bugün

Yakında...
Nankörlük.
Daha seçime 13 gün varken canlandırılan durum. Durun ergenler dana erken. Evet.
imkanını bulduğum an yanıma yedek don bile almadan o an defolup giderim.
elveda enflasyon, elveda işsizlik elveda islamcılar, merhaba huzur, refah.
Neyse öğlen öğlen hayal kurmayalım.
üzüleceğin bir hareket yapma kedila.
31 mart gecesi gündemde olacak başlık. haritayı sapsarı görünce herkesin ümitleri kırılacak kendimizi kandırmayalım derim.
Yarın sonuçlar açıklanınca burada toplanıyoruz arkadaşlar.
KENT

"Başka diyarlara, başka denizlere giderim, dedin.
Bundan daha iyi bir kent vardır bir yerde nasıl olsa.
Sanki bir hükümle yazgılanmış bir çabam;
ve yüreğim sanki bir ceset gibi gömülmüş oraya.
Daha ne kadar çürüyüp yıkılacak böyle aklım?
Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam burada
gördüğüm kara yıkıntılarıdır hayatımın yalnızca
yıllar yılı yıktığım ve heder ettiğim hayatımın."
Yeni ülkeler bulamayacaksın, bulamayacaksın yeni denizler.
Hep peşinde, izleyecek durmadan seni kent. Dolaşacaksın
aynı sokaklarda. Ve aynı mahallede yaşlanacaksın
ve burada, bu aynı evde ağaracak aklaşacak saçların.
Hep aynı kente varacaksın. Bir başka kent bekleme sakın,
ne bir gemi var, ne de bir yol sana.
Nasıl heder ettiysen hayatını bu köşecikte,
yıktın onu, işte yok ettin onu tüm yeryüzünde.

Constantino KAVAFiS

Çeviri : Herkül Millas ve Özdemir iNCE
görsel
Bu memlekette yaşanmaz diyenler, bu memleketi yaşanmaz hale getirenlerdir.
ne dilim var ne param, buna rağmen bu önümüzdeki bir ay içerisinde deneyeceğim eylem. ben bu boktan ülkede doğdum doğalı ağlıyordum ama son 5 ay ise iyice dünyamı kararttılar. deneyeceğim...
bana birgün nasip olacak eylem. Pazartesi erasmus için sınava giriyorum ardından da mülakata alınıcam. Bekle beni polonya! Ya da bekleme sen bilirsin.

Not: allam lütfen olsun lütfen lütfen amin inşallah
seçimden sonra hortlatılması gereken başlık. şimdi bir zevki yok.
Çok istedim, çok da araştırdım gereken şeylerin çoğu bende yok..
Param yok, yoksa..
seçim öncesi hortlatilan başlıktır. bir anlamda tecrübelerle alakalıdır, ne var ki şayet istanbul ya da Ankara'dan biri istenilen ittifak tarafindan (sanırım bu millet ittifakı oluyor) kazanilirsa o bölgeye doğru gitmek daha makul olabilir.

(bkz: dolar)
(bkz: euro)
(bkz: gidemedi)
Gerçekleştirdiğim eylem. Çift haneli maaşı, ülkenin en büyük ve bilinen holdinglerinden birindeki müdür pozisyonunu, arabamı, 5 tane havuzlu siteyi bırakıp gittim.
Bahçeli bir dubleks ev tuttum, her yer yeşil, park ve orman... insanlar güler yüzlü, selam veriyor tanımadan, en ufak şeyde özür diliyorlar veya teşekkür ediyorlar.
Her yere yürüyorum ya da otobüse biniyorum, insanca ulaşımın tadını alıyorum. Ama en az 1.5 saat yürüyorum en ıssız yerlerde bile ve istanbul da en işlek yerlerde yaşadığım güvenlik endişeni bile burada duymuyorum.
Biriktirdiklerimi yiyorum, iş bakıyorum. olmazsa 2 evim var istanbul da, birini satar 5 yıllık oturma iznini alır ve burada yaşamaya devam ederim diyorum.
işsiz olmama rağmen hiç olmadığı kadar huzurlu ve mutluyum...

Umuyorum ki en kısa sürede o işi de bulacağım!
Gerçekleştirdiğim eylem. Çift haneli maaşı, ülkenin en büyük ve bilinen holdinglerinden birindeki müdür pozisyonunu, arabamı, 5 tane havuzlu siteyi bırakıp gittim.
Bahçeli bir dubleks ev tuttum, her yer yeşil, park ve orman... insanlar güler yüzlü, selam veriyor tanımadan, en ufak şeyde özür diliyorlar veya teşekkür ediyorlar.
Her yere yürüyorum ya da otobüse biniyorum, insanca ulaşımın tadını alıyorum. Ama en az 1.5 saat yürüyorum en ıssız yerlerde bile ve istanbul da en işlek yerlerde yaşadığım güvenlik endişeni bile burada duymuyorum.
Biriktirdiklerimi yiyorum, iş bakıyorum. olmazsa 2 evim var istanbul da, birini satar 5 yıllık oturma iznini alır ve burada yaşamaya devam ederim diyorum.
işsiz olmama rağmen hiç olmadığı kadar huzurlu ve mutluyum...

Umuyorum ki en kısa sürede o işi de bulacağım!
fırsatım olduğunda gitmedim. 4 ülkeden çağrıldım ve gitmedim. köpek gibi pişmanım. şu an hayata küsmüş embesil modunda vasıfsız ve amaçsız asgari ücrete takılıyorum. tek maksadım ömür dolsa da ölsem gitsem.
yarın dolup taşacak olan başlık. her zaman olduğu gibi bütün ümitlerimiz boşa çıkacak . malum balkon konuşmasını gözlerimiz dolmuş vaziyette izleyeceğiz yeniden . ve evet dostlarım evet , bizler her zaman olduğu gibi norveç'in flam kasabasında , norveç denizine kıyısı olan bir köyde yaşayıp balık avlamanın hayalini kuracağız.
Yakında gemiye girerek gerçekleştireceğim eylem.
Siktiriniz gidiniz efendim.

(bkz: arog)

Edithane: yahşi batı dır o dedi dost. Arog olsa duramazmışım.