bugün

Onu bunu bilmem de bir küba tütünü alıyorum vanilyalı. Kimyasal mı ne varmış içinde vanilyalı olsun diye. Hiç araştırmadım bilmiyorum ama böyle bir lezzet yok. 10 litalık tütünle 4.5 paket sigara çıkıyor. Kent switch almaktansa bunu içiyorum. Ama bu aralar para buldum diye şıöardım. Kent switch∞.
Bi cigara sarmak hiç değildir.
Övünmek gibi olmasın ama tek elimle yapabildiğim eylemdir.

Kübanın ise tadı cidden harikadır ancak filtreyi sikinca neredeyse zift çıkacak. Fazla icmeyiniz.
2 haftadır yaptığım eylem. fakirlik tabi en büyük etken. ama cebi çok rahatlatıyor. şöyle diyeyim, günde 1 paket camel soft alırdım, şimdi 25 gr'Lık tütün alıyorum 1 hafta gidiyor. tütün paketi 11 lira, 2 haftada 1 filtre kağıt falan alsan, -ki 1 liraya da var bunlardan oradan hesap edin karı. max. 60 liraya geliyor ayda.

sarması zor görünebilir ilk başlarda ama 2 güne falan çözdüm ben. ki hiç yapamazdım. ince kağıda geçtim şimdi. onu sarması daha zor, arada kağıt ziyanlığı yapıyorum ama makul görülebilir.

günümüzün sürekli artan sigara fiyatlarına bakılırsa çok mantıklı iş. ayrıca üşengeç biri iseniz sigarayı da azaltabilirsiniz. ya da hem tütün hem paket alıp zararı 2 katına çıkarırsınız. o size kalmış.

ayrıca ilk düzgün sigaranızı sardığınızda insanı çok mutlu ediyor.
herkes yapabilir edebilir de tütün ve kağıt seçimi bu işin kişice bilindiğini ortaya koyar.
Huzur veren eylem.
Dişlerinizin amına koyar.
Bugün başladığım eylem. Ve bırakmayı da düşünmüyorum. Hem hesaplı hem de sigara içtiğinizi anlıyorsunuz.

2 yıldır winston box içiyordum. Her gün bir paket aldığımda aylık sigara masrafım 300 lira oluyor. Zam geliceğini de düşünürsek bu rakam 330 lira olacak. Ancak tütün aldığımda haftalık 25 lirayı geçmeyecek. Ayrıca biraz kaliteli tütün aldım ve şöyle söyleyebilirim ki cidden içimi ve tadı paket sigaradan çok daha güzel.

Sabah kalktığımda bir paket doldururum akşama kadar idare eder diye düşünüyorum.

Tütüne geçmeyi düşünen arkadaşlar beklemesin bence. Paranıza yazık.
En iyisi kardeşim. Benim gibi yapacaksın. Alacaksın 1 kg tütün bir ay idare eder seni. Adıyaman dan en iyi tütünü 85 - 90 liraya alsan 5 liraya da sigara kağıdı (çarşaf) alsan. Mis gibi en azından ne sardığını biliyorsun daha ucuza geliyor. Ama benim önerim içi boş sigara kağıtları var onlardan alın içine de tütünü doldurdun mu ohh ağzınızdan burnunuzdan gelir vallah. Doldurmak içinde ufak bir makinesi var makine dediğime bakmayın ucuz 4 - 5 lira bir şey.
şu anda yaptğım eylem mistir.
(img:#1)
Default Adıyaman/Bitlisli emmi aktivitesi. Yok mu lan bir babayiğit efektli mefektli elektro soundtrackli yer yer slow motion Bi videosunu çeksin. YouTube'da hit olur babam.
sigaraya daha az para vermek için gerçekleştirilen eylem.

ayrıca makineyle saran ben tütün sarıyorum demesin.
her gün defalarca tekrarladığım eylem. başlığı görünce elim tütüne gitti hemen.
Aşağı yukarı 3 aydır maddi sebeplerden ötürü yaptığım aktivite. Her cumartesi günü, 100 gram Adıyaman, 100 gram Küba alıp harmanlıyorum. Küba dediğime bakmayın, aromalı Adıyaman. Bir kutu da beyaz marla alıp 2.5 saat içinde hepsini sarıyorum. 10 paket bir sonraki cumartesiye atıyor beni sağolsun. Haftada 20 liraya halloluyor sigara işi.

Aslında benim değinmek istediğim mevzu şu ki, normal şartlar altında benim cebimin bayram etmesi gerekiyordu. Haftada 100 lira cepte kalıyor yani boru değil. Fakat yine param yok yine param yok. Hatta haftada 20 lira bile fazla gelmeye başladı. Galiba ben 5 yıldır olmayan bir parayı harcıyormuşum da haberim yokmuş.
bazı erkeklere çok yakışan eylem.

tütün sarardı. o çarşafını yalarken benim yüzümü meltem rüzgarı yalardı. ben de sarardım tabi. bir gün özledim, keşke burada olup sigara sarsan dedi. o zamanlar iki günde özlerdi. sonra, hep özlemeyi tercih etti.

bazı başlıkların üzebilme yeteneği var.
Tekel fiyatlarının son zamlarla birlikte çok fazla fiyat artışının olması üzerine yapılan öğrenci eylemi.
Bi ara tütüncü amcadan sarılmışını alarak sigara meselesine uzun soluklu bi çözüm getirmiştim. Sanayi sigarası içmekten ciğerim soldu. Camel artık zehir gibi geliyordu.

Bugün girdim bi tütüncüye. Eğit beni ya grand master dedim. Saolsun bunu da al bunu da al diye soktukça soktu. Kardeşim müdahale edip kağıdı kepanıyla sadece çıkardı beni ordan. Kendi gösterdi youtube videosuydu derken alıştım gibi. Daha mı ucuz olur daha mı masraflı şu an kestiremiyorum.

Yanlız çok sıkıcı bi eylem. Ben buna üşenip sigarayı bırakırım.
Paketten içmekten daha çok sevdiğim eylemdir.

incecik parmaklarıyla incenik sigaralar saran o güzel ve narin kadınlar şimdi nerelerdeler acaba...
Ağır işsiz ve keko işidir. Tamam ekonomiktir ama o ellerinizdeki sarı lekeler, ya o tütünün kokusu, yetersiz filtreden dişlerin daha da sararması?
(bkz: fabrika kızı)
elde sarmak o kadar sıkıcı ki insanın zamdan değil bundan sigarayı bırakası gelir.
başkasına sardırmaktan iyidir.

herkes kendi tükürüğünde boğulmalı.
vergilere domalmak istemeyen insanların yaptığı eylem. sanıldığı kadar kötü değildir hatta bazı tütünler tekelden iyidir.
piyasada ki çoğu ithal tütün orjinal değildir. Bildiğiniz güvendiğiniz yerlerden alın.
not : george karelias 'ın orta(25gr) + ocb organik + smoking kırmızı filtre kombinini kullanıyorum ekonomik oluyor ve içimi de güzel ama yakın zamanda druma dönücem
hem keyifli, hem ucuz ve hem de içilen sigara adedini ciddi anlamda düşüren olay.

golden virginia classic tercih ediyorum genelde. tadı da içimi de oldukça iyidir. ve sigara isteğimi inanılmaz derecede törpülüyor. günde kimi zaman 1-1.5 paket uzun marlboro içerken şu an 10-15 adet arası sarma içiyorum. tekel tütünü içen bir arkadaşım da var o da fena sayılmaz ama golden virginia'ya değişmem.

kağıt olarak ocb organic hemp kullanıyorum, oldukça keyifli. filtreyi de tütüncülerden 100 tanesi 1 liraya alıyorum.