bugün

mail zincirleriyle "bunlar peygamber efendimize dil uzatan şerefsiz danimarka malları, boykot edelim yuppiiii, bunlar da katil israil'in malları, ne yapıyoruz boykottttt, bunlar da bizim rakiplerimiz, onları da boykot edin hazır etmişken, ehehe, hepinize hediye olarak coco star" mailleri forward edilmesini sağlamak. bravo, bravoooo.
gavur dediği nestle ve mars gibi firmalardan son derece dindar olduğunu;hakka el sürmeyeceğini iddia etmesine karşın onlarca ürünü patentsiz (ç)alan ve bunları bazıları hiçte sağlıklı olmayan fabrikalarda üreterek önümüze sunan şirket.

kendi ürünü bulunmayan firma da diyebiliriz.özellikle de kopyalayarak bize hacılamaya çalıştığı malların orjinalini üreten firmalara bok atması meşhurdur.
birde (bkz: ülkerin oğlu)* var muhtemelen çok şanslı biri para pul konusundan demiyorum bütün kızlar peşinde *
Pazarlamayla argenin karıştırıldığı; aslında maksadı ülkerin pazarlama stratejisinden çok ülkere bok atmak olan başlık. *
sanıyorum "reklamın iyisi kötüsü olmaz" sloganını benimsemiş olmalılar ki bu derece iğrenç reklam yapıyorlar.
(bkz: me too)*
azeri ermeni savaşında, ermeni askerlerin çantasından bu grubun çikolataları çıkmış idi azerilerin ısrarlı iddialarına göre, tsk nın soğukluğu burdandır biraz da.
en son dido karamelde tanık olduğum strateji. marketlerde, büfelerde hiçbir yerde bulamıyoruz çikolatayı. düşünmemiz gereken şey, vay be yok satıyorlar olmalı ama bildiğimiz şey aslında hiçbir yere dağıtım yapılmamış olması.
diğer markalardan alıntılar çalıntılar da sadece ülkere mahsus bir durum değildir malumumuz. nestle ülkeri dava eder ülker nestleyi. bu böyle sürüp gider, biz yeriz ikisi de kazanır.