bugün

bulunduğu poşedin yada kabın içine ağaç yaprağı konur veya ağzı sıkıca bağlanıp buz dolabına konur öyle diyolar.
Dolaba koy diyorlar ama işe yarar mı bilmiyorum. Ama Bulunduğu poşetin ağzı kesinlikle kapalı olsun yoksa kurur.

Edit:başlığı ne ara bana kitlediler lan.
Hava almayan bir kap veya poşet gibi bir şeyin içinde saklanmalıdır. içindeki nemi emmesi için bir tutam pirinç de konulabilir.
Sprey şişelerine doldurulan su kuruyan tütünü hafifçe memlendirmek için kullanılabilir. Küflenmemesine dikkat edilmeli tabi.
incir yaprağı diyen arkadaşı dikkate alırsan sıkıntı yaşamazsın.

hayırlı forumlar.
neden saklıyorsunuz? sarın için... içemeyeceğinizden fazlasını almayın saklamak da neymiş çok geldiyse paylaşın.
Tütün ilk alındığında yaklaşık 30 dakika güneşte bekletilir. Fazla nemi böyle alınır.

Sonra kullanıldığında hava almayacak şekilde bağlanmalıdır. Kutu onermiyorum çünkü az da olsa hava alıyor ve inanılmayacak kadar çok etkiliyor. Plastik küçük torbalar iyidir.

Ancak ne yaparsanız yapın yaklaşık 20 gün sonra o tütün kurumaya başlayacaktır. Bunun için tütünün üstüne fazla büyük olmayan, hafif nemli bir marul yaprağı yahut elma kabuğu konabilir. incir yapragi demişler o da olabilir denemedim hiç.

Çok nemli olursa da dendiği gibi içine pirinç taneleri atabilirsiniz.

Plastik torbayı güneş görmeyen, nemli olmayan, karanlık bir yerde saklayın. içinden küçük parçalar alıp ana tütünden çok koparmayin. Kopardiginiz parça kurur çünkü.

Saygılar tütüncü kardeşlerim. Adıyaman dan uzak durun Bitlis candır.
içine biraz çikolatalı veya vanilyalı pipo tütünü atın. kavanozda saklayın. çok az nemli bir tutam marul koyun. azını sıkıca kapatın ama havalandırmayıda unutmayı. havalandırmak içinde gazeteye serin 15 dakika bekletin. küflenememesine dikkat edin.