bugün

tek gerçektir... (bkz: türküz türkçüyüz turancıyız)
türk'lerin islamiyeti kabul etmeden önce ki nihai yönetim biçimidir.
Türk Kültürene, yaşayışına kısacası varlığına düşman olanlara, bir yerde, tepki akımıdır.
insanı hayvandan ayıran tek özelliğin,bir ülkü uğruna ölebilmek olduğuna inanan,en ufak bir çıkar beklemeden,cennetteki huriler gibi bir menfaat içinde olmadan,koca evrende sonsuza kadar unutulacağını bile bile,ataların yattığı o sonsuz bozkırda,milleti için ırkı için bir şey yapabildiklerinde hayvanlardan ayrılabileceklerini ve ırklarına milletlerine yararlı olabileceklerini düşünen insanlardır.

Kendi ırklarını o kadar çok severler ki onun görüşü haricinde hiçbir görüşü sahiplenmezler.Ülkelerindeki insanların, eskiden olduğu gibi milli şuura sahip olacaklarını ve hepsinin ülkelerini üstün yapmak için çalışacaklarını,ahlaksızlığın en ufak izinin dahi olmayacağı bir ülke hayal ederler.

Amaçları bütün türkleri eskiden birçok kez olduğu gibi bir kez daha birleştirmektir.Sanıldığı gibi kafatası ölçmek ya da laboratuvara gidip insanların dna'sına bakmak gibi bir dertleri yoktur.

Onlar kendisini türk ırkından gelmiş kadar türk hissedeni de türk sayarlar.Türk ırkını üstün görmelerinin sebebi,ancak kendi ırkını üstün gören birinin ilerleyebileceğini düşünmeleridir.Aşağılık kompleksi içinde olmadıklarından,türk ırkını eskiden olduğu gibi üstün yapmak isterler ve türk ırkını üstün görürler.

Türkçülük Türkün görüşüdür,binlerce yıldır türkün dünyada üstün olmasının nedenidir.

Eskiden olduğu gibi tanrıyı türk gören,bütün dünyanın sadece türklerden oluştuğunu düşünen bir ırkın çocuklarının ilerlemesi için ancak bu görüşe sahip olmaları gerektiğini savunur.
Nihal Atsızın Makalesinde kısaca şöyle özetlenir:

1.Türkçüyüz
2.Arınmış Türkçeciyiz
3.Yasacıyız
4.Toplumcuyuz
5.Millî gelenekçiyiz
6.Şuurlu demokrasiye taraftarız
7.Ahlakçıyız
8.Bilimciyiz
9.Teknikçiyiz
atatürk milliyetçiliği denen şeyin kökeninde türkçülük olduğunu bilmeyen gerzeklerin sürekli laf sokmaya çalıştıkları siyasi akım. sanki atatürk mabadından geliştirdi o düşünceleri. neymiş efendim atatürk milliyetçiliği kültüre önem verirmiş falan filan. ulan deyyus, bu tezi savunan kaç türkçü ideolog var haberin var mı? yok... çünkü malsın.

ek: ziya gökalp diyorum, türkçü diyorum, kenara çekiliyorum. mallıkta ısrar etmesek iyi olur.
Türklüğü ululaştıran hem soy hem Türk kültürünü korumak ve yaymak için çoğunluğu eğitimli olan bir siyasi akımdır.
görsel

tam özetiyle budur.
Ziya Gökalp: Türk'ü sevmeyen Kürt Kürt değildir. Kürt'ü sevmeyen Türk Türk değildir. Türkçülüğü kuranların Türkçülük anlayışı buydu ancak sonradan Türkçülük ırkçılığa faşistliği dönüşmüştür.
bunun için ırkçılık değil diyen yazarlar var. şaka gibi bile değiller, şimdi ne desem götüme girecek.
islam'ın (insanların nazarında) düşüşüyle yükselmiş, islam'ın yeniden zihinlere hakim olmasıyla batacak ideoloji.
diyarbakır çermik doğumlu kürt ziya dır türkçülüğün esasını yazan.

(bkz: ziya gökalp)
cılık, cilik, culuk ve cülüktür. hiçbir boka yaramayan bir şeydir yani. kurallarını yazan kürt ziya gökalp sayesinde genç dimağlarda yerini bulmuştur.
dışardan gelmemiş olan tek düşüncedir, bir ülküdür. türkçü olmak zorundayız, başka türlü kayıtsız şartsız bağımsız olmamız mümkün değil çünkü. başka milletlerin türk'ü sevmesi de mümkün değil; bu sevgi olsa olsa geçici bir nezakettir, çıkara, siyasi zaruretlere işarettir. türk'ü gerçek olarak türkten başkası sevmez.
ŞEREFTiR.
türk ırkının yücelmesini, her alanda birinci ve üstün olmasını amaçlayan yüce ideoloji.
son nokta diyebileceğim manifesto...
http://www.habererk.com/k...ak-altina-da-gorelim.html
"ayağımla ezerim"
türklüğün bir gurur kaynağı olmasını anlıyorum. ancak türkçülüğün bir gurur kaynağı olmasını anlamıyorum. türk olduğun için övünmek neden yetmiyor insanlara?
Türkçülük anlayışı kara delik gibidir; bütün kültürleri,
dilleri yutar, kendi içinde bitirir ancak kendisi de bunun içinde yok olur.
(bkz: pantürkizm)
Türkçülük olsun başka akım olsun toplumları birbirinden ayrıştıran ötekileştiren kavramlara ihtiyaç duyulmaması gerekir. herkesin kendini hissedebileceği kavramları kullanmak daha doğru olacağını düşünüyorum. Biraz hümanist olmak gerekir bu konuda iNSAN kavramına dikkat çekilmesi gerekir. Nede olsa kişi dünyaya geldiği zaman tercihen gelmiyor ya.
söylendiği gibi bir siyasi bir ideoloji değil türk milletinin her kesiminin sahip olması gereken bir fikir akımı, ülküdür. bu düşünceye karşı çıkan ya komünisttir ya pkklıdır yada arapçıdır. kimse unutmasın bir milletin bir devleti olur bunu istemek de bütün türklerin en doğal hakkıdır.
memleketin tek kurtuluşu olan ideolojidir. siyasi alanda partileşmiş kurumu bir nebze de olsa mhp' dir.
yüce bir dava. temsil edildiği herhangi bir parti yok. ittihat ve terakki benzeri az ama öz bir oluşum ile dinamik ve idealist yapısıyla sahneye çıkması gereken.
türkiye, Asya ve dünya'nın kurtuluş reçetesi.