bugün

Kaos istiyorum ulan kaos!

Tüm modların amk.

Bir velvele.
Sonucu merakla beklenen çağrıdır.

Acaba zall da bütün sözlüğe ithafen bir cevap yazacak mı ?

Yönetimde değişiklikler yapıp sözlüğü evladiyelik bir site haline getirecek mi ?

Yoksa her zaman ki gibi üstü örtülü bir çağrı olarak mı kalacak ?

Evet bu sözlük haricinde de dışarıda bir dünya var hepimiz bunu biliyoruz. Fakat sosyal medya önemli bir kavram. Burdan ülkeyi kurtaramayız ama düzgün ve işlevsel bir şekilde çalışırsa bir köy okuluna kütüphane yaparız, 5-10 çocuğun ihtiyaçlarını gideririz, belki bir kaç öğrenciye burs veririz, vb vb vb..

Düzelmesine özellikle bu yönden olumlu destek verdiğim çağrıdır.
Sözlük neden ıssız onu bi araştırmak lazım bence.
2013'den bu yana sevgili yöneticiler gayet iyi dayanmışlardır.

Arkanızdayım, siz hepiniz zall tek.
(bkz: zall kim amk)
buram buram ego tatmini isteği kokan çağrıdır ve sözlüğün düzelmesine katkı sağlama ihtimali yoktur.
sözlük yetkilileri, bazı yazarları hedef alıp nickaltlarında hakaretler ederek tarafsız olmadığını belgeleyen kişiler olmamalıdır.
okuyarak oylayan, kayda değer içerik katkısı sağlayan, gammazlık gerekçeleri tutarlı kişiler yetkili olmalı bu tanımlara uymayanların yetkileri alınmalıdır.
bu çağrıda bulunanların kaçının üstteki nitelikleri taşıdığını iddia edebileceği merak konusudur.
bir ya da en fazla birkaçını tenzih ederek söylüyorum, yetkili denen şahıslar tanım nedir nerede kullanılır, forum/chat tarzı entry nedir, tarafsızlık nedir bilmeyen, iki kelimeyi bir araya getiremeyen vatandaşlar.

doğru düzgün yazarken çekip giden yazarların gitme nedeni bir takım işsizlerin yetkilerinin azlığı ya da gammazların yetkili olamayışı değil.
malum kesimden bol miktarda maaşlı gammazın ve yetkilinin işlerine gelmediği için saçma sapan sebeplerle entrylerimizi silmesi. hiçbir yazısı incir çekirdeğini doldurmayan, aynı başlığa üst üste hakaret içeren onlarca entry girmeyi adet edinmiş, sürekli bu ülkenin kuruluş değerlerine nefret kusan çomarların el üstünde tutulması.
gene bu değerlerle uzlaşamayışından dolayı toplumu dejenere etmek için işi sapıklığa vuranların bir üyeliği silinir silinmez yeni üyeliğinin onaylanıyor olması.
sözlük sahibinin zaman zaman para karşılığı bazı fikirleri reklam etmek üzere sözlüğe botları doldurması.
hesap güvenliğinin olmaması. özel mesajların okunması ve hatta silinmesi.
Dünyanın en uzun metni buna denir.

Okumadım.
Parmağım uyuştu telefonun ekranını aşağı indirirken. Ama merak ettim kim bunu (bkz: #41927064) yazan göt dedim.

Aaa sevgili sonataymış. Eheh bu çocuğu seviyom okucam.

Edit: 10 dakka geçti. Şuan 17. Paragraftayım. Bitireyim yorum yapacağım.

Edit2: 36. Paragrafı da bitirdim. Az kaldı.

Edit3: 74. Paragrafa geldim. Vav Neler var neler.

Edit4: 89 paragraf ta bitti. Çok ilginç şeyler oluyor.

Edit5: 126. Paragraf ta tamamdır. Amk anayasa kitabı gibi.

Edit6: 178. Paragraf ta bitti. Uvvv...

Edit7: çişim geldi.

Edit8: heh geldim. Şuan 217 paragrafta sonuç bölümündeyim.

Edit9: bitirdim la. Bi bok anlamadım.

Eheh Şaka şaka. Adam Diyo ki; zall ibenenin teki sözlüğü siklemiyo. Siz de boşuna sözlüğü kurtarmaya çalışmayın. Siktirin gidin burdan diyo. Özeti bu. O diyo, sonata. Evet efendim.
Bu kadar uzun entry yazılabiliyor muydu?

Bence kod yazıp girmiş entryi.
S.kseler okumam o derece üstteki yaziyi canim sizde.
ben moonlight a katılıyorum.
Üyelerinin çoğu 2 haneli iq ya sahip Sözlükte bu kadar uzun yazı yazmak ne bileyim ya...

Ama kaos güzel şey.
Sonuna kadar okudum moonlight'ı.
Şu adama bile pes dedirten zall'a yapılan açık çağrının faydasızlığının manifestosunu yazıp noktayı koymuş bence.
Sözlüğü ciddiye alan ve emek veren birçok yazar tarafından her satırı merakla ve sonrasında gelişen hüzünle sabırla okunmuştur.

Moderatörün bile nerdeyse umudunu kestiği, salt ahde vefa ilkesi gereği, zall'a ve sözlüğe saygısını ve minnetini yitirmeden durumun vehametini detaylarıyla anlatmıştır.

Kısaca, sözlük can çekişmektedir lakin yapacak bir şeyimiz yoktur, top zall'dadır demiştir.

Okurken içim acıdı, boşa kürek sallamak deyimini canlı kanlı hissettiren bir yazı okudum az önce.
Üzgünüm!
(bkz: manas destanı gibi entry giren yazarlar)
ya magne karta mı yazıyonuz sözlüğün sorunlarını mı konuşuyonuz?

hayır sözlüğün sorunları size böyle bildiriler yayınlatacak kadar çoksa kapatın dükkanı gidelim zaten aq.
hepsini okudum. siz de okuyun. ne yazacağını tahmin ederek okursanız 4-5 dakkanızı almaz bile.

bir çözüm önerisinden ziyade geçmişte yaşananları anlatıp dertlenmiş sabık mı yoksa muvazzaf mı anlayamadığım moderatör. dertleşme veritabanı gibi kullanmış.

sahibinin, teknoloji konuşacağı programına nargileci müteaahit davet ettiği bir adamdan ne bekliyorsunuz ki? adamda vizyon sıfırın altında.
Meğer büyük bir çoğunluk küçük siyasi hesaplar peşindeymiş. Bununla birlikte karşılık beklemeden yazan çok küçük bir grubun içerisinde olanlardan biriyim galiba, baksanıza popüler olmak için yazan var, artı almak için yazan var, aşk- manita bulmak için yazan var, maddi gelir elde etme gayesiyle yazan var, arkadaş bulmak için yazan var. Var oğlu var.

Benim için ne popülerlik umrumda, ne artı oy umrumda, ne herhangi bir beklentim var, ne bana maddi bir artısı var, ne manita kovalıyorum. Yazarların cinsiyetleri dahi umrumda değil, kimseye mesaj atmıyorum (galiba 2 yılı geçti) gelen mesajların ise %95 ine cevap vermiyorum. 20 mesajdan biri mantık sınırları dahilinde geliyor dönersem ona dönüyorum. Ne diyim tuhaf, herhalde bir 6-7-8 yıl olmuştur burada yazıyor olalı bütün bu olanları garipsiyorum. Neden bu kadar kendinizi değerli sanıyorsunuz onu da anlamıyorum yok sözlükten gideceğim, yok şu şu sözlükten ayrıldı bilmem ne. Kime ne, kimin umrunda bu nedenle ek olarak da yineliyorum beğeni sistemi kalksın. Kişi kendisininki hariç kimsenin karmasını göremesin. Yazılı girinin kaç beğeni aldığını göremesin, ya da en azından sadece beğenme olsun beğenmeme olmasın.

Neler neler dönüyormuş burada, tuhaf. Meğer herkesin kendisine göre bir hesabı varmış. Herkes yolunda ilerliyormuş. Umarım zall böyle tiplerin tamamına çizik atar.
Moonlight a tesekkur ederim. En azindan bilmedigimiz bircok konuda detayli bilgi sahibi olduk.

Kisacasi herkes kendi dogrularini yasasin.

Evet tengircigim nerde kalmistik?
Moonlight sonata'nın yazdığı entrynin ardından parazitlerin sözlüğü nasıl sikip attığını gösteren çağrıdır.
Hali hazırda sözlüğün en eski moderatörü buraya entry giriyor.
Altındaki yorumlar 'okumadım, durumumuz yoktu' şeklinde.

işte bu parazitleri yaratan zall'ın bu sözlüğü zerre önemsememesidir.
Çünkü zall bu sözlüğü böyle yönettikçe 3-5 aya kadar bu sözlüğün azalarak biteceğini anlayacak kapasiteye sahip birisi değildir.
Bu sözlük azalarak bittiğinde 'neden azalarak bitti ki şimdi?' Diye soracak kadar sığ bir insandır.

Moonlight sonata bir şeyleri ciddiye alıp buraya entry döşüyor ve sözlüğü ona buna yazmak için kullanan kekonun TEKi altına 'okumadım' diye entry girebiliyor.
Kabahat o Kekoda değil.
O kekolara burada yazma fırsatı verip, kendi kurduğu siteye ihanet eden zall'dadır.
çaylaklığın komple kaldırılması lazımken despotluk talep ediliyor zalldan. sizin kafanız da 2010da kalmış. ben ki çaylak olunca ekranım kilitleniyor dedim. adamlar umursamadı. kaç gün ve neden çaylak olduğumu bilemiyordum. bi de utanmadan yazar olmayı zorlaştıralım diyorlar. onu bi yapın da sözlüğe sadece siz girin. uludağ sözlüğü başından beri ayakta tutan kolay yazar olmaktır. son zamanlarda ceza almak da zorlaştı demek ki bundanmış. eskiden kankalar vardı birbirini tutar diğerlerine zorbalık yaparlardı anlaşılan tekrar öyle bir ortam isteniyor. çaylaklık kaldırılmalı hesap silmek de sadece zallın elinde olmalı. yeni yazarlık açmak da çok kolay olmalı. bunlar olmazsa sözlük biter. zall da bunun farkındadır.
zall' dan cevap gecikmeyecektir.

(bkz: arkadaşlar düzeldi)
kısaca demiş ki reis, "sözlüğe sürekli yazar alan sistemin iptal edilip yazar olma sürecinin zorlaştırılması her şeyi çözecektir" evet kesinlikle reyis. zall ibnesi gördün mü?
Okudum ve hayretler icerisindeyim. Bu sözlük eskiden böyle değildi.
Yaklaşık son 3 yıldır hep son üç ayın en başarılı gammazları listesindeyim. istisnasız. Başarılı gammaz sayım çok çok fazla. Ama bu kadar. Bir ilerleme yok. Adam haklı.