bugün

yanlış kurulan cümledir. bir diğer önermesi için;
(bkz: türkler her zaman abazanlıkları yüzünden harap olmuştur)
(bkz: cevab veremedi)

(bkz: harap olmak)
yanlış önermedir.
"hürrem sultan ve katarina" örneklerinde de görüldüğü üzere, en büyük sorun zaaflarına yenik düşen erkeklerdir. kadının tavrını şu durumda savunmak doğru veya yanlıştır, tartışılır. ancak bu örneklerde, "kadınların kullandığı adamlar" söz konusudur. yani harap etme sürecini erkekler başlatmıştır.

"atatürk ün boşanma örneği" yerinde olmayan bir örnektir. zira, devleti harap etmekle uzaktan yakından bir etkisi olmamıştır. çalışmalara son sürat devam edilmiştir ve üstelik milletin hızla yükselişe geçtiği bir dönemdir.

"recep tayyip erdoğan örneğinde" ise sadece şunu söylemek yeterli olur sanırım;
eşini bırakalım, "o" bu ülkeyi en çok harap eden liderdir. ve bu zararın büyüklüğü "türkler her zaman kadınlar yüzünden harab olmuştur" önermesinin yanlış olduğunun da en büyük kanıtıdır.
--spoiler--
taa osman bey döneminden beri süregelen bir olaydır. iç işlerine karışıp, bilmediği konular hakkında konuşup ortamı geren, iç ve dış siyaseti bozan her daim kadınlardır. bakın geçmiş iktidarlara? rahşan ecevit örneği bile vardır.

ama bakın sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan'a, eşine iç işlerine karışma fırsatı vermeyerek ülkeyi nasıl bir ferah ortama getirmiştir.

sonuç ortada efendiler.
--spoiler--

ADAMIN NiYETi BELLi KADINLAR ÇALIŞTIĞINDA YADA KADINLAR MEVKi SAHiBi OLDUĞUNDA iŞLER KARIŞIYOR DiYOR. YANi KADINLAR SiZ PTURUN EViNiZDE GiYiN KARA ÇARŞAFLARINIZI KUMALARINIZLA iYi GEÇiNiN DiYOR. EY FiKiR SAHiBi ADEM OĞLU BU ÜLKE NE SiZiN GiBi ŞARLATANLARA KALIR NEDE CUMHURiYET KANLA KURULDUĞUNDAN BU KADAR KISA ZAMAN SONRA PARAYLA SATILIR...
+ harab oldum
- ben de cevab veremedim
+ hadi o zaman siktir olup gidelim..
tamamen yanlış önermedir. türklerin var olmaya başlaması ile;
türk kadını her zaman yapıcı ve destekleyci mihenk taşı olmuştur.

Türk toplumunda kadının saygın bir yeri vardır. Orta Asya'da kurulan ilk Türk devletlerinde kadın ve erkek eşit haklara sahipti. Devlet yönetiminde, hakanların yanında ""hatun"" adı verilen eşleri de söz sahibiydi. Kadınlar ata binip ok atar, top oynar, güreş gibi ağır sporlar yapar ve savaşlara katılırlardı. Toplumda tek eşlilik prensibine bağlı kalınır, ev eşlerin ortak malı sayılırdı. Namus ve iffete büyük bir önem verilirdi.

Osmanlı Devleti Dönemi'nde kadın haklarında gerileme oldu. Kadınlar evlenme, boşanma, miras ve eğitim işlerinde pek çok haklarını kaybettiler. Bununla birlikte köylerde ve kasabalarda yaşayan kadınlar, her alanda eşlerine destek oluyordu. Kurtuluş Savaşı yıllarında, erkeği cepheye giden Türk Kadını, çocuğunu yetiştirmiş ve evinin geçimini sağlamıştır. Hatta silâh ve cephane taşımış, savaşa katılmıştır. Bu davranışı ile Türk Kadını, Türk toplumundaki önemli yerini bir defa daha ispat etmiştir.

Atatürk, kadınlarımızın medenî, siyasal ve sosyal haklarına kavuşması gerektiğine inanıyordu. Türk kadınının bu durumunu Atatürk şu sözü en güzel şekilde ifade eder: "" Dünyada hiçbir milletin kadını, ben, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu Kadını kadar gayret gösterdim diyemez"".

bir zamanlar balkanlar'da türkleri aşağılamak ve asimile etmek için kullanılmış ilk olarak ingilizlerin uydurduğu yalan. Hatta bu 1990 öncesi Balkanlardaki Türk okullarının kitaplarında zorunlu olarak okutulmuştur. Efendim kitapta padişahın Bulgaristan ve makedonya gibi Rumeli topraklarını 1 kadın karşılığında verdiği yazmaktadır. Kitabın içinde Balkan Savaşlarından bahsetmez bile. Burdaki amaç Balkanlardaki Türk azınlığı kendinden utanır bir biçime getirerek asimile etmektir. Ama işe yaramamıştır.

Daha sonra büyük ihtimalle Türkiye'den bazı kesimlerin Balkanlara veya avrupaya düzenlediği ziyaretler sırasında bu kitaplardan birini okumuş ee avrupalı diyorsa doğrudur mantığı ile ülkesinde bu bilgiyi yaymıştır.
efenim yalan bi önermedir. zira tarihimize baktığımızda her liderimizin ardında bir kadın vardır. Buna Mustafa Kemal Atatürk'de dahildir. kendisinin hata ile ilgili demeci, söylemi bulunmamaktadır.

Ayrıcana Emine erdoğan nasıl oluyor da iç işlerine, siyasete karışmıyor ? Akp kadın kolları örgütlenmesini sağlayan, başını çeken bizzat emine erdoğan'dır. kadın kolları ile ilgili herşey emine erdoğan'a aittir. emine erdoğan'ın icraatları bununla bitmemekte zira Güneydoğu'nun en büyük hastaneleri israilli ortaklarıyla beraber emine erdoğan ve ailesine aittir.
Türkler her zaman kadınlar tarafından harabat olmuştur, çünkü kadınlar kadar zeki olamamışlardır.
bu realiteyi tarihte ilk fark eden kavim olan çinliler türklerle savaşma ihtiyacı hissetmemiş iki çinli prenses gönderip ülkeyi şıppadanak alıvermişlerdir.
(bkz: baltacı mehmet paşa) katerina yaktı dağ gibi adamı..
kesinlikle doğru olmayan önerme.tam tersi doğrudur.erkeklerin kadınlara olan zaafı yüzünden ne olursa olur.erkeklerin zaaflarından kadınların sorumlu tutulması ilginçtir.
Türklerin kadınlara yenik düştüğü veya karşı duramadığı durumlarda oluşan sonuçtur.
(bkz: çinli prensesler)
Once sunu dusunmek lazim: Kadinlar yuzunden harap olan Turkler dedigimiz Turkler gercekten Turk mudur ? Ayrica harap eden bu kadinlar Turk kadinlar midir yoksa baska irktan kadinlar midir. Ayrica kadinlari her zaman geride tutup onlar yuzunden harap olmak da ayri bi gerizekaliliktir. Padisahlar, Sultanlar, Komutanlar, Yoneticiler her ne zaman her neye hukmederlerse etsinler, hukmedemedikleri tek sey, bacak aralaridir. Ister erkek, ister kadin. Hukmedecegi yeri iyi bilirse harap olmaz..
bir allah'ın kulunun düzeltmediği başlıktır.

Ayrıca bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış durumu da mevcuttur.

Baltacı, katerina geyiklerine de yıllardan beri gülüyorum. Lan okumazsınız etmezsiniz, lisede bile anlamadığınız tarih dersi bilgisiyle Koskoca baltacı mehmet paşa'yı maymun etmeye çalışırsınız.

Hürrem sultan!
Sevmem ama Kanuni sultan süleyman'ın kararlarını yoğun bir şekilde etkilediğine dair mantıklı hiçbir delil yoktur. lise geyikleri yine.

Teoman eşi yüzünden Mete Han'ı sürmüştür. lakin Türk milletidir bu TEoman hata yapar ortaya mete Han gibi tarihin en büyük simalarından biri ortaya çıkar.

Kaldı ki

Türklerin kadınları için

(bkz: tomris)

Çinli prensesler olayı ise Kadın, erkek ilişkisi değil tamamen siyasi yanlış hamlelerle alakalıdır.

Tutup da bu konuları yobaz beyinleriyle cinsiyetçi bir şekile büründürmek aynı zamanda bu olayların kahramanlarını uçkuruna düşkün aşağılık insanlar gibi göstermek keyfi, aptalca ve şerefsizcedir.