bugün

fatal abimizin girdiği şu entrydeki nota dikkat edilmesi gereken ligdir.
(bkz: #4452807)

işte o not:
(not: eksilemenize gerek yok canlar.. siz hazmetmesenizde bu organizasyona 60 kişi katılmaktadır..)

seninde dediğin gibi fatal abim kim hazmedemiyor olursa olsun ya da başka şeyler bu organizasyona 60 kişi katılıyor ve bence bu insanlarla geçirdiğimiz vakit mükemmeldir.bu eğlenceyi sona erdirmek büyük hatadır.yapılan ne olursa olsun ama ne olursa...
şuan için sona ermesi üzücü bir durumdur. sonradan devam etsede melankolik'in dediği gibi "bu sözlüğe dair bir şey yapma hevesimizi kırdıklarından dolayı bir soğukluk girmiştir", ilk anki tadını vermeyecektir. bu tür organizasyonlar uludağ sözlüğün adına daha çok duyurulmasına, diğer sözlüklerin imrenerek ve takdir ederek baktıkları bir organizasyondur. her yerde olduğu gibi burada da sözlüğün ilerlememesini, mesafe katetmemesini isteyen kişiler vardır/olabilir.

fatal ve melankolik adlı yazar arkadaşlarımızın ve diğer görünen ve görünmeyen organizasyonda emekleri geçen tüm herkese teşekkürler.
katılımcıları kullanılmış ligtir.

fatal ve melankolik isimli yazarlarımızın önderliğinde başlatılan bu organizasyon, istenen katılım sağlanmış ve istenenden daha da olumlu sürmeye devam ederken bir anda bu yazar arkadaşlarımızın iptal deklarasyonuyla sona ermiştir. bu yazarların kararının sebepleri katılımcılar tarafından asla kabul edilemez; ki gerekçelerinde haklı dahi olsalar haklılıklarından doğan tavırları başkalarını etkilememelidir.

''kullanıldık'' ağır olmaz bu durum için; kendilerine sergilenen tavırların karşılığında bu kararı verirken başka insanların plan ve programını değiştirip katıldığı bu ligi iptal etmek nasıl bir yarar sağlamıştır kendilerine? seslerini daha çok insan mı duyuyor şimdi? biz bunu mu sağladık?

o beğenmedikleri tavırların en kralını hiç suçu olmayan katılmcılara bizzat kendileri sergilemiştir. ben bu entry i girmek için 15 gündür bekliyorum çünkü ben de çaylak yapılmıştım. ama eminim onların çaylaklıkları daha önemlidir.

fatal kardeşimizin moderatör olması durumunda, şu anki moderasyonun kendisine layık gördüğü yaptırımın daha beterini sözlük için uygulayacağına neredeyse emin oldum artık. ''hocaya kızıp oruç bozan'' bu bencil tavrı sonuna kadar protesto ediyor; ligimizin kurucusu bu kişilerin elini sıkmış olmaktan ötürü duyduğum pişmanlığı cümle usbgl fertlerine ilan ediyorum.

daha da davosa gelmem.
devam edecek olan lig.
sözlük bünyesin de yapılan usbgl hiç kimseyi kullanmamıştır ve hiç kimseye kendini kullandırtmamıştır! belli başlı sebepleden dolayı 4 kişinin haksızlık, adetletsizlik ve düzensiz işleyen yönetime ters çıkmasıdır. ne lig bünyesinde oynayan 50 kişilik bir topluluğa nede oynamayan uzaktan takip eden yazarlar ile sorunu vardır bu sözlüğü tanıtan aktiviteleri haketmeyen moderasyon hariç.

ligden elini ayağını düşüncesini çeken bu kişiler üzerin de ne kimsinin ne alacağı vardır ne vereceği verdir.

4 oyuncu jubilesini yaptı ve gitti bu kesin bir karardır fakat geri kalanlar devam ettirebilir. pişmanlık göreceli bir şeydir. kimisi bir el sıkarak pişman olur kimisi mutlu, kimisi böyle bir organizasyonu sözlük bünyesine kavuşturmaktan pişman olur çünkü haketmeyenlere haketmedikleri değeri verdiklerinden.

güzel bir fıkra vardır hatırlayanlara,

adamın biri bulgur kaynatmış ve kuruması için sermiş. Sonrada Allah' a dua etmiş. Allah'ım bulgurlarım kurumadan yağmur yağdırma demiş. Bulgurlar tam kurudu kuruyacakken akşam üzeri yağmur yağmaya başlamış. Sabah eşeğinide ahırda ölü bulmuş.
Ramazan ayı gelmiş ve adam oruca niyetlenmiş. iftara 5 dk. kala yakmış bi sıgara ve yukarıya doğru dumanını üflemiş adam

Nasıl illet oluyorsun şimdi bana değilmi ? ayrıca eşeğide kurbana saymazsam şerefsizim...

daha görülecek ve yapılacakların var olduğunu anlatmış adam, bilmem anlatabilmiş mi?...
(bkz: giden gitti kalan saglar bizimdir) devam..
katilmak icin geç kaldigim lig, organizasyonda bir takim sıkıntılar olduğunu duysak bile devam etmesini sözlükteki futbol severler adina merakla bekliyoruz.
kaptanım olan baltali ilahın uğrunda işini bıraktığı ligtir.ayrıca benimde kalkıp bursadan geldiğim ligtir.gelmeyip evimde oturup dvdmi izlerken biramı yudumlayabilirim fakat geliyorum.ve pazar günümü tamamen bu lige ayırıyorum.bundan pişman değilim gayet eğleniyorum.benim yaptığımı bir kenara bırakıyorum bu lige katılan bütün arkadaşlarımız fedakarlıklar yaparak geliyorlar.ve kullanılmışlık konusunda da saylon muzaffere katılmıyorum dersem yalan olur.

4 arkadaşımızın, abimizin jubile yapıp gitmesi olarak adlandırılsada bu büyük bir kayıptır.çünkü 4 arkadaşımız, abimiz ligin iptal olduğunu söylemişlerdir,usbgl.com adresinide iptal etmişlerdir ve hala kullanmadıklarını,katılanlara karşı bir şey olmadığını söylemektedirler.madem böyle bir şey olucaktı söyleseydiniz iki kişiye "bak aslan biz gidiyoruz artık siz ayarlayın bunları,organizasyon size emanet".

hiç olmasaydı dediğim entrikaların meydana geldiği, dallasa dönmüş ligtir.katılan bütün arkadaşlarımın devamlılığını sürdürmesini bizzat temenni ediyorum, herkes burada ne kadar çok eğlendiğimizi biliyor.

pazar günü usbglde görüşmek üzere. tüm takımlara üçüncü hafta maçlarında başarılar diliyorum her şey gönlünüzce olsun.

(bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
resmen devam eden ligdir.st istanbulls takımı bir kaç takviye yapmıştır ve lig hiç hız kaybetmeden bütün eğlencesi ve çekişmesiyle devam edecektir.
her ne kadar iyi niyetli olunsa da görüntü itibariyle ön ayak olan kimselerin protestolarında ''kullandıkları'' ligtir.

çaylak yapılma sebebiyle (ki birkaç gün öncesine kadar aynı durumdan muzdarip biriydim) başlattıkları organizasyonu böyle bir sebepten protesto ederek bırakan kişiler bu duruma tepki gösterenleri eleştiriyor.

gazoz ligini bıraktıklarını açıklayarak insanların eğlencesine su katmaktan başka neye hizmet ettiklerini sanıyorlar?

bu ligi bırakmanın, üye sayısı on binlerle ifade edilen bir toplulukta ne etkisi olacağını sanıyorlar?

bulgur fıkralarıyla bir kalabalığın motivasyonu geri gelecek mi?

ligin başlığı altına ''iptal'' yazıp buna tepki gösterenleri eleştirmek tamamen ''sen kimsin lan'' manasına geliyor ki bu tavır yaptıkları mücadelenin kendisine aykırı ve kendi mücadelesine muhalefet eden bir tutumdur.

bundan sonra organizasyon yapacak sayın üyelerimizin şahsi meseleleri organizasyonun önüne geçecekse, bununla ilgili bir uyarıyı önceden yapmalarını rica ederiz. ''biz bıraktık siz devam edin işte'' mantığını da ilköğretim döneminin ötesinde görmek üzüyor yazarları; gelip o organizasyonda anlatırsın derdini ve saylon kardeşin ne pahasına olursa olsun yanında olur; 'verin misketlerimi oynamıyorum' tavrı kesinlikle aşabileceğimiz bir tavırdır.

harbi tanım: 3. hafta champagne-istanbulls maçında ilk 2 haftayı oynamış tüm oyuncuları sahada görmek istediğim ligdir. bu kadar eleştiri ve bu kadar fikri çatışmaya rağmen aslan gibi başlatılan işin aslan gibi bitmesini dilediğim ligdir.

anlamayana edit: ısrarla çatışmaya çekilmek istenen sözlerim anlaşılamıyor heralde; 'sözlüğe koyim size bir şey olmasın' düşmüyor mu sizin süzgeçin altına?
her şeye rağmen devam edecek olan ligdir.

pazar günü tüm usbgl ahalisiyle görüşmek üzere.
ligde dengeler değişecek namalup iki takım karşı karşıya geliyor bu hafta alt sıradaki takımlara gün doğuyor.usbgl hız kesmeden tüm heycanıyla devam ediyor.
http://usbgl.blogspot.com/

bitmemiş ligdir. devam edecektir.

her gün güncellenecektir. bilgilerinize...
(bkz: sahlep) cime başarılar diliyorum.... herkese başarılar tabii ki de, sahlep yaşından büyük işler başarıyor....
temelde bu sözlük adına bir şey yapılmaması gerekliliğini ortaya koymuş ve sözlüğe ait olmaktan kurtarılarak devam eden lig. birşeyler yazmak istemiyorum artık buraya s.ktip olup gideceğim ben. sadece son pisliklerimi topluyorum, entrylerimi düzenliyorum filan. 1 haftaya kalmaz defolup gitmiş olurum. uludag sözlük kendi başına devam etsin nereye gidiyorsa.

ayrıca bizim 4 tane çobanımız da dağa küsmüş ve dağın bundan haberi yok. neyse.

sözüm ligden çekilen 4 arkadaşıma;

"1 hafta içinde kendinizi sildirip gitmezseniz burdan samimiyetinizden şüphe duyarım."
melankolik'i kendi kendine röportaj yapmaya zorlamış, 2 sene içerisinde devam ediyor olursa dahil olacağım ligdir. **

edit: chaotic good ile yapmış. *
yüz kere tekrar edilsede bıkılmayacak dile getirilecek kelime ''kullanmadık-kullandırmadık''. kimsenin ne eğlencesine işedik nede çamur attık ki bunu yapmak istemeyiz bu böyle bilene dostlar. kimse eleştirilmedi kimse küçük görülmedi. sana göre süt bana göre çikolata kendi şahsi meselemiz için birilerine ön ayak olmadık.

içinden dersin senin fikrindir ''ulan siz olsanız da olur olmasanız da'' aynı bizim fikirlerimizin de olduğu gibi. bakın işte her şey yolunda yarında maçlara devam edeceksiniz...

bir dost öneri de bulunur ''s.ktir olup gideceğim ve sizde kendinizi sildirmezseniz samimi değilsiniz'' sağolsun varolsun. görüşlerimiz de samimi olmasaydık şimdiye kadar geri dönerdik. sende gitmeyceksin ''lan'' nereye? daha söyleyecek çok sözün vardır senin.

tavsan daha küser dağın haberi olmaz, bir pire için yorgan yakılmaz bir deli taş atar kırk deli çıkarmaya çalışır, doluya koysan almaz boşa koysan almaz filan fıstık duyduk ve duyacağız da...

bilinmesi gerekilir biz sadece tek değiliz eğer sevdiğimiz insanlara karşı birileri haksızlık yapılıyorsa onun karşısında durur mücadelimizi veririz. desteğimizi gösteririz ne kadar sonuç alır o başka bir düşüncedir.

şimdi efendim bulgur fıkrası motive etmek değil asıl mesaj içindedir. bakınız bir hikaye var arkadaşlar ile paylaşayım.

--spoiler--
Yer: Babil Krallığı

Tarihler: M.Ö. bir zaman dilimi, Zalim hükümdar Nemrut'un yaşadığı devirler..

Ve karar verilmiştir.. Hz.ibrahim günlerce önceden hazırlanan o dev odun yığının alevlenmesiyle birlikte ateşin ortasına mancınıkla fırlatılacak ve hayatına son verilecektir...Bu haber o civardaki varlıklara hemencecik yayılır..Ve bir karınca görünür Babil'in tozlu topraklı yollarında..Evet bir karıncadır bu yanlış duymadınız..Mini minnacık, küçücük antenleri olan altı bacaklı bir karınca...Ağzında da bir damlacık su ile ateşe doğru ilerlemektedir..

Bu olayı gören biri hemen karıncanın yanına yaklaşır ve ona şu soruyu sorar:

Ey karınca! Ne yapıyorsun, nereye gidiyorsun? O ağzındaki su damlacığını ne yapacaksın?

Karıncanın cevabı gayet nettir:

"Hz.ibrahim'in atılacağı ateşe doğru gidiyorum..Bu ağzımdaki su damlacığını O'nun atıldığı ateşi söndürmek için kullanacağım."

Bu sözleri duyan kişi hayretler içinde kalarak sorusunu yineler ve şöyle der bu kez:

"Evet ey karınca seni anlıyorum ama çok garibime gitti kusura bakma..Şu bir damlacık su ile mi Hz.ibrahim'in ateşini söndüreceksin?"

Karınca bu soruyu tereddütsüz şöyle cevaplar:

"Evet Hz.ibrahim'in ateşinin bu bir damla suyla sönmeyeceğini ben de biliyorum..Ama ateşi söndüremesem de Hz.ibrahim'in safında olduğumu belli edeceğim..

Safım belli olsun diye böyle yapıyorum..."
--spoiler--
takımların görüntüleri ile kısa bir filmi şiddetle istediğim lig'dir ve küçük bir vidyo ile her şeyi daha da güzelleştirebileceğimiz ve ölümsüzleştireceğimiz lig'dir, bunca flash bilgimi neye kullanacağım ki.. biraz da hayır işi için kullanalım dediğim lig'dir, bu lig nasıl bir lig'dir ki güzel insanları bir araya toplamıştır, güzel bir şeydir ki güzel organizasyonların devamı dileği ile dediğim lig'dir, düzenleyen ve düzenlemeye saygı gösteren insanlara sevgim, saygım, şahsiyetim, üzerine düşen ve düştüğü kadar katkıyı sağlayacağım lig'dir.. ufak bi dörtlük;

lig diye diye gelir bu devran
pazar günleri dikilitaşta geçer zaman
ilk iki hafta yenilsekte unutulur
hiç durmaz yürür bu kervan**
15 marta günü 3. hafta müsabakaları ile devam edecek olan lig. maç hava günü durumu tahminleri;

çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı bir gün bekleniyor, en düşük sıcaklık 4 °C, en yüksek sıcaklık ise 10 °C olacak.

edit: hava tahminindeki performansım sahadakinden daha iyi galiba. herkes bildiği işi yapmalı demek.
tıpkı bir ülkede olduğu gibi fikirlerimizi paylaştığımız, eğlendiğimiz, her ne kadar fikir olarak çatışsakta yine bir şekilde düşüncelerimizi savunup bir paydada var oldugumuz bu ortamda tarih bir kez daha insan oğlunun en uzun süreli alışkanlığını iktidar hırsını ortaya çıkarmışdır. daha doğru tabir ile iktidarın kendisine rakip olarak gördüğü kişileri sindirmek, yıldırmak ve uzaklaştırmak için yetkilerini amaçları dışında kullanmıştır. açılan onlarca saçma-salak başlığı silme konusunda teğet geçerken, çoğumuz için daha anlamlı olduğunu düşündüğümüz başlıklar silinmekte arkadaşlarımız çaylak yapılmakta ve tarafsız olması gerektiğini düşündüğümüz mercinin taraf tuttugunu görmekteyiz, tabi ki bir disiplin mekanızması olması gerekiyor insanlar cezalandırılabilir ama sizin adalet anlayışınız bu ise, terazinin iki tarafı eşit değilken kantar herzaman şaşar, ve adalet dediğiniz şey bu ise demekki adalet o kadar da adil bir şey değil.
okuduğum kadarı ile hemen hemen herkesin hoşnut olduğu bir organizasyon. erken finalin olacağını duyunca üzülmüştük tabi. ama olmadı güzel de oldu. tekrar toplanıp güldük, eğlendik, muhabbet ettik.

ortaya cıkan tatsızlığa gelince; olağan şeylerdir olabilir. fakat kişisel görüşüm ne olursa olsun hiç bir takımın ligden çekilmemesi ve hiç bir oyuncunun takımından ayrılmamasıdır.

ayrıca, en büyük rakibimiz gösterilen st istanbulls takımını oyuncuları eksikken değil de tam kadro oldukların da yenmek isterdik.
3. haftasını geride bıraktığımız ligdir. Haftanın toplu sonuçları, haftanın karması ve haftanın genel değerlendirmesi için;

http://usbgl.blogspot.com/
bu haftayı mağlup olmayı bırakın rezil olup bitirdikten sonra, 20 tane gol yesekte haftaya gene orada olmak istediğimi bildiğim lig.
ulan ne güzel ayarlamıştık 15 gol ortalamasını bu 20 olayı bozdu arkadaş, küsuratı var fakat ben o sayıyı verip inandırıcı olmak istemiyorum mümkünse inanmayın bana .

bu kadar kötü geçen bir günün ardından insan evine dönünce annesinin yaprak sarma yaptığını görünce çektiği şut kaleyi bulan sabri gibi seviniyor lan .

edit: dolmalar tuzsuz olmuş.

(bkz: dolmanın tuzlusu takımın ruhlusu)
(#4628434) nolu entry'de de belirtildigi gibi 4. haftasına girmiş bulundugumuz ve tam saatinde oynanacak maçlara sahip olan ligimizdir.
bugünkü sonuçların ardından şampiyonun neredeyse belli olduğu ligdir.

yetkililerinin sozlukler sampiyonlar ligi başlığına bakması da rica olunur, tavsiye edilir. böyle yetenekli gençleri uluslararası arenada görmeyi, sahaların tozunu attırıp sözlük puanımızı yükseltmeyi hepimiz isteriz.
4. haftasını geride bıraktığımız ve türkçe karakter sorununu aşmış ligimizdir.

özellikle heyecanlı ve supriz sonuçlara gebe olan karşılaşmanın verileri için lütfen;

http://usbgl.blogspot.com