bugün

bok gibi olmuş. bundan tam 4 yıl 1 ay önce sözlükteki hesabımı silmiştim, daha yeni boka sarmaya başlamıştı sözlük o zamanlar. geçen gün çok özlediğimi farkedip bu üyeliği aldım, ortam hala bok, yeni tasarım da üstüne tüy dikmiş.
şu kafirler yüzünden en sonunda kullanmak zorunda kaldım. gelsin donuzlar gitsin domuzlar.
sırf bıktırıp usandıran çoğu yazarı donuza eklemek için kullanılası tasarım.
başlık kaldırma özelliği çalışmıyor.
az biraz takılmak istedim olmuyor abi eski candır beğenemedim.
Sözlüğün tasarımı oldukça ergonomil ve kullanıcı dostu durumdadır. Bu kanıya varmak çok kolay çünkü kullanım kolaylığı ve profesyonel tasarımı idealdir. Yeni ve daha güzel tasarımlar mutlaka ileride gelir.
en azından picasso ölmedi teması eklenmeden zorunlu hale getirilirse sözlüğü bırakmama, en kötüsü ara vermeme sebep olur. he parlak fikre ihtiyaç duyarlarsa da söyliyim, sözlüğü twitter benzeri bir hale getirmek iyi bir fikir gibi.
bok bildiğinden bok amına koyum.
zallın kendisinin suya yansıyan suretinden ilham aldığı söylenir.
isteyenin yazabilmesi, istemeyenin kullanmaması gereken tasarım. her yazar sürekli yeni tasarımı kullanmak mecburiyetinde değildir. zaman zaman eski tasarımda birini engelli listeme ekler, görüntüyü değiştirirsin, zaman zaman okumak ve diyalog kurmak istemediğin bazı yazarları yeni tasarıma geçip donuza eklersin. yazarların bu özgürlüğü olmalıdır.
yönetimin her iki tasarımın istenildiği zaman kullanılmasına izin vermesi olumlu bir hamle olacaktır düşüncesindeyim. elbette son söz yönetimdedir.
- sigmiym tasarımını zall.

çok şükür eski tasarıma dönüş yapabilmekteyim.
göz yorucu olduğu için sevilmeyendir.

şu gözü yormaz.
görsel

fakat bu yorar.
görsel

[mobil de sıkıntı yok.]
Zall'ın kesilmek istemediği için mezbahaya girmek istemeyen inekleri itekleyen kasap gibi bizi zorla iteklediği tasarım.

Geçen gün silik entrylerime bakayım dedim otomatik olarak yeni tasarıma yönlendiriyor. Herhalde bu uygulama zamanla diğer alanlara da yayılacak.

Zall, kardeşim. yeni demek en süper en iyi demek değil, yeni kötü de olabilir ve bu yeni tasarım kötü bir tasarım, gözleri mahvediyor, çingene bohçası gibi ne bir düzen ne de bir mantığı var, düzensizliğin düzeni bile yok. Zorlama bizleri abim, bu kadar saçmasapan sözlük içeriğine rağmen hala geliyor ediyorsak şu eski tasarım uğruna, yoksa en azından ben buralardan çeker giderim.
hani bazı kızlar vardır, tam sevişirken ''dur yapma, olmass '' der ama bir yandan da '' hadi gir içime hayvann'' diye iç geçirir. bu yeni tasarımı ona benzetiyorum. zall girmemizi istiyor. naz yapıyor zall, tam söyleyemiyor ama çok istiyor. belli bu. eski tasarımda her hangi bir butona bastığımız an içine giriyoruz zaten. pat diye kendimizi yeni tasarımda buluyoruz. o zaman ohşşş diyor zall. bak girdin işte hayvan diyor. çok fantezik şeyler icad ediyor. öyle tatmin oluyor. yakında içinden hiç çıkartmayacak köfte. doymuyor.
aslında güzel olan tasarım. Ancak bazen sorun çıkartıyor.

Aklıma şöyle bir çözüm geldi. Zall yeni tasarıma "eski tasarım" diye tema yapsın. Millet onu kullansın.

Çok saçma oldu bu da..
yazarların keyfi olarak geçmek istemediğini düşündüğüne inandığım zall icadıdır. güzel olmadığı için geçmiyoruz reyiz, okusana buraları. herkesin derdi farklı. benim derdim, eski tasarımda kullandığım gri arkaplan üzerine mor yazılı temanın aynısından istiyorum. yoksa geçmem. valla bak *
yine yeniden fırat tan gelsin.
http://galeri.uludagsozlu...udağ-sözlük-yeni-tasarım/
git gide daha da kullanışlı olmaya başlayan tasarımdır.
zalll canı sıkılıyo değiştiriyor.yazarlar memnun mu danışma yok.
hababam sınıfı'ndan edebiyatçı zühtü hocanın da beğenmediği tasarım. Bu kez onunla hemfikiriz. yeni yok, yeni yok.

(bkz: ben yeni lafını katiyen sevmem)
açık konuşacağım;

"yeni tasarımın amına koyayım..."

sanırım gayet net.
karhaneyi süsleyim derken sermayeleri kaçırtacak tasarımdır.
uludağ sözlük mobil den girip normal siteye tıklayınca eski tasarımdan kullanıbiliyorsunuz.
gün içerisinde kullandığım hoş bir tasarımdır.
ben hep mobilden girdiğim için sorun olmayan tasarımdır.

(bkz: hep 50 liralık benzin kullanmak)

not: gerçi mobil uygulama da afedersiniz bok gibi.
mis gibi portakal çiçeği kokan hoş bir tasarımdır.