bugün

türkmenistanlı bir arkadaşımın okulda doğu türkistan türklerinin türkiyeye sığınmacı olarak getirilmesi için toplanan imzaya nazikçe istemiyorum dedikten sonra ''la sikerim bu çinlileride hiç sevmiyorum amına kodumun uygurları'' demesiyle inanabileceğim bir teori ki dedi zaten ben demedim o dedi.o halde inanıyorum
gerçeklikle alakası olmamakla beraber bir türke "hadi biz çin boylarından biriyiz, siz kimsiniz nesiniz?" diye sordurtacak k*rt tespitidir. bu soru da k*rtleredir zaten.

(bkz: anasını satayım beyni yok fikri var)
Tamam da bu neyi değiştirir.

Mete han abi seni çağırıyorlar.
doğrudur. nasıl ki amerikalılar avrupadan ve britanyadan kaçan insanlarsa,türkler de orta asya ya kaçan bir boydur.
Mete han, emir timur, bilge kağan abi sana sesleniyorlar bir ok at.
http://galeri.uludagsozlu...er-in-bir-boyudur-855725/
homo erectusların boyu olan bir ırkın garip söylemidir.
Şöyle soyleyim biz avrupalı değiliz ama avrupa az ya da çok bizdendir malum kavimler göçü filan derken biraz dağıttık.
uzun boyudur. çinliler ise kısa boyludur.
Çinliler de antik ve köklü bir millet olsa sorun yok da maden aynı milletiz keyfe mi çin seddi yapıldı,Uygurlar zulüm görüyor.
diyelim ki türkler ve çinliler aynı ırktan türkleri kötü mü yapar? Bir insan çinli diye neden kötü bir insan olsun ki, insanı insan yapan ırkı mıdır, yoksa davranışları mıdır?
sabahtan akşama kadar önünüze gelene faşist deyip, gidip yok şu ırk şöyle yok bu ırk böyle diye başka ırklara küfür edersiniz.
Kürt uydurmasıdır.
Çinliler uzaktan akrabamız, japonlar ve koreliler de kardeşimiz bu kadar.
Saçma sapan söylemlerde bulunup karalamaya çalışmayın.
Aynı coğrafya da yaşamışız.
Bunu söyleyen gerçek Türkler çekik gözlü, Türkiye'de Türk yok der Çinli diye de uygur döver. Saygılar..
çin'de öğretilen bir bilgidir. zaten eski türklere ait bilgileri nerden öğreniyoruz? çin kaynaklarından. demek ki bu da muhtemelen doğrudur. açık ve net.
çinliler mongoloid ırktır.

türkler mongoloid değildir.
uzaktan yakından herhangi bir ilgisi olmayan iki ayrı ırktır.
görsel
ama bence biraz BÜYÜK boyu.
allahtan aynı boy değiliz. biz acıık daha şeyiz. uzun.
Ulan adamların boy ortalaması zaten 1.60 Kendi boyları kendilerine yetmiyor.
Cevabı çin seddinin üzerinde (o))) şeklinde bir kabartma ile verilmiştir.
şimdi bu kelimeleri biz çinlilere verdik derler utanmadan. lan sen koyun güderken çinliler kitap yazıyordu. evet.
Saçma iddia..
Türkler ve çinlilerin tarih sahnesine çıktıkları yer alakasızdır.

Meseleyi avcılık-toplayıcılık zamanlarından ele almak lazım.. Asya steplerinde ve sibirya ormanlarında yaşayan kabileler zaman içinde birleşip hunları, moğolları, tunguzları vs. oluşturdu.
Sonrasında ise tarih sahnesinden silinmeyen hunlardan türkler oluştu.

Çinlilerin olduğu yerlerde yaşayanlar ise sonradan büyüyüp çin milleti olacak topluluklardı. Ve bu topluluklara güneydoğu asya insanları her şekilde daha yakın. Kaldı ki türkler ve çinliler arasında dağlık bir bölge mevcut.
Fakat çinliler ile güneydeki uluslar arasında ulaşım çok daha kolay.
öyle bir şey değil lan o, cinliler türklerin bir boyudur derler.
Onun için mi çinli prensesleri kakalamak için yarış yapmışlar gavatlar ?

her iki milletin yaptıkları işlere bir bakın bakalım birbirimize benziyormuyuz ?

Aklı sıra bizi küçümsemek için beynine çin tohumu kaçmış birilerince söylenmiş bir söz olmalı.

Onlar alışkınlar her şeyin sahtesini yapmaya. duyduğumuza göre Yakında bizim çakmamızı yapcaklarmış.
bir büyük boyu. xl gibi.