bugün

yazarları çok komik. eğlendiriyorlar.
uzun süre takıldığım ve bi süre de moderatörlük yaptığım, ilk göz ağrım, alışkanlığım sözlük sitesi kapatılınca bana yeniden kucak açmış, bana nefes aldırmış sözlük. uludağ, hayat kurtarır.
son hali aşağıdaki gibidir.

görsel
abimin müdavimi olduğu (bkz: karpuzkabugu) sonradan sonraya hoşuma giden benimde kendimi alamadığım hoş muhabbet ortam.
"trabzonsporun kazanması durumunda, üzerimde galatasaray formam, elimde bordo mavi atkı ile sokağa çıkacağım" tarzı bir entry'i, sadece yazarı ilgilendirecek kadar subjektif nedeniyle silen modaretörlere sahiptir...

yahu kardeş, sen yüzeysel olarak bir cümleyi yargılayacaksan eğer, eğer kelimelerin düz anlamlarını kullanarak idrak edeceksen anlatılanı, nasıl yönetici oldun sormak isterim... silinen entry'min altında yatan, birlik-beraberlik mesajlarını, destek vermek nedir bilmemek, bunca insanın peşinden gittiği ayrımcılığı desteklememek değil de nedir?

hadi ben kaçtım, öptüm, kib, by...
ekşi nin hitap ettiği zümre, katılım durumu, sınırlı, belli. itü desen sıkıcı diye nitelenir, bir ifadesi yoktur, inci denen balçık lağımı boyladı, uludağ en büyük kitle olma yolunda internet medyasının nabzını tutmak için, iyi para var bu işte, ama buranın büyük bir çöplük olması, tuhaf ve her gün büyüyen bir çöplük olması, yönlendiren bir çöplük olması, başka bir proje mi acaba diye düşündürüyor, kazanım tek taraflı olmaz biraz büyük oyunlara giriştiyseniz de, çığ gibi bir sona sürükleniyor genç nüfus, sürüklenen sürüklensin tabi, hatta altında kalsın da ben sürüklenmeyenlerin zihinleri ve ruhsal durumlarıyla ilgileniyorum, çileyi çeken biziz, göz göre göre.
işyerinde websense nedeniyle başka sözlüklere giriş yapamadığım için takılmaya devam etmez zorunda kaldığım yer. zira ara ara işime yarayacak şeyler bulabiliyorum.

daha önce de dedim bir inci değil bir ekşi hiç değil. ( hadi bakalım yırtın kıçınızı şimdi eksilemek için laleler sizi). *
neyse bir kaç çeşit asalak gurubunun sözlüğü sikim sikim siktiği şu dönemlerde biraz sözlüğün genel profilinden bahsetmek gerekirse;

1 karmacılar ( lağımcılarda diyebiliriz)
2 (bkz: nickaltı sevicileri ve popülist yazarlar)
3 (bkz: etliye sütlüye karışmayanlar)
4 (bkz: celebrty olmak adına kıçını bile verecek yazarlar)
5 (bkz: adam akıllı yazanlar) (harbi harbi sözlüğe birşeyler katmaya çalışan,sağcı yada solcu fark etmeyen.)

(bkz: karmacılar)= sırf karma olsun diye herkesin beğeneceği entryi, ufacık bir araştırma ile bulur sonra yorum falan katmaksızın başlığını açıp yada açılan başlığa ikinci entry olarak ayar şeklinde döşerler. karma yapmak için yazıyorsun kardeşim gibi bi tespitte bulunursan boku yedin, susturman zordur.
savunmaları;
a. karma benim umrumda deil taam mı?
b. karma para etmiyo canıım bilmiyosann söyliiimm
c. kardeş benim derdim karma olsa gider bilmem neye bilmem ne yazmazdım analdın?

tabi bunları yersen... bizde yemiş gibi yaparız çoğu zaman daha fazla üzülmesin gariban diye haatta arada iki tane entrysinide allah kitap hakkına artılarız.

(bkz: nickaltı sevicileri ve popülist yazarlar); sırf birbirlerinin nickaltlarına ve birbirlerinin açtığı başlığa yazarlar, arada birbirlerinin yazmış olduğu boktan entrylere oouuvv anbılivıbıl, züpper, bu adam artık kendini aşıyor tarzı entryler girerler. bu şekilde tutunmaya çalışırlar.
(bkz: etliye sütlüye karışmayanlar)= bayılırım bunlara hiç birşey umurlarında olmaz, gelirler iki takılır yazar, okur, canı isterse oylama yapar çıkar gider. kesinlikle polemikli ortamlara girmez girene de prim vermez. aslında bir nevi candırlar.

(bkz: celebrty olma adına kıçını bile verecek yazarlar)= genelde atışmaları yazışmaları herşeyi kendi nickaltlarında yaparlar, biri beğenmediği birşey yazarsa gidip o adamın nickaltına yazmaktansa o adama vereceği ayarı da kendi başlığı altından veririler, bu şekilde nickaltlarını solframe e taşımak suretiyle ucuz hesaplarını tamamlarlar.
(bkz: adam akıllı yazanlar) = sosyal konulara da kayıtsız kalmazlar, taşkalasından da taviz vermezler, böyle benim gibi bu tarz polemiklere de girmezler. nickaltı yazıları fazla değildir. zaten çok da tanınmazlar. neslinin önemi olmamakla birlikte, herzaman saygı gören tiplerdir. okumakta fayda görülen bu yazarlar. birgün gerçekten hakettiği değeri görürler.
bu yazılanlardan farklı bırkaç gurup daha bulunmaktadır.
(bkz: abaza yazarlar)= karı kız düşürmece ayağına sözlükte zarf niteliğinde başlık açıp daha sonra ordan yaptıkları analizle icraate koyulurlar.( bazen keyiflidir işe de yarar nasıl yapılacağını bilmek önemli)
(bkz: troller)= normal yazarak kimse tarafından siklenmeyeceklerini bildiklerinden işi ibneliğe vurup aykırı tarzda entryler girer, kesinlikle, onlar için süt kara, inek erkek,
rte ilah ve fettullah candır. çoğunluğun düşüncesine ters olanı bulur ve bu şekilde yürürler sözlük içersisinde.

şimdilik bu kadar. daha da uzar elbet liste akla geldikçe editlenir. tekrar tekrar düzenlenir.
an itibariyle din üzerinde ergenlerin çevirdiği sığ muhabbetler yüzünden çekilmeyen sözlüktür.

(bkz: bi bitmediniz amına koyim)
akp yandasi diye insanlari otekilestiren denyolarin bulundugu site. Yukarda tanimlanan zat-i muhteremler burada oldukca arpa boyu yol alamaz bu site.
yazarlarının sadece ''yazdığı'' sözlük. vasat sözlük.
(bkz: sözlüğünü söle sana kim olduğunu söyliyeyim)
akp sigortalı garip-gerçek sözlük.
daha kötüsü yazanların büyük kısmı azanlar olmasıdır.
ekşisözlüğe oranla biraz daha fazla şekilde troll'leri daha canlı ve aktif bulunan, Sürekli kürt-türk, dindar-dinsiz, alevi-sünni, ülkücülük-komünistlik çatışmalarının arttığı sözlüktür.
ulvi güzelliği ve içeriğiyle ulu, dağ gibi bilgilendirmeleriyle, uludağ sıfatını benden alan harika kaynak. hoşgeldin, hoşbuldum...
harfleri yutmadan yazan binlerce yazar... seviyorum bu sözlüğü.
yazılı kültür enstrümanı. benim gibi balık hafızalı olup yazmadan aklında tutamayanların pançosu.
ne menem bir yermiş anlamadım. elimi verdim, kolumu alamıyorum. tüm büyük sözlüklerde yazıyorum ama şuraya girmeden duramıyorum. burası çok kötü alışkanlık yaptı mk. babamın sözlüğü sanki. rahat ediyorum burada yahu. sokaktan gelip, kanepede ayaklarımı uzatmış gibi oluyorum.
bir konu üzerinde türlü başlıkların açıldığı mekan.

(bkz: 1453)

(bkz: 1453 sayısı)

(bkz: 1453 tek sayısı)

(bkz: 1453 sayısının onlar basamağı)

(bkz: 1453 sayının yüzler basamağı)

(bkz: 1453 sayısından sonra gelen sayı)
entrylerinizin oylanmadığı sözlük.
çok zor bir şey mi arkadaşım oy vermek ?
bak mesela bu entry de bana katılıyorsanız gülücüğe tıklayın.
hadi başarabilirsiniz.

edit: tamam lan eksi vermeyin , anladık sorun bende *
yazar olmayı çok istediğim ve bunun için çaba gösterdiğim sözlük. yıllardır takip ettiğim, tavsiye ettiğim türkiyenin en iyi sözlüğü.
yazarları tarafından okunmayan sözlüktür. ne acı.

ben ve dört yaşında ki kuzenim ömer.

- ömer yeter artık şımarma!
+ beni sen şımarttın abi.
- askdjkashdhdsjfs

ben ve dört yaşında ki kuzenim ömer.

+ Ömer, o yemeği yemezsen büyüyemezsin.
- Bu benim sorunum seni ilgilendirmez abi.
+ asddjhgdsgsjkasd

sözlük akunmuyor kardeşim, şimdi bu iki giriye bir bakın ikisininde ilk cümlesi aynı fakat içerik farklı. peki ne mi oldu? ilk cümleyi okuyan, yalnız dikkatinizi çekerim sadece ilk cümleyi okuyan işgüzar arkadaşlardan zilyontane özel mesaj aldım. aynı giriyi iki kere yazmışsın şeklinde. hadi bu normal olsun. gammazlanan bu girilerden biri siliniyor, 'sözlükte zaten var' gerekçesiyle. modlar da mı okuyup, kontrol etmiyor aceba?
(bkz: 5 entry si silinenin çaylak olması/#14647705)
logosu şu an değişmiştir.
kendi kendime yazıp sildiğim sözlüktür. oylamayı unutmuş yazarlarla doludur.