bugün

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in açıklamalarıdır. Atambayev "türkiye uçak düşürülmesi nedeniyle rusya'dan özür dilemelidir." şeklinde açıklama yapmıştır.

not: beni niye eksiliyorsunuz oğlum. kırgızistan cumhurbaşkanı ben miyim amk.
yarramı yesindir.
rusya'nın arka bahçesinden beslenen bir ülke başkanı ne diyecekti?
Bir kürt olarak şunları söyleyeyin;
1- Türkiye uluslar arası hukuktan doğan bir hakkını icra etmiştir.
2- Rusya angrajman kurallarını ihlal ederek türkiye sınırlarında on kez uyarılmasına ragmen uçağını bulundurmuştur.
3- üstelik rusyanın hukuken hiç bir hakkı yokken suriyede bayır bucak türkmen sivillleri katletmesi üzerine türkiyenin özür dilemesi çok büyük bir çelişki.
ruslara korkularindan nerey domalacaklarini sasirdi bunlar ya en iyileri azerbeycan gerisi tirt.
sebebi merak edilendir. adamlar %100 haksız, karakutu şovu yapıyorlardı, en son açıklamaları "ya işte kuyruktan vurulmuş ya ondan şeapamıyoruz" oldu. onlarda biliyor ihlal olduğunu, sırf uluslararası itibarını korumak için tiyatroya döktüler işi. angajman kuralları çerçevesinde vurulmuştur ötesi berisi yok bunun.

edit: bazı gerizekalılar angajman kurallarını bilmediğimi sanıyor heralde. hayır hava kuvvetlerinde subaylık yapan sanki onlar.
Türkiye Rusyadan özür dilemesini dilesin.
Ulan uçak havada kimlik belirtmemiş angajman tabi ki geçerli. Ne bileyim amk ben dost mu düşman mı? Adam acil durum ftrkansından cevap dahi vermiyor.
Herhangi bir savaş halinde o coğrafyada kaç ülke varsa hepsi savaşın ortasında kalacağı için böyle bir taleplerinin olması normaldir. He özür diler miyiz?
hay angajmanini siktiklerim ya.
lan bi bitmediniz angajman angajman diye.
turkiye ucagi dusurmese angajman nedir bilmeyecek ergenler angajman angajman diye otuyor surekli.
Her ne kadar kirgiz olsalar bile hala rusya devletinin o gucu yonetmektedir o memleketi.

Eee ne diyecekti. Bizden yana olup rus ucaklari golgesinde ulkesinde ne yapabilir ki?

Somurge devlet baskani aciklamasidir.
her zaman diplomatik yalnızlık taraftariydim. allam gerçekleşiyor yavaş yavaş. amin.
Tayyip abi diyordu bizim başka abimiz yok diyordu demekki varmış.
hiç uzun uzun konuşmaya gerek yok. suriyelileri koruyan yani tarihin ona vermiş olduğu mazlum koruyuculuğu misyonunu yerine getiren türkiyeyi kimse desteklemez. herkes çıkar kaygısı güdüyor. amerikanin verdiği destek ne peki??? demeyin kürekle vururum.
Süriye Türk uçağını düşürdü biz ne yaptık? Hiç Ardından Yunanlılar bizi taciz ediyor, biz ne yapıyoruz? Hiç. Adamlar adamızı işgal etti, biz ne yaptık hiç? Sizce gerçekten biz o uçağa düşürdük mü? Tabii ki Hayır. Ama adamlardan özür diyeceğimiz kesin.
Gercekten girdiğimiz her uluslararası sorunu mahvetmeyi başarmış olmanın verdiği bir özgüven ile mi vurdu uçağı diye düşünüyorum artık.