bugün

içlerinden bir tanesinin çok şapşik olmasıyla ünlü kişilerdir.

görsel
(bkz: uludağ sözlük moderasyonu)
içlerinden biri ben at kafasıyım demiş.

Sonra bu sözlük niye böyle?

Modu ne ki sözlüğü ne olsun.
Ulu ofiste sıradan bir gün. He.
Son 10 dakikadır ışık hızında entry taşıyan vasıfsız grubu. Evet.
21.05.16 tarihinde bir derdim var a yazdığım soruna cevap vermeyen hala açık tutan moderasyon.
kasıtlı yaptıklarını biliyorum.

iki gün önce uludasozluk adlı mod gelip uyarı vermesinden ve bununla ilgilenmemesinden bellidir.
kasıtlı olarak bir derdim var bölümünde sorun bekleten kişilerdir.

ayrıca adamın biri şu başlığı açar:

https://www.uludagsozluk....C-de-k%C3%BCrt-%C3%BC-de/

ama ses eden yok. neyse zaman her bokun ilacı.
diğer sözlük moderasyonlarının yanında zemzem suyu ile yıkanmış gibi kalan duyarlı ve anlayışlı yardım ekibi. ekşide moderasyon seni sarhoşken kazayla banlasa, hakkını arayamazsın bile. bitti, gitti. buranın gene çok iyi. şükredin.
ekşi sözlük moderasyonu ile kıyaslanmayan moderasyondur. ekşi sözlük sanki benim yuvam. sikim yazarlarını da moderasyonunu da. kurucusunu da. amına kodumun zırtapoz komünist piç kuruları.
görsel

kafaları nedir anlamadığım moderasyondur. adamlar neler yazmışlar. adamın silme gerekçesine bak hele. devam devam.

ama hakkınızda iyi şeyler duymuyorum...
Yahu iyi ki bir sey rica ettiğimiz adam abilerdir.
3 gündür ses seda akis yanki hicbir sey yok.*
şu sıralar sol frame in ağzına bir şeyler yapanlara en ufak bir yaptırım uygulamayan moderasyondur.

ulan iyice kreşe döndü ortalık sesini çıkaran yok.

50 tane "kördüğüm dizisindenki yakışıklı" türevlerinde saçma sapan başlık açıldı,

ama ses çıkaran yok.

aynısını siz yapsanız doğrudan basarlar çaylağı, ama bunlar sözlüğün içine eder, kimse sesini çıkarmaz.

aferin aferin,

böyle devam edin ki iyice ana sınıfına dönsün buralar.
sanırım birkaç gündür sözlüğe pek uğramayan ekip. ya da günde 2-3 dakika şöyle bir takılıp geçiyorlar. sözlüğe son günlerdeki bu kadar ilgisizlikleri anca böyle açıklanabilir.
bu arada, günlerdir sözlükle pek ilgilenmez ve formata takla attıran entrylere müdahale etmezken, kendileri aleyhine ifadeler içeren bir entry'yi kaplanvari şekilde adeta uçarak silmeleri yarmıştır.
Yazıcak başlık bulamıyoruz sayın moderasyon. Eylem yapıp topluca gideriz bak.
kimseye özel işlem yaptıklarını sanmiyorum. zira beni de siklemiyolar.
1 haftadır derdime cevap yazmadilar.
yaptığım bir teklif vardı.

modların modluğa devam edebilmesi sözlük yazarlarının oylamasına bağlanmalı. yazarların oyu ile azledilebilmeli yetersiz bulunan modlar. tembellikleri son bulur.
gece yarısı saat 1 ya da 2 gibi istatistiklere girecek entrylere bakıp, içlerinden niteliksiz ve formata aykırı olanları elemek çok mu zor arkadaşlar? buna ayıracak 5 dakikanız yok mu gerçekten?
alın yönettiğiniz sözlüğün 28 mayıs 2016 tarihli en beğenilen entrysi;
görsel

kime anlatıyoruz alooo. duvar olsa karşımızda dile gelirdi.
Gayet iyi çalışan oluşum. Lookine kezban demiş doğru demiş niye silsinler? Evet.
tüm gündemleri lookin olan moderasyondur. amına koyim biz ölsek zaten toprak atmazlar.
Sözlükte meydana gelen tartışmaları, cinsiyet sapıklığıni, mezhep çatışmasını zevkle izleyen kişi güruhu.

Moderasyon bu tür olaylardan besleniyor ancak böyle uludağ sözlük gündeme gelebilir ki .

Entry sayısı fazla olabilir ama entry kalitesi yerlerde sürünüyor ve zall hiç de halinden memnun değilmiş gibi gözükmüyor.
Bugün pazar ilişmeyin.
Sözlüğü otomatik plota bağlayıp manitalarıyla kırda bayırda sefa sürüyorlardır.
şu sıralar sözlükte "allah, kitap, insanlar, sözlük yazarları, inançlar, kişiler" vs. kimi bulursa hakaret yağdıran,

ve bunu da sürekli bir hale getiren bir ergene göz yuman sözlük görevlileridir.

uyuyorlar efendim, durduramıyoruz.
Zall a ökkesh deyince entry silen moderasyondur. Hayır ne var yani ökkesh deyince. Bir ökkesh kolay olunmuyor.

Mesele ökkesh olmak değil, mesele ökkesh olamamaktır. işte günü gelecek ökkeshliğin değerli bir durum olduğunu anlayacaklar.
Yazarlarin dertleriyle ilgilenmeyen moderasyon. Eskiden boyle miydi be.
Zall modlarin calismiyor. Uzgunum.