bugün

biri hariç kafası güzellerin topluluğu gibidir.
entrylerin çoğunu yetkililerin 'ortak kararla' sildiğini bilmeyenlerin laf attığı moderasyon.
eleştirenlerin haklı yanları da vardır elbette. ama 'ikimiz de polemik yaratan entry girdik, neden sadece benimkisi silindi?' demenin anlamı yok.
sebebini açıklayalım hemen: muhtemelen iki taraftan sadece birinin entrysi gammazlanmıştır ve yetkili paneline düşüp silinmiştir. diğer entry gammazlanmamıştır. modlar ya da yetkililer tek tek polemik yaratan entryleri takip edip kafalarına göre siliyor değiller yani. hangi entry gammazlanmışsa ona bakıyorlar. polemik durumunda, iki taraftan birinin özel şikayeti herhangi bir moda iletilirse o zaman modlar tarafından şikayet haklı görüldüğü takdirde entryler silinir. yetkililerin tek başına silme yetkisi yoktur, entrylerin silinmesi 3 yetkilinin ortak kararına bakar. o yüzden böyle özel şikayetler modlara ya da bir derdim var'a yazılmalıdır.

umarım artık bu konuda daha fazla aynı temalı entry girilmez.
Yazarlar hakkında ki uygulamalarında dengeyi tutturamayan belkide en büyük problemi bu olan moderasyon. Zira tabii ki ''yaşasın pkk'' diye başlıklar açan gönderilmelidir. açıkça düşüncesini değilde propagandasını yapanları yollamaları gerektiği gibi, faşizm propagandası yapan ve milli duyarlılık maskesi altında küfürler savuran, hakaret eden cahil takımlarıda yollaması gerekmektedir. Aynı zamanda kadına hakaret eden üyeleri, olmadık provakasyon amaçlı başlık açan insanları da yollamalıdırlar. Böyle bir şey olur mu ya oldukça samimi bir şekilde politik anlamda düşüncesini ortaya koymuş yazarları nasıl kovabilirler anlayamıyorum. Sanırım yaptıkları işlere kendi kişisel duyarlılıklarını çok fazla dahil ediyorlar ve sözlüğün genel galyana gelişlerini fazlasıyla dikkate alıyorlar.
işlerine geldikçe entry silen moderasyondur.

ya allah aşkına ece kscg diye bir yazar bozuntusu var.
görmüyor muyuz bunu?
tematik moda geçmiyor.
habire spoiler kullanmadan sol frame saçmalatıyor.
sürekli kes yapıştır yapmanın cezası yok mu arkadaşım?

bi uyanın allah aşkına.
entry silmekten büyük zevk duyan moderasyondur. arkadaşım adam orda düşüncesini bildiriyor bir emek var orda yok şu sebep yok bu sebep otu boku silecekseniz yazmasın millet. ayrıca çöplüğümü her geçen gün kabartmaktan bıkmayan moderasyondur.
iyi calışan moderasyondur. en azından şikayetlerim her zaman taraflarından değerlendirildi.
(#16847855) bununla uğraşacaklarına bkz larla uğraşan moderasyon.
san marino'yla ne alıp veremediğini anlayamadığım moderasyondur.

öyle ki; san marino - karadağ maçını, sözlük formatını alt üst ederek sevgili san marinolu yazar kardeşlerimize aktarıyorum, evet kabul sözlük formatının içine sıçtım. ancak bu moderasyon, diğer maçlarda mesela; fenerbahçe - galatasaray, - türkiye - estonya maçlarında yazılanları okumuyor mu? incelemiyor mu?

"ohh koyduk.

attık 1-0 oldu.

gooooooooooooooooooooool."

gibi binlerce entry hala sözlükte duruyorken bu sözlük moderasyonu benim san marino'mdan ne ister.

sözlük formatı sadece san marinonular için mi var ameka!
shakespeare sözlük yazarı olsa "sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif" nedeniyle shakespeare'in entrylerini silebilecek moderasyondur.
görsel
bu kadar insanla uğraştığı için çok sabırlı olduğu tartışılmaz bir topluluktur. cidden çok zor işleri var. kime ne yapsa diğeri bıdı bıdı konuşur. '' aşağı tükersen bıyık, yukarı tükürsen sakal'' olayı. ters oldu ama olsun.
bu akşam sorunlara çabuk cevap veren topluluk. aman nazar değmesin.
tam 4.5 yıl önce yazdığım girdiği silen topluluk. hızlarına hayran kalmamak elde eğil.
am, göt, sik den rahatsız olmayan insanlardan oluşmuş bir grup, bilmem kaç aydır burdayım, hala sözlüğün konseptini kavrayamadım, koyan koyana, eyvallah arada bende koyuyorum, ama bazen koyduklarım siliniyor yasak diye, ama şimdi bakıyorum yanda yine koyan koymuş, küfür serbest mi değil mi onu hala çözemedim mesela, sikmek serbest onu biliyoruz, akşama kadar 50 başlık açılıyor..
polemik amaçlı entrylere bırak ilişmeyi damına* dahi koyan moderatörlerdir.

****son silinen entry ve sebepleri burada, polemik amaçlı entryleri silmeyen moderatör yoktur, olumsuz eleştiriyi hazmedemeyen yazar vardır!!!****

--spoiler--
the viper

iki saattir kendisine sağlam sövmem için çırpınan yazar.

kardeş o kadar sözlük adabına hakim adamlarız sence sana özel mesaj ile giydirir de kendimi riske atar mıyım? *

sözlüğün bana vermiş olduğu yetkiye dayanırım, o şekilde birşeyleri dayatrırım. şimdi istediğin kadar mesaj atabilirsin. *

http://c1207.hizliresim.com/z/1/93pds.jpg
(01.07.2012 22:04)

Diğer sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler silinir.

iskandinav

bim in çıkaracağı enerji içeceği başlığına yazıp başlığı upladıktan sonra sildiği her entrysinin ekran görüntüsünü alıyorum. *

çalıntı bir başlıktan bu kadar nemalanan başka bir isim daha yoktur. 50 ye tamamlanınca bütün görüntüleri buraya ekleyeceğim. silme artık güzel kardeşim yeter!
(10.09.2012 20:33)

jonycooker

yavşak yazardır neredeyse otuz yaşında olmasına rağmen 17 yaşında bebelere yazılmaktan haz alır askıntı amına çaktığımın yavşak sünepesi.
(21.08.2012 12:23)

(01.09.2012 10:34)
entry'i sil
canlandır
(mod. kontrolü)

ragnarok

HiÇBiR iDDiASINI KANITLAYAMAYAN, SADECE HAKARET EDEN BiR KIZ COCUĞU.

MODERASYON ORDA,
BDV BUTONUNDAN YAZDIKLARIM ORDA,
YERi GELDiĞiNDE ZALL'IN ( AKILLI OL SiLiK YEMEK ÜZERESiN MiNVALLi MESAJINA VERDiĞiM YANIT ORDA)
DiĞER MESAJLAŞMALAR VE (bkz: ULUDAĞSÖZLÜK MODERASYONU/@KOMiNiSTiMAM) BAŞLIĞI ORDA
BUNDAN ÖNCE Ki iCRAATLERiMiZ iÇiN iSE ÖZELLiKLE iSiM VERMEK AYIP KAÇAR * AMA EN AZINDAN BiLEN BiLMEKTE.

BUNCA KANITA RAĞMEN, KÜÇÜK KIZLAR GiBi KÜSÜP GiDEN GiDERKEN DE HAKARET EDEN ARKADAŞ DA BURDA.

DAYANIN BiRAZ CANLARIM BENLERiM... BÖYLE EN UFAK SATAŞMADA iZNE AYRILMAK OLMUYO, EN SON BEYDAGLi DA AYNI ŞEKiLDE HESABINI SiLDiRMiŞTi ACEP NEDEN Ki?

FAKE OLDUĞUMU iDDA EDEN YAZARDIR. BU BAKINIZ DA MUTLU OLSUN DiYE GiRiLMiŞTiR. (bkz: FAKE HESAP KULLANAN YAZARA KAFAM GiRSiN)
(17.07.2012 16:55)

kuresel ikinma

pkk ve pkk lılardan prim yapmayı kendine amaç edinmiş yazar.

hakketten öyle ya sakın bana kimse şey demesin; "ya vatansever bu"! lan vatan sever adam pkk ya sövdü diye eksilenince, anında yazıyı editler de ağlar mı? iki tane eksi vatan dan daha mı önemli, sen yediğin iki tane eksiye ağlıyon, sonra diyon ki, "ağlayıp bu şerefsizleri mutlu etmeyelim, vatan sağolsun!"

yemez hacu kusura bakma valla.
(14.09.2012 15:17)

(14.09.2012 15:55)
entry'i sil
canlandır
(mod. kontrolü)

kuresel ikinma

--spoiler--
(bkz: #16392102)yırtık dondan fırlar gibi çıkan adam. birincisi ben hiç bir zaman, açılmış başlık açmam.
--spoiler--

bu açıklamasından bir kaç dakika sonra, silik kutumda şöyle birşey vardı;

--spoiler--
(#16392108) lego dan kürdistan kurmak

(bkz: lego dan kürdistan kurmak)

başlık-entry silinme sebebi

(02.08.2012 06:51) •entry'de bahsi geçen sorun/durum incelendi.
--spoiler--

sonra hep sen mi haklısın imam, hep sen mi haklısın imam... belki bu diğer arkadaşlar hakkında saçmalıyorum yanlış yapıyoruöm, özeleştiriden kaçıyorum ama işin içinde sen ve mini kurnazlıkların varsa, bak gördüğün gibi hiç yanılmıorum. kendi yazdıklarınla, kendini haksız çıkarıyorsun. buda beni mutlu ediyor...

şimdi topla milleti, ne yapacağınızı biliyorsunuz. *
(02.08.2012 15:10)

entry'i sil
canlandır
(mod. kontrolü)

kuresel ikinma

ehhe oturduğu yerden anca seri şekilde eksi oylayabilen çaylak. yazar olsa eski başlıkları kendininmiş gibi göstermeden yazar, terbiyesiz terbiyesiz konuşup inanları yapmış olduğu çirkinliğe alet etmezdi;

--spoiler--
çaylak olma sebebine gelince;
(bkz: #16392179) numaralı entry e istinaden, anası zamanında her halukarda göt veren, kişinin isyanı. şimdi bu adama orospu çocuğu dersin silerler. ama bu entryden sonra başka ne denir ki!
--spoiler--

darius ve krezus reloaded adlı yazar abiyimiz ile sözlüğe sipariş olarak verilmiş entrysinde frank zapatta nın annesi hakkında aleni bir şekilde g.. v.. ayrıca frank zapatta ya da o.ç deniliyor. şimdi burda şöyle bir olay var.

--spoiler--
biz yaptığımız zaman, polemik oluşturuyorsunuz deniyor, entryler başlıklar çatır çatır siliniyor? bu kişinin nezdinde, yönetime tekrar teşekkür ediyoruz!
--spoiler--

şeklinde bir yazıyı neye dayanarak, darius ve krezus reloaded adlı yazara yazdırabiliyorsun? bu adamı nasıl bı kadar iğrenç bir şekilde kullanıyorsun?

laa gammaz olan sensin, veriyorsun entrylere ayarı, sonra nickaltından beğenmediğin bütün entryleri kaldırttırıyorsun, (bkz: küresel ikinma/@koministimam) sayfalarca giydirdiğim, zoruna gitti diye sildirdiğin entryler bunun altındaydı. şimdi silik kutusunda duruyor, o kadar varsa .. şikayet etme canlandırayım? kimseye silin bunu yeaa deme ama! sonra insanları mod yalakası falan diye fişlemeye çalışma. bu modlar beni silemez! silemez çünkü ben bu formatın ta ortasına kadar koymuşum. senin gibi adama direk küfür edip, sonra " neden çeylaam ben yeaa" demiyorum.

dua et o moderasyon beni değil seni koruyor, yoksa sırf ;

--spoiler--
çaylak olma sebebine gelince;
(bkz: #16392179) numaralı entry e istinaden, anası zamanında her halukarda göt veren, kişinin isyanı. şimdi bu adama orospu çocuğu dersin silerler. ama bu entryden sonra başka ne denir ki!
--spoiler--

şunun için yersin siliği! akıllı olda sole dairusa silsin orasını, yoksa etik olarak ya sen ya o birinize girer bu entry hacu demedi deme.

gitmesin zoruna bebeim. gitmesin. *
(02.08.2012 15:04)

entry'i sil
canlandır
(mod. kontrolü)

kuresel ikinma

VAY AMK VATAN SEVDALISI OLDU YA LA GENE YAZARI. YAHU ADAM ANLATIYOR iŞTEEE, DiYORSUN Ki HADi ARTILAA. BAK EKSi VERiYOLAR . * E BUNLAR YALAN MI? BAK BU BiR DEĞiL iKi DEĞiL BEŞ DEĞiL, ULAN BiRi NEDEN ÇIKIPTA DEMiYOR Ki iMAM Bi TANE ENTRY NOSU GÖNDERDi, ARTTILA DEDi, NiCKALTI YAZ DEDi. HAYIR GÜZEL GÜZEL NICKALTI YAZDIĞI ZAMANLAR, HERKES KANKAN ÇOK CAN CiĞER CANCiŞ YAZARIN DA iŞ LAHANANIN SAPINA GELDiĞiNDE NDEN AĞLIYON BEBEEEM? *

Bi KERE NE KADAR EGOiST OLDUĞUN ŞURDAN BELLi, SEN SANA YAPILAN SUÇLAMALARA ADAMLARIN DEĞiL, KENDi NiCKALTINDAN YANIT VERiYORSUN. BU ÇOK YANLIŞ AYIP, ETiK DEĞiL!!!

AL HADi MUTLU OL U U P UP. * AMA ŞiKAYET EDiP SiLDiRMEK YOK, 15 DAKiKA DURSA YETER BU YAZI. SONRA KENDiM ZATEN SiLERiM.
(14.09.2012 15:29)
--spoiler--
(#16895216)
şöyle bir entryi başka bir yazar yazsa çok silinirdi o entry. hatta yazar bile ceza alırdı. başlık bile ofsayt amk. helal olsun size modlar. papucumun modları.
sözlüğün taşınıp hızlanmasından sonra
kendileride hızlanmış moderasyonlardır.
entryyi fark edip silmeleri 4 saniye kadar.
(bkz: sakin ol şampuan)
benimle alıp verip veremedikleri bir şey olduğunu düşündüğüm moderasyon. sözlükte saçma sapan bir sürü küfür içerikli entryler dururken bilgi içerikli bazı entrylerimin silinmesine anlam verememekteyim. gülüp geçelim.
"akp sıçıp sıvıyor entry'leri silerek durumu kurtaramazsın ey moderasyon" demek istediğimdir.
adil olmayan moderasyondur. hbbia denen adam(!) hakaret ettiği zaman sorun yok ben onun hakkında ufacık bir şey yazdığım zaman hemen silerler.
başıma bir şey gelmeyecekse ; hiçbir aktivtesini beğenmediğim moderasyondur. ''zhamqi'' ''phanpa'' yazsa adam sözlükte yazar olacak nerdeyse. tebrikler.
silik olurum herkesin yararlanabileceği bir haktan yararlanır geri gelirim.

yazar kendi silik olmak istemişse, isteği doğrultusunda sözlüğe geri gelebilme şası var bir sefere mahsuben. daha önce ceylina kardeşimizde de yaşandığı gibi. neyse durun sorun bu değil.

ayrımcılığa ve çifte standarta hayır diyoruz. her zaman da böyle dedik.

#16892991 sırrı sakık ın oğlunun şehit olması

--spoiler--
sırrı sakık ın oğlu şehit oldu
--spoiler--

caps ile,
ses kaydı ile,
fotograf ile
link ile,
gazete küpürü ile
desteklenip bu sözlük de herkese gösterilmezse inanmayacağım ve ne kadar yavşak bir sözlük kullanma alışkanlığımızın olduğunu üzülerek belirteceğim hede..

nerde ulan hangi pkk lı demiş, bir kişi çıksın desin ki bu dedi, aha burda yazıyor!!! eyvallah dıycem.

balkondan atlayan ve uyuşturucu almış bir insanın hiçbir yolda şehit olmayacağını herkes biliyor.

sen neyin primindesin ???? diye sormazlar mı adama?

ulan neyini eksiliyorsunuz??????? hacı biri desin ki şu gerizekalı şehit diyo ölen çocuk için!!!!

bi kişi çıksın göstersin yahu haberi.... bu kadar adi olmayın yetr ulan.

(16.09.2012 13:29) •Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir.
--spoiler--

bu entry silindi. sebep?

argo ve hakaret. yavşak eğer sözlükte hakaret olarak geçiyor ve bu başlığın altında onlarca küfür duruyorsa kimse iki yüzlülük, çifte standart için.; "konuşsana imam" demeyecek. benimle bir olup bu olayı açıklığa kavuşturmadan, kendi dertlerine düşmeyecek!
size sarı laleler aldım çiçek pazarından.

edit yapıp küfrettim diye 5 gün çaylak verilir mi allahsızlar? *
tanım: iyiler hoşlar ama çok adaletsiz ve acımasızlar.
neden çaylak oldum diye sormak istediğim moderasyon. ne günahım vardı kendi işinde gücünde bri insandım etliye sütlüye karışmazdım. kaç gündür ağlıyorum biliyor musunuz? içiniz soğusun.

peşin edit: şaka vallahi ihhihihi.

(bkz: gammazlar için rehber) diye bişey yapmışlardı zamanında, m baran sağolsun. epey bı yazmış döktürmüş, bazı başlıkların imtiyazından bahsetmişti, nick altı, anket tarzı entryler falan. bokunu çıkarmamk lazım. anket tarzı başlıklarda tanıma gerek yok! e sen bu entryi silersen kendinle çelişirsin.

ne oluyor moderasyon ne oluryo götün başın oynuyor. derler adama.bence dedirtme.