bugün

(bkz: geleneksel eşek sikme yarışmaları)
sıcaktan... şöyle ki; bana bir tane sıcak ülke örneği ver ki teknoloji ve bilimde başarıyı bırak en ufak birşey yapmış olsun... mümkün değil.

buna dine göre filan da bakamazsın, al mesela abd bin tane icat ve marka yaratmış yanı başında sıcak ülke meksika var bizden beter. ikisi de hristiyan mesela. yine avrupaya bakarsan soğuk ülkelerden çıkmıştır bütün güzellikler. almanyaya bak bir de portekize ispanyaya... bunun en güzel örneği ise italyadır, ülkenin soğuk kısmından sayısız dünyaca ünlü marka... ferrariler, ducatiler, lamborginiler vs.vs. fışkırırken, sıcak bölgesi sicilyadan mafya çıkmıştır düşünün artık.

yani bence sebep sıcaktır. ortadoğu dersen... dünyanın en sıcak yeri olduğundandır dünyanın bok çukuru oluşu...
türk milletine haksızlık eden bir soru cümlesi.

aslında gayet başarılı olduğumuz bir alan var. hatta bu alanda diğer dünya ülkelerine fark attığımızı söyleyebilirim. ne mi o alan?

elbette mizah!

eee ne demişler?

"izahı olmayan şeyin mizahı olur."

-*-

not: kendimi çok pis yılmaz özdil gibi hissettim. fak.
doğru eğitim şart.
hep o türk üstündür diyen dingiller ve kusursuz islam mastürbasyonu yapan yobazlar yüzünden.

sabah akşam kahvede yaa ne kadar üstünüz dinimiz süper lan gibi muhabbet ederler.
çocuğu kuran kursuna göndermekle bitmiyor iş. ona birçok alanda eğitim vermek, ilgilenmek zorundasın. hadi çocuğum anadolu lisesi kazan üniversite kazanla bu işler yürümüyor.
sebebi islam olan sorunsaldır. islam ülkesi isen başarılı olamazsın. tohumdan cahilsin.
Hicbir alanda yeterli altyapıya sahip olmamamizdan kaynaklidir. Buyuk cogunlukla isi bilmeyenlerin spor, eğitim, ticaret vs vs gibi kurumların başına getirilmesi ve daha bir sürü şey.
kimse götünden element uydurmasın, sebebi kemalizm falan değildir.

sebebi gayette net bir şekilde, islamı doğru anlayamamış toplum sürüsüdür.

Matbaaya yüzyıllarca direnen bir toplumu, türkiye cumhuriyetinin kendi içinde 90 senede eritmesini bekleyemezsiniz. bunlar hala içimizde ve önemli bir sayıyı temsil ediyorlar. bir- iki nesile anca tamamen toparlanır bu durum.

bizimki yine bir iki nesil, arap ülkeleri 50 nesil geçse iflah olmaz.
Hollandaya vasat durumda 3 tane attık ama aldanmamalıyız robben olsaydı işler değişebilirdi ve kalecileri çok fazla hata yaptı.
lütfen sayın yazarlar, ayıp ediyorsunuz.

telefonla konuşmada türkiye avrupa birincisiymiş. sen ... işkolik, sen ... liseli ergen ve siz ... yeni evli çiftler.. bu başarı hepimizin türkiye...

not: akşam haberlerinde söyledi.
zamanında bütün başarı haklarımızı kullandığımız için.