bugün

perhiz ve lahana turşusu ilişkisini incelemesi gereken, aslı nesli türk olmasına rağmen türklere dil uzatan, türkleri aşağılayan insanlardır.
(bkz: turklerin harbi okuz gibi araba kullanmasi)
(bkz: turklerin iq sunun dusuk cikmasi)
(bkz: özeleştiri)
özeleştiriden daha çok mensubu olduğu milleti aşşağalayarak , küçümseyerek eğlenmeye çalışan ezik tiplerdir.
başka milletlerde bulunmayan insan tipleridir.
(bkz: orhan pamuk)
özeleştiriden ziyade empoze edilmiş aşağılık duygusudur, kendisine bok atarak gerçekte mensunu olduğu cemiyetten farklı olduğunu anlatmaya çalışır ama kime ne fayda? avrupa'nın kendi dışındakini kötülemesi maalesef türkiye'de türk'ün kendisini kötülemesi olarak vücut bulur. ota boka abi avrupa'da öyle mi, avrupa'da böyle mi diye soran avrupa tarihinden bihaber ezik türk gençliği -ki çevremde çok sayıda var maalesef- bunu övünerek yapar. özeleştiri başkadır, kötülemek başka, aradaki farkı anlamaksa bambaşka.
kötülemek değildir. kendinle dalga geçebilmektir. her toplumun kendine has, kişiye göre yorum farklılıkları gösterebilecek özellikleri vardır.

''amerikalılar hayvan gibi yemek yer, dünyadan haberleri yoktur. süzmedirler.'' aha bak amerikalılarla dalga geçtim. eğleştim.

''türkler hayvan gibi araba kullanır. geçen babam iki şeritli yolda kamyonun sağından geçti. hayvandır babam.'' kendimizle dalga geçmekle kalmadım, babama da kaydım arada.

''fransızlar kibarlıktan ölücek a.q. konuşurken kusucaklar sanıyorum.'' görüldüğü gibi fransızlara karşı da kayıtsız değilim.

sorun; aziz nesin'in bahsettiği %60 olayı ile aynı sanırım. fazla alınganlığa gerek yok.
türklerden kötülük görmüş türklerdir.
cümlesine, bizim insanımız öyle değil ya da biz türkler napıoruz gibi başlıyarak kendini soyutlayan kişilerdir,fakat ulusal bir başarı elde edildiğinde en ön saflarda yer almasını da bilir bu kişiler.
amacı genelde iki yöne sapan kişilerdir. ilk yöne sapanlar, tartışma yaratmayı sevenlerdir. ikinci yöne sapanlar, yalan söylemeyi beceremeyenlerdir, ki aynı zamanda iyiye iyi demeyi de bilenlerdir. sadece türklere has değillerdir, her millette görülenlerdir.
osmanlı padişahlarının bir kısmı.
gavur izmir diyebilen başbakanlar.
(bkz: turk)
'türkiye türklere bırakılmayacak kadar önemlidir.' gibi bir cümleyi söyleyen cüneyt ülsever(ler)dir. *
(bkz: perihan mağden)
bu türkler diye konuşmuyor mu * öldürüyor beni *..
bu insanlar yapay bir modanın ürünüdür. "ahaha bak lan kendimle dalga geçebiliyorum çok komik di mi?" adamlarıdır. bu insana sırıtan da türktür. türkler kültürü ile, aile yaşamı ve büyüklerine hürmeti ve küçüklerine sevgisi ile tüm milletlerden ayrılan bir yapıya sahiptir. aslında bu modaya takılanlar günümüzde gittikçe azalmaktadır.

sözlükte bir dönem bolca bu tarz kişiler çokça eğlenmişlerdir, buyrun hadi siz de eğlen(mey)in;

(bkz: alemin kerizi turkler)
(bkz: bir korkutma araci olarak turkler)
(bkz: sadece turkler tarafindan yapilan eylemler)
(bkz: sitcom cekemeyen turkler)
(bkz: su yilgin turkler)
(bkz: turkler evrimini tamamlayamamis bir toplumdur)
(bkz: turkler in dunya ya yaptirttigi seyler)
(bkz: turkler in windowsa rakip olmasi durumu)
(bkz: turkler uzayda)
(bkz: bir turk sporu olarak yabanci kadina tecavuz)
(bkz: bir turk un avrupali dan farki)
(bkz: bir turk ve rus kizi arasindaki farklar)
bir nevi her daim devir daimdir.

bazı türkler türkleri kötüler, diğer türkler de kötüleyen türkleri kötüler.
yuvarlanıp gidiyoruz işte.
tabi yuvarlanmak için eğimin aşağı olması lazım değil mi?
(bkz: kendini beğenmemek gelişmenin ön şartıdır)
(bkz: eleştiriyi kötü bir şey sanmak)
(bkz: eleştiriyi kaldıramamak)

her ne kadar kötülemek "bir şey hakkında olumsuz, nahoş sözler sarf etmek" olsa da; herkes biliyor ki burada eleştirilerin çoğu "kötülemek" eyleminin bir parçası olarak algılanıyor.
enternasyonalist tiplerdir. kendileri bilgisayar başında oturup kurtarılan değerlerle ve türklükle dalga geçsin diye şehit olmuş milyonların kemiklerini sızlatmakta beis görmezler.

hayatları geyiktir. lakin bir çoğunun arka yapısına baktığınızda aslında türk dahi değillerdir.
bunların ataları, bizim torunlarımız; "üstünüz biz üstünüz" desinler, kıçlarını yayıp otursunlar diye ölmüştür.

kafatasından türklük ölçüyorlardı, şimdi de arka yapıdan ölçmeye başlamışlar. zaman kötü.
(bkz: içimizdeki irlandalılar)