bugün

Askerlik, savaşmak.
Boşa enerji israfı

Hiung-nu devleti:tüm türk kabile/boy,klan ve aşiretleri birbirne dalıyor

Göktürkler:göktürkler uygur,türgiş,kırgız ve karluklara

Selçuklular:oğuzlar gazneli ve karahanlı devletine

Osmanlı:tüm anadolu beylikleri birbirine

Türkiye cumhuriyeti:sağcısı,solcusu hepsi birbirne

Boşa zaman harcama ve enerji israfı bizde ata geleneği.
Herkesin çok acelesi vardır. Bir koşturma bir telaş bi acele. Derken cadde üzerinde bir satıcı "gel vatandaş geeelll" diye bağırır, alsın almasın bir kalabalık etrafına toplanır. Biri yolda düşsün bayılsın fenalaşsın, hemen etrafına bir öbek insan toplanır aval aval bakarlar. Birileri tartışsın kavga etsin, yine işi gücü bırakırlar yine hemen bir kalabalık toplanır durup seyrederler, yaklaşan sorar: "abi ne var ne oluyor?" cevap hazırdır:" o öyle dedi bu böyle yaptı, şu şöyle filan..kavga çıktı" camiye gideriz, kaçarcasına camiyi boşaltırız hemen, oysa bir maçı bir diziyi 90 dk nefes almadan izleriz.

Yani Bizim milletimiz kadar lüzumsuz işlere zaman harcayan başka bir millet yoktur. Halbuki Sorsan vakti yoktur.
Tabi ki araklamak. Çok iyi araklarız.
her döneme göre değişmekle birlikte askerlik hep önde olmuştur.
ilber hoca bile türkleri asker millet olarak tanımlar ki ilber hoca gerçekcidir.
iyiye iyi kötüye kötü der.
şimdi asker millet olmak iyi midir kötü müdür.
1600 lü yıllardan sonra kötüdür denilebilir.
teknolojik olarak hep geri kalmışızdır.
oysa ki askerlik ve teknoloji at başı giden iki konudur.
birinde geri kalırsan diğerinde de geri kalırsın.
Savaşmak ve gaza gelmek.
bir türk dünya'ya bedeldir ama iki türk de birbirine eceldir (öğünmek gibi olmasın, bu da benim atasözüm) gerçeği akla gelirse...
hiçbir millet bu kadar tarihinden, kültüründen bi'haber cahilce kendisine düşman olup kendisini aşağılayamaz.
günümüzde birilerine bakınca... vatan millet bayrak din diyerek bu değerleri bu kadar yozlaştıran ve bu değerlere ihanet inkar seviyesinde yaklaşan bir milleti tarih kitapları yazmamıştır.
sallamak, her boku bildiklerini sanmak, bu yüzden bilmiyorum kelimesini kullanmamak, cesaret ve çalışkanlık.
Türk mutfağıdır, dünya üzerinde bu kadar çeşit yemekleri ve tatlıları bir arada başka bir ülkenin mutfağında göremezsiniz, bu kadar emin konuşuyorum, belki biraz italyanlar bizi zorlayabilir ama italyanlarda bu konuda bariz ikinci kalır bence.
Kriz yönetmek.

Almanı, ingilizi, polonyalısı bir kriz anında scheßeler, damn itler, kurwa maçlar havada uçuşurken, bizim Türk dümeni eline alır bi durun amıniyyüm biz boşuna mı burdayız babayiğit daha alacak soluğumuz var deyip işleri yoluna koyar.
Mizah tabi ki de.
Şahin k gibi bir degeri var lan bu ülkenin.

(bkz: Yalayın lan beni allahsızlar)
(bkz: Sizi sikerek süründürürüm)
(bkz: Daha istiyon mu amına koyduğum)
(bkz: Hanımefendi zannedersem tek eksiğiniz yarraktı)
ciddi mevzuların müthiş mizahını yapıyoruz.

her şey dalga konusu olmuş durumda.

bir ülkede bağımsızlık savaşı verecek insanlar “silivri soğuktur” diyor.
duygusallık.
sümkürerek kaldırımdaki bir hedefi vurmak !..