsız bir kanıttan.yoksa zaten benim bu msjı gordugumden daha kısa sure once silinmem gerekirdi. zall dan once ben duzelteyim yani size:

benim silinme nedenim arjen in benım accountuma girmis olması degil benim o yazıyı yazdıgımda zall in artık kendini nasıl hissettiyse onu ben bilemeyecegim bu sebepte oturudur. aslında isin ozu budur.isin komık tarafı da arjen ne zaman caylak olsa yani silinmemden birkac ay once olsun yine benim accounttan girerdi ve zall a msj atardı . simdi sizlere :

sevgili eski yeni sozluk yazarları simdi ben ne icin silindim sizce ?

edit: burdaki amac gelen ozel msjı diger sozluk yazarları ile paylasmak olmadıgı son derece acıktır, ordaki bir cumle sozluk yazarları ile paylasmak icin degildir bu son derece acıktır. burdaki mevzu aylardır yazan yazardan bihaber sozluk moduna sitemdir.